آرایش عروس

آرایش عروس

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آرایش عروس | آرایش و میکاپ

آرایش عروس نیاز به تخصص بالایی دارد، چون در عین سادگی باید تلاش شود چهره…

آرایش عروس نیاز به تخصص بالایی دارد، چون در عین سادگی باید تلاش شود چهره ای زیبا و طبیعی برای فرد ایجاد گردد و ماندگاری میکاپ نیز مورد توجه قرار گیرد. علاوه براین، در این نوع آرایش باید تکنیک هایی به کار رود که عروس با سایر افراد حاضر در مهمانی متفاوت و اصطلاحا تک باشد. به همین دلیل بر اساس سبک انتخابی میکاپ که می تواند عربی یا خلیجی، هندی، اروپایی و ترکی و ایرانی و غیره باشد، در نهایت با رعایت اصول مهم و پایه و استفاده از خلاقیت میکاپ آرتیست به بهترین نتیجه دست پیدا کرد. سالن زیبایی “عروس رومینا” زیر نظر استاد شیدا اشتیاقی در ادامه تکنیک های مختلف آرایش و میکاپ عروس برای پوست های روشن و سبزه با فرم های صورت مختلف را بررسی و نکات حرفه ای را در این زمینه ارائه می دهد.

آرایش لایت چیست؟

قبل از بررسی میکاپ لایت بر روی صورت عروس خانم ها، بهتر است بررسی کنیم که این سبک آرایش عروس چیست و چه تفاوتی با سایر مدل ها دارد؟ آرایش لایت به معنای استفاده از رنگ های روشن می باشد و مهم ترین ویژگی آنها، به کار بردن سه رنگ مکمل در کنار هم است. به همین دلیل در این سبک آرایش عروس خط چشم های کاملا ظریف کشیده شده و مژه های مصنوعی پر و بلند با ریمل زیاد در آنها کاربرد ندارد. علاوه براین، ابروها به صورت طبیعی و بدون انحنا و خمیدگی و زاویه های غیر معمول مرتب میشوند. آرایش لایت گزینه ای بسیار عالی برای دختران جوان و همچنین عروس می باشد تا چهره ای طبیعی و بدون نقص را برای آنها ایجاد کند.

آرایش لایت عروس ایرانی

برخلاف یک یا دو دهه قبل که گرایش بسیار زیادی به آرایش های سبک هندی و عربی و خلیجی وجود داشت، در حال حاضر اغلب افراد میکاپ ساده را ترجیح می دهند. آرایش لایت عروس ایرانی با خط چشم کوتاه و ظریف، رژ گونه های صورتی و رژ لب هلویی و صورتی و سایه های قهوه ای روشن و ابروهای کمی پهن و نامرتب معنا پیدا می کند. در این سبک با تکنیک های گریم نواقص بینی و چانه و گونه و سایر اجزای صورت با سایه زدن پنهان میشود.

زاویه سازی گونه ها و چانه در این سبک آرایش چهره ای فوق العاده زیبا برای عروس بوجود می آورد و به دلیل حذف رنگ های تیره، چهره طبیعی دیده میشود. مانند سایر سبک ها، در آرایش لایت عروس ایرانی ابتدا با پاکسازی پوست و استفاده از ماسک های آبرسان و غیره پوست آماده میشود. سپس با پرایمر، کرم پودر و کانسیلر پوست صاف و بدون هیچگونه لک و کک و مک و غیره خواهد شد. پس از آماده سازی پوست، پلک ها با سایه های روشن از قبیل قهوه ای و صورتی و کمی طلایی آرایش میشود. برای آرایش چشم به هیچ عنوان از خط چشم های پهن و دنباله دار استفاده نمیشود. از دیگر ویژگی های آرایش لایت عروس می توان به عدم استفاده از رژگونه های تیره اشاره نمود. رژگونه ای که برای این سبک آرایش مورد استفاده قرار میگیرد، تفاوت رنگ کمی با پوست صورت دارد. به همین دلیل به صورت طبیعی گونه ها را برجسته می کند.

