هاشور ابرو

هاشور ابرو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

خدمات ابرو | هاشور ابرو

هاشور ابرو از جمله روش های نیمه دائمی برای پنهان ساختن نواقص ابرو و پرپشت…

هاشور ابرو از جمله روش های نیمه دائمی برای پنهان ساختن نواقص ابرو و پرپشت جلوه دادن آن می باشد که با ایجاد خراش روی پوست و تزریق رنگ این عمل انجام میشود. با توجه به عمق خراشیدگی های روی پوست و فرم و حالت خطوط هاشور در گروه های مختلفی دسته بندی شده و جلوه متفاوتی دارند. سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه به سوالات رایجی از قبیل مزایا و معایب هاشور ابرو چیست؟ قیمت انجام این کار چقدر است و چقدر زمان میبرد یا حالت و فرم ابروها طبیعی شود؟ آیا این تکنیک برای افراد با پوست چرب و خانم های باردار مناسب است یا خیر پاسخ خواهد داد.

هاشور ابرو چیست؟

نامتقارن بودن و کم پشت بودن ابروها از جمله مشکلات رایجی می باشد که بسیاری از خانم ها و دختران جوان با آن روبرو هستند. با افزایش سن و پشت سر گذاشتن دوران بارداری و شیردهی نه تنها ابروهای خانم ها نازک میشود، بلکه دچار ریزش شده و تاثیر منفی بر زیبایی فرد دارد. یکی از تکنیک های موثر در این زمینه هاشور ابرو می باشد که ابروهایی طبیعی و پرپشت و بسیار خوش فرم و حالت را بوجود می آورد. به طور ساده می توان گفت هاشور ابرو یعنی طراحی ابرو به شکل تار های مو، یعنی ابرو را با استفاده از رنگ های مخصوص به شکل تار مو طراحی می کنند تا ابروها پر تر به نظر برسد.  هاشور ابرو به روش ها و متدهای مختلف انجام می شود که در ادامه به آن ها می رسیم. طبیعی با خراش های سطحی روی پوست و تزریق رنگ در آن را اصطلاحا هاشور ابرو می گویند.

با توجه به اینکه این خطوط در لا به لای تارهای موی طبیعی ابرو افراد ایجاد میشود، به همین دلیل کاملا طبیعی بوده و در نگاه اول کسی متوجه این خراشیدگی ها نخواهد شد. با توجه به اینکه گذر زمان و همچنین مراقبت های قبل و بعد از هاشور ابرو به مرور اثر آن را کاهش می دهد، به همین دلیل یک تکنیک نیمه دائمی محسوب میشود. به طوریکه بعد از حداکثر ۶ ماه (با توجه به نوع هاشور و عمق خراشیدگی ها) نیاز به ترمیم بوده و باید رنگ مجدد تزریق شود.

قیمت هاشور ابرو

نوع رنگ هایی که برای هاشور ابرو ستفاده میشود از نظر کیفیت و برند با هم تفاوت دارند. به همین دلیل قیمت هاشور ابرو در بازه های گسترده ای تغییر می کند. هر چه کیفیت این مواد بیشتر و برند معتبرتر باشد، قیمت هاشور نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه براین، مقدار رنگی که برای ابروها استفاده میشود نیز می تواند تاثیر زیادی در این زمینه داشته باشد. این تکنیک برای ابروهای کم پشت به دلیل خلوت بودن و نیاز به هاشور بیشتر با هزینه بالاتری انجام میشود. تخصص و مهارت اجرا کننده هاشور و همچنین شهر و موقعیت جغرافیایی آن نیز از دیگر مواردی هستند که در گران یا ارزان بدون قیمت ها نقش دارند.

رنگدانه ابرو چیست؟
میکروپیگمنتیشن (که بیشتر به عنوان خالکوبی زیبایی شناخته می شود) یک روش پیشرفته برای ایجاد برجسته سازی واقعی، طبیعی و دائمی برای ابروها، خط چشم و کک و مک صورت است. متخصصان ما ابتدا شکل و ابعاد عالی را متناسب با ترجیحات و ویژگی های شخصی هر مشتری ایجاد می کنند.

انواع هاشور ابرو
 • میکروبیلدینگ: مهم ترین ویژگی این روش، ایجاد خراش های بسیار جزئی روی لایه غشایی و بالایی پوست می باشد. با توجه به اینکه رنگ به لایی رویی پوست تزریق شده و خراش های عمق کمی دارند، به همین دلیل ماندگاری اثر هاشور در این تکنیک پایین می باشد. در متد میکروبلیدینگ از قلمی به نام بلید استفاده می شود. روش میکروبلیدینگ تارهای نازک و سطحی با توجه به جنس ابرو و رنگ ابرو ایجاد می کند. مدت ماندگاری این روش بین ۶ الی ۱۲ ماه متغیر است.
 • فیبروز ابرو: از دیگر انواع هاشور ابرو می توان به فیبروز ابرو اشاره نمود. روش فیبروز ابرو تقریبا مشابه میکروبلیدینگ می باشد و تنها تفاوتشان با هم در نوع دستگاه می باشد. در فیبروز ابرو از تیغه های بسیار نازک استفاده می شود و همین موجب طبیعی تر شدن کار می شود. علاوه بر این رنگدانه ها در عمق کمتری از پوست نفوذ میکنند به همین دلیل میزان ماندگاری آن کمتر است.
 • میکروپیگمنتیشن: هاشورهای ایجاد شده در تکنیک میکروپیگمنتیشن در لایه های عمیق تری از پوست ایجاد میشود. به دلیل عمق زیاد خراشیدگی های پوست، ماندگاری هاشور ابرو در میکروپیگمنتیشن زیاد می باشد و البته ترمیم زخم ها نیز به زمان بیشتری نیاز دارد. در این متد با استفاده از دستگاه مخصوص، در نواحی خالی و کم پشت تارهایی شبیه مو طراحی می شود. مدت ماندگاری روش میکروپیگمنتیشن بین ۱۲ الی ۲۴ ماه می باشد. زیرا رنگدانه ها به عمق بیشتری از پوست نفوذ می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