میکاپ عروس جدید

دنیای زیبایی روز به روز در حال پیشرفت است و هر ساله شاهد سبک های جدید آرایش هستیم. میکاپ عروس جدید این روزها به سمت و سوی آرایش های طبیعی و نچرال رفته است. انتخاب کردن میکاپ عروس از بین مدل های جدید و متنوع برای عروس خانم ها قدری دشوار است. همه عروس خانم ها می خواهند در روز عروسی میکاپی خاص و منحصر به فرد داشته باشند به طوری که در بین تمام افراد خاص و زیبا به نظر برسند.
برای انتخاب یک آرایش عروس جدید و شیک باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. میکاپی که می تواند چهره شما را به زیباترین شکل ممکن نشان دهد. این نکته حائز اهمیت است که میکاپ عروس جدید باید به گونه ای انتخاب شود که ویژگی های مثبت چهره شما را نمایان تر کرده و در عین حال ایرادهای و نقاط منفی چهره را پنهان کند یا توجه را آن بگیرد.
اگر قبل از عروسی زمانی را به بررسی مدل های مختلف و انواع آرایش عروس جدید اختصاص دهید، می توانید یک مدل جذاب و شیک را انتخاب کنید. ابتدا مدل های مختلف را بررسی کرده و میکاپ عروس جدید و شیکی که مد نظرتان است را انتخاب کنید. سپس با میکاپ آرتیست خود مشورت کنید تا در نهایت بهترین میکاپ را برای شما در نظر بگیرد.
استاد شیدا اشتیاقی مدل های بسیاری از میکاپ عروس جدید و شیک را ارائه می دهد و با کمک میکاپ آرتیست های حرفه ای این مجموعه می توانید برای روز عروسی خود یک میکاپ جذاب و زیبا را انتخاب کنید.

میکاپ عروسکی

امروزه ایده های بسیاری برای آرایش صورت ارائه می شود. سلیقه افراد نیز نسبت به سابق بسیار تغییر کرده است. امروزه خانم های جوان به دنبال آرایش های خاص و منحصر به فرد هستند. کمتر کسی پیدا می شود که به مدل های میکاپ قدیمی توجهی نشان دهد. یکی از روش های زیبایی چهره که این روزها بسیار ترند شده و توجه اکثر خانم های جوان و امروزی را جلب کرده است میکاپ عروسکی است. این روزها دختران جوان تمایل دارند در مهمانی‌ها و مجالس صورتی خاص و در عین حال زیبا داشته باشند. برای انجام میکاپ عروسکی نکات خاصی لازم است رعایت شود. همانطور که می‌دانید عروسک‌ها زیبا هستند و برجسته ترین ویژگی آنها پوستی بی‌عیب و نقص و چشمانی درشت و خیره کننده است. اگر می‌خواهید چهره‌ای مانند عروسک داشته باشید، به آرایش زیاد و لوازم و اکسسوری‌های مناسب نیاز دارید. همانطور که می‌دانید ویژگی اصلی میکاپ عروسکی دراماتیک بودن آن است. به عبارتی دیگر نوعی از زیبایی فانتزی که به چهره می‌بخشد باعث می‌شود در بین خانم‌ها و دختران جوان محبوب و پرطرفدار باشد. میکاپ عروسکی همانطور که از نامش پیداست، موجب می‌شود بعضی اجزای صورت حالت طبیعی نداشته و به طرز فانتزی زیبا می‌شود که نه خیلی هم غیر واقعی نیست. با توجه به اینکه میکاپ عروسکی هم می‌تواند به شکل ملایم انجام شود و هم کاملا حرفه‌ای باشد، اگر طرفدار آرایش عروسکی حرفه ای نیاز به تخصص دارد. برای انجام میکاپ عروسکی حرفه ای، باید از ابزارهای , اکسسوری های خاصی استفاده شود تا با پیاده سازی گریم های تخصصی، چهره ای منحصر به فرد را ایجاد کرد. در میکاپ عروسکی بیشترین تمرکز و توجه بر روی چشم هاست. همانطور که گفته شد عروسک ها چشم های درشت و خاصی دارند. در این مدل از آرایش هموازه تلاش بر این است که چشم ها درشت تر از حالت نرمال خود دیده شوند. افرادی که چشم های بادامی دارند مناسب ترین گزینه برای میکاپ عروسکی هستند.

آرایش عروس سبزه

یک آرایشگر حرفه ای باید بتواند تمام نیازهای مراجعین خود را برطرف کند و آرایش متناسب با فرم های مختلف صورت و انواع پوست را اجرا کند. آرایش عروس سبزه مستلزم رعایت نکاتی است که در ادامه به آن ها می پردازیم. برای آرایش متناسب با پوست سبزه قسمت های مختلف صورت را مورد بررسی قرار می دهیم.
مهم ترین قسمت آرایش عروس، استفاده از کرم مناسب برای پوشش دادن و یکدست کردن پوست است. اولین مرحله از آرایش استفاده از پایه و بیس کرم است. کرم بیس مایع برای پوست سبزه گزینه مناسبی است. البته توجه داشته باشید که رنگ کرم باید متناسب با پوست باشد؛ پوست سبزه دارای رنگ دانه قرمز است که برای از بین بردن آن باید از کرم پودر رنگ طلایی و بژ استفاده شود. به این صورت درجه تیرگی پوست سبزه کمتر خواهد شد و پوست شفاف تر و جذاب تر خواهید داشت.

چشم ها و رنگ سایه و فرم خط چشم نیز در آرایش عروس سبزه مهم است. سایه هایی با رنگ های برنز و طلایی و بنفش زیبایی صورت سبزه را دوچندان می کند و در صورتی که بخواهید علاوه بر حفظ هارمونی و زیبایی، چشمان درشت تری داشته باشید می توانید از رنگ های سرمه ای، سبز تیره و طلایی استفاده کنید. با توجه به اینکه افراد با پوست سبزه بیشتر دارای چشمانی با رنگ قهوه ای هستند، رنگ هایی که برشمردیم هارمونی بیشتری با آن خواهند داشت.
رژگونه نیز از قسمت های مهمی است که در آرایش عروس سبزه باید به آن توجه کرد. رنگی که برای رژگونه انتخاب می کنیم باید متناسب با درجه تیرگی پوست مشتری باشد؛ به این صورت که اگر درجه تیرگی پوست زیاد است، رنگ های برنز و ارغوانی انتخاب خوبی است و برای پوست های سبزه روشن بهتر است از رژگونه با رنگ های صورتی، قرمز شاینی استفاده شود.

برای آرایش لب در آرایش عروس نیز انتخاب یک رژلب شاینی و براق می تواند جذابیت چهره را دوچندان کند. رنگ قرمز تیره و بنفش از جمله رنگ های متناسب با پوست سبزه هستند که می توانند زیبایی چهره را دو چندان کنند.
علاوه بر آرایش عروس سبزه، رنگ مو نیز می تواند در نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد. به عبارتی می توان گفت رنگ مو نیز یکی از عناصر مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. رنگ هایی که می توان استفاده کرد با توجه به درجه تیرگی پوست متفاوت است، به طور مثال برای پوست سبزه روشن تر می توان از رنگ های بژ و طلایی را انتخاب کرد و برای پوست سبزه گرم تر رنگ بلوطی و قهوه ای گزینه مناسب تری هستند.

کدام آرایش عروس بهتر است؟

آرایش HD اساساً برای عروسی در فضای داخلی ترجیح داده می شود در حالی که آرایش Airbrush برای عروسی های ساحلی و در فضای باز ترجیح داده می شود. طول عمر به نوع پوست نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، آرایش سنگین روی پوست خشک می‌تواند چهره را بی‌نظیر نشان دهد، در حالی که آرایش ایربراش برای پوست‌های چرب در یک روز گرم می‌تواند نور را در عکس منعکس کند.