علاوه بر موارد فوق، بر اساس نوع و فرم و حالت هاشورهایی که در لا به لای ابروهای طبیعی افراد ایجاد میشود، می توان انواع مختلفی برای هاشور ابرو معرفی کرد. از رایج ترین و پرطرفدارترین انواع هاشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هاشور spine 6

از دیگر انواع پرطرفدار در میان خانم های ایرانی می توان به هاشور کلاسیک یا spine 6 اشاره کرد. در این روش جهت تارهای ابرو قوس پایینی ابرو می باشد. به طوریکه ابتدا خطوط و هاشورها از تاج به سمت قوس پایینی ابرو کشیده شده و سپس جهت آنها رو به پایین و دم ابرو تغییر می کند.

هاشور spine 5

هاشور آسیایی یا spine 5 به این صورت اجرا میشود که از قسمت تاج خطوط به سمت قوس پایینی کشیده میشود. مهم ترین ویژگی در این نوع هاشور این است که از قسمت قوس انتهایی ابرو جهت خطوط به سمت پایین تغییر نخواهد کرد. این مدل ابرو بیشتر برای چهره های آسیایی و چین و کره استفاده میشود.

هاشور spine 3

اگر ابروهای کم پشتی دارید و جهت رویش تارهای آن رو به بالا می باشد، هاشور تیغ ماهی یا spine 3 از گزینه های مناسب است. در این روش نقطه کانونی قسمت دم ابرو بوده و تمام هاشورها به همین سمت ایجاد میشود.

هاشور ابرو upper spine

در تکنیک upper spine هاشورها همگی رو به بالا هستند و هیچ قوس و انحنایی در آنها وجود ندارد. به همین دلیل چهره فرد در این تکنیک جوان تر بنظر میرسد.

مراحل هاشور ابرو

هاشور ابرو که یکی از متدهای پر طرفدار آرایش نیمه دائم است دارای مراحلی است که آرایشگران حرفه ای انجام می دهند. در این قسمت از مطلب مراحل اصلی هاشور ابرو را بیان می کنیم. اولین مرحله از هاشور ابرو، طراحی ابرو است. طراحی ابرو یکی از مهم ترین مراحل انجام آن است و نکات قابل توجهی دارد که باید رعایت شود. در مطالب قبلی نکاتی که برای داشتن هاشور طبیعی در طراحی ابرو باید رعایت شود را بیان کردیم. به طور کلی باید طراحی متناسب با دیگر اجزای چهره شما باشد. طراحی خطوط و جهت آن ها در هاشور ابرو باید بر اساس فرم کلی چهره انجام شود. فرم طبیعی ابرو یکی از اساسی ترین مسائل است که باید رعایت شود. طراحی طبیعی ابرو هم تشخیص هاشور را سخت می کند و هم باعث می شود فرم ابرو برای مدت طولانی خسته کننده و قابل توجه نباشد. این چیزی است که بیشتر مشتریان به دنبال آن هستند.

طراحی خطوط در هاشور ابرو توسط ابزاری مانند خط کش مخصوص، نخ و ماژیک های مخصوص هاشور انجام می شود. در مرحله بعد از هاشور باید ابرو بی حس شود. روش های متفاوتی برای بی حس کردن وجود دارد که عبارتند از: بی حسی توسط قطره، ژل و کرم های مخصوص بی حسی. قابل ذکر است که در بعضی از انوع پوست بی حسی به طور کامل اتفاق نمی افتد. باید قبل از شروع کار از بی حس شدن ابرو و آستانه تحمل مشتری اطمینان حاصل کنید. مرحله بعدی هاشور ابرو، ایجاد خطوط اصلی است. در مطالب قبلی انواع مدل های خطوط هاشور را بر شمردیم. بر اساس مدل و طرحی که بر اساس فرم صورت مشتری انتخاب می شود خطوط اصلی طراحی می شوند. این کار نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد. بعد از اینکه خطوط اصلی طراحی شدند، نوبت به قرار دادن رنگ روی هاشور ابرو می رسد. به نکته اهمیت دهید که حتما رنگی که برای هاشور استفاده می کنید با

کیفیت و بدون سرب باشد. استفاده از رنگ هایی که از مواد طبیعی ساخته شده اند به دلیل عدم ایجاد حساسیت در فرد انتخاب مناسبی هستند. قسمت اصلی هاشور ابرو تا این مرحله انجام شده و فرم کلی هاشور مشخص شده است. حال وقت آن رسیده