آرایش لایت عروس اروپایی

در دنیای زیبایی و میکاپ، آرایش لایت عروس و اروپایی با هم یکسان در نظر گرفته میشوند. در آرایش های لایت عروس اروپایی از رنگ های روشن استفاده شده و تمرکز اصلی میکاپ آرتیست به حذف نواقص و ایجاد چهره ای زیبا و طبیعی است. در حالت کلی این سبک آرایش از چهره خانم های اروپایی الهام گرفته شده و حتی در شنیون و مدل موها نیز به سادگی گرایش پیدا نموده است. برای آرایش لایت عروس اروپایی باید به فاکتورهای متعددی توجه شود که مهم ترین آنها، رنگ پوست است. علاوه براین، فرم و حالت چشم ها و درشت یا کوچک بودن آنها نیز باید بررسی شود و بر همین اساس خط چشم و سایه ها انتخاب شوند.

آرایش لایت عروسکی

همان طور که از نام این سبک آرایش مشخص است، چهره باید شبیه به عروسک ها میکاپ شود. به عبارت دیگر، صورت صاف و بدون نقض، گونه های صورتی بسیار روشن، چشم های حالت دار اما بدون هیچگونه اغراق در ریمل و خط چشم و لب های صورتی و کمی براق در چهره فرد باید دیده شود. علاوه براین، کرم پودر نیز می تواند پوستی مخملی و بسیار جذاب بدون برق کرم های زیرین را برایتان بوجود آورد. از دیگر ویژگی های آرایش لایت عروسکی می توان به استفاده از سایه های کمی تیره و تقریبا خاکستری برای گوشه های بیرونی چشم اشاره نمود. این سبک آرایش صورت بیشتر تلفیقی از لایت و اسموکی می باشد و در نهایت چهره ای شبیه به عروسک خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش میکاپ صورت با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

میکاپ عروس امسال

مدل های آرایش عروس هر سال در حال تغییر و پیشرفت است. عروس خانم ها باید قبل از انتخاب سبک و مدل آرایش عروس، ابتدا باید مدل های جدید میکاپ عروس امسال را بررسی کنند و از بین آن ها مدلی که متناسب با صورتشان است را انتخاب کنند. گریم صورت به گونه ای انجام می شود که به طور کلی چهره فرد را تغییر داده و چهره را کاملا غیرطبیعی می کند. این در حالی است که آرایش و میکاپ عروس جدید امسال به دنبال زیباتر و طبیعی تر جلوه دادن صورت  است. میکاپ عروس نیز دارای سبک های مختلفی است و هر سال نیز ترندهای زیادی ارائه می شود.

وسایل و لوازم آرایش متفاوت، مدل های متنوع میکاپ را ایجاد می کند. برخی از مدل های آرایش عروس امسال عبارتند از: آرایش عروس اروپایی ، میکاپ عروس عربی، میکاپ عروس کلاسیک، میکاپ عروس شرقی. میکاپ عروس کلاسیک در واقع هنوز هم مانند گذشته طرفدار دارد و از معدود سبک هایی است که از مد نمی افتد و در هر زمان ترند است. میکاپ اروپایی که امروزه بیشتر از قبل و بسیار پر طرفدار شده و از مدل های دیگر خواهان بیشتری دارد، سبکی از آرایش طبیعی و ساده است که بیشتر عروس خانم ها برای مهم ترین روز زندگی شان آن را بر می گزینند. میکاپ اروپایی با عبارت آرایش دخترانه نیز شناخته می شود و مخصوص افرادی است که نمی خواهند آرایش غلیظ داشته باشند. میکاپ عروس عربی از سبک های خاص و منحصر به فردی است که در آن از رنگ های پررنگ و غلیظ استفاده می شود. برای تمام اجزای صورت از رنگ های تیره و پر زرق و برق و غلیظ استفاده می شود. کسانی که می خواهند میکاپ عروس متفاوتی را تجربه کنند و تغییر زیادی داشته باشند این سبک را انتخاب می کنند. میکاپ عروس شرقی از مدل های آرایش خاص است که در آن از رنگ های قرمز پر رنگ و آلبالویی و دیگر رنگ های گرم و غلیظ استفاده می شود. در این سبک از میکاپ برای آرایش چشم ها از سایه های تیره و خط چشم های پهن و کشیده استفاده می شود.

میکاپ عروس با موی باز

به دلایل مختلف از قبیل اختلاف قدی کم عروس و داماد، فرم گردن و صورت ممکن است برخی از افراد مدل موهای باز را ترجیح دهند. اگر شما نیز به دنبال میکاپ عروس با موی باز هستید، لازم است بدانید که تمام سبک های عربی، لایت و اروپایی و ترکیه ای می توانند گزینه ایده آلی باشند. اما در حالت کلی بهتر است با موی باز تا حد امکان آرایش و میکاپ ساده تری داشته باشید تا چهره گرفته و خسته جلوه نکند.

آرایش لایت عروس با موی مشکی

رنگ مو از مهم ترین فاکتورها در آرایش و میکاپ عروس است و متناسب با آن می توان رنگ رژ و سبک آرایش را انتخاب کرد. به دلیل تضاد بسیار زیبایی که موی مشکی در کنار لباس سفید عروس ایجاد می کند، این رنگ مو مورد توجه قرار گرفته است. علاوه براین، موی مشکی همیشه سن را جوان تر نشان می دهد و به همین دلیل عروس خانم هایی که روی سن خود حساس هستند، بهتر است از رنگ های بلوند و روشن فاصله بگیرند. ترکیب موی مشکی با ابروهای کمی پهن و پر چهره ای بسیار جذاب و دوست داشتنی برای عروس خانم ها ایجاد می کند. این سبک آرایش سن را کمتر نشان می دهد چون اغلب ویژگی های آن با صورت و چهره دختران جوان تناسب دارد.

آرایش عروس عربی

آرایش عروس عربی از دیگر گزینه هایی می باشند که برخی از عروش خانم ها به سمت آن گرایش پیدا می کنند. آرایش انجام شده در این سبک خیلی طبیعی نیست و تمرکز زیادی به چشم ها و سایه زدن پلک میشود. استفاده از مژه های بلند با ریمل زیاد، خط چشم های پهن و کشیده و گربه ای و سایه های تیره و براق از ویژگی های مهم آرایش عربی عروس می باشند.

با توجه به اینکه در سبک آرایش عربی یا خلیجی برای عروس چشم ها اهمیت زیادی دارند، به همین دلیل میکاپ آرتیست باید از مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد. استفاده از رنگ های نامناسب به شدت تاثیر منفی بر چهره عروس خانم ها خواهد داشت و قطعا هیچکس علاقه ای برای تجربه چنین شرایطی نخواهد داشت.

آرایش اروپایی جدید

مانند سایر سبک های میکاپ در آرایش لایت اروپایی عروس نیز تغییراتی در دوره های مختلف ایجاد می شود. به عنوان مثال، یکی از نمونه های آرایش اروپایی جدید برای عروس که به شدت مورد توجه قرار گرفته است، سبک اسموکی است. در این شیوه آرایش از سایه های کمی تیره استفاده شده و سبکی کلاسیک به شمار می رود. استفاده از رژ لب های ملایم و رژ گونه کم رنگ در کنار سایه دودی و نقره ای چهره ای منحصر به فرد را برای عروس ایجاد می کند و سادگی را نیز در خود حفظ کرده است.

آرایش عروس طبیعی

برخلاف گذشته که بدون هیچ توجهی به انسجام آرایش اعضای مختلف صورت میکاپ عروس انجام میشد، در دنیای امروز توجه ویژه ای به ترکیب فوق العاده در این زمینه میشود. میکاپ آرتیست های حرفه ای به شیوه های مختلف تلاش میکنند آرایش عروس طبیعی ارائه دهند. در این شیوه آرایش، عروس خانم ها نباید تغییر زیادی داشته باشند و چهره ای مصنوعی با مژه های بیش از اندازه بلند و لب های پهن تر از حد معمول برای آنها طراحی شود. بلکه باید نواقص موجود در صورت به شیوه ای بسیار حرفه ای پوشانده شده و شادابی چهره افزایش پیدا کند. دقیقا به همین دلیل است که آرایش لایت و اروپایی عروس تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است. در آرایش طبیعی عروس خط چشم های پهن و دنباله دار، سایه های بیش از اندازه تیره، رژ لب های براق با خط لب های کاملا مشخص و متضاد با رنگ لب هیچ جایگاهی ندارند.

میکاپ عروس باحجاب

در میکاپ عروس باحجاب چون زیبایی و جلوه موها به طور کامل حذف میشود، به همین دلیل چشم و لب و گونه ها توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. لذا باید میکاپ آرتیست خلاقیت و ایده پردازی بالایی داشته باشد تا بتواند چهره ای جذاب و بدون نقص را طراحی کند. از تمام سبک های اروپایی و عربی و ترکیه ای می توان همراه با حجاب استفاده کرد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد. مهم این است که شنل و شال یا هرگونه پوشش و حجابی که عروس استفاده می کند با سبک آرایش چهره آن تناسب وجود داشته باشد.

آرایش NUDE چیست؟
ظاهر آرایش NUDE با سایه های الهام گرفته از رنگ پوست مشخص می شود، که به آرایش طبیعی تری متمایل می شود و به جای چهره های بیش از حد براق یا کانتور، سایه و نور ظریفی ارائه می دهد.

آرایش عروس ترکی

با مرور مدل آرایش عروس جدید متوجه خواهید شد که سبک های ترکیه ای شباهت زیادی به اروپایی دارند. با توجه به اینکه ترکیه کشوری اوراسیایی می باشد، به همین دلیل فرهنگ آنها تحت تاثیر اروپا بوده و این موضوع در شیوه آرایش و میکاپشان نیز تاثیرگذار بوده است. آرایش عروس ترکی برای آن دسته از افرادی مناسب است که علاقه زیادی به میکاپ های ساده دارند. در آرایش عروس به سبک ترکیه ای از سایه های روشن، رژ لب های کمی براق صورتی و مژه های دارای فر و حالت و ریمل کشیده استفاده میشود. برای این سبک آرایش ابتدا زیرسازی با استفاده از پرایمر و کرم پودر و کانسیلر انجام شده و سپس مژه ها با فر مژه حالت داده میشوند. سپس از سایه های روشن از قبیل قهوه ای طلایی برای پلک بالایی استفاده شده و گوشه های بیرونی پلک کمی تیره تر میشوند. با استفاده از مداد چشم در پلک بالا و پایین خط چشم کشیده شده و هر چه به سمت بیرون میرود پهن تر خواهد شد. برای طبیعی تر شدن چهره عروس در میکاپ ترکی از رژ گونه های روشن که تفاوت کمی با رنگ پوست دارند استفاده میشود و به هیچ عنوان نباید تفاوت در نگاه اول مشخص شود.

آرایش عروس چقد طول میکشه؟

یکی از نگرانی هایی که بسیاری از عروس خانم ها در روز جشن عروسی با آن مواجه هستند، دیر رسیدن به مراسم به دلیل طولانی شدن زمان آرایش است. کافیست کمی در انتخاب میکاپ آرتیست دقت داشته باشید تا در زمان مناسب آرایشتان تکمیل شده و بتوانید با خیال آسوده در مراسم حضور پیدا کنید. مدت زمان آرایش عروس تا حد زیادی به مدل و سبک انتخابی برای میکاپ و شینیون بستگی دارد. برخی از شینیون ها نیاز به زمان زیادی داشته و به همین دلیل از قبل اعلام میشود تا زودتر در سالن زیبایی حضور داشته باشید. در حالت معمول حدود ۴ تا ۵ و برخی مواقع تا ۶ ساعت ممکن است آرایش عروس طول بکشد.

میکاپ عروسکی

امروزه ایده های بسیاری برای آرایش صورت ارائه می شود. سلیقه افراد نیز نسبت به سابق بسیار تغییر کرده است. امروزه خانم های جوان به دنبال آرایش های خاص و منحصر به فرد هستند. کمتر کسی پیدا می شود که به مدل های میکاپ قدیمی توجهی نشان دهد. یکی از روش های زیبایی چهره که این روزها بسیار ترند شده و توجه اکثر خانم های جوان و امروزی را جلب کرده است میکاپ عروسکی است.

این روزها دختران جوان تمایل دارند در مهمانی ها و مجالس صورتی خاص و در عین حال زیبا داشته باشند. برای انجام میکاپ عروسکی نکات خاصی لازم است رعایت شود. همانطور که می دانید عروسک ها زیبا هستند و برجسته ترین ویژگی آن ها پوستی بی عیب و نقص و چشمانی درشت و خیره کننده است. اگر می خواهید چهره ای مانند عروسک داشته باشید، به آرایش زیاد و لوازم و اکسسوری های مناسب نیاز دارید. همانطور که می دانید ویژگی اصلی میکاپ عروسکی دراماتیک بودن آن است. به عبارتی دیگر نوعی از زیبایی فانتزی که به چهره می بخشد باعث می شود در بین خانم ها و دختران جوان محبوب و پرطرفدار باشد. میکاپ عروسکی همانطور که از نامش پیداست، موجب می شود بعضی اجزای صورت حالت طبیعی نداشته و به طرز فانتزی زیبا می شود که نه خیلی هم غیر واقعی نیست. با توجه به اینکه میکاپ عروسکی هم می تواند به شکل ملایم انجام شود و هم کاملا حرفه ای باشد، اگر طرفدار آرایش عروسکی حرفه ای نیاز به تخصص دارد. برای انجام میکاپ عروسکی حرفه ای، باید از ابزارهای , اکسسوری های خاصی استفاده شود تا با پیاده سازی گریم های تخصصی، چهره ای منحصر به فرد را ایجاد کرد. در میکاپ عروسکی بیشترین تمرکز و توجه بر روی چشم هاست. همانطور که گفته شد عروسک ها چشم های درشت و خاصی دارند. در این مدل از آرایش هموازه تلاش بر این است که چشم ها درشت تر از حالت نرمال خود دیده شوند. افرادی که چشم های بادامی دارند مناسب ترین گزینه برای میکاپ عروسکی هستند.

قبل از بررسی میکاپ لایت بر روی صورت عروس خانم ها، بهتر است بررسی کنیم که این سبک آرایش چیست و چه تفاوتی با سایر مدل ها دارد؟ آرایش لایت به معنای استفاده از رنگ های روشن می باشد و مهم ترین ویژگی آنها، به کار بردن سه رنگ مکمل در کنار هم است.

برخلاف یک یا دو دهه قبل که گرایش بسیار زیادی به آرایش های سبک هندی و عربی و خلیجی وجود داشت، در حال حاضر اغلب افراد میکاپ ساده را ترجیح می دهند. آرایش لایت عروس ایرانی با خط چشم کوتاه و ظریف، رژ گونه های صورتی و رژ لب هلویی و صورتی و سایه های قهوه ای روشن و ابروهای کمی پهن و نامرتب معنا پیدا می کند. در این سبک با تکنیک های گریم نواقص بینی و چانه و گونه و سایر اجزای صورت با سایه زدن پنهان میشود. زاویه سازی گونه ها و چانه در این سبک آرایش چهره ای فوق العاده زیبا برای عروس بوجود می آورد و به دلیل حذف رنگ های تیره، چهره طبیعی دیده میشود.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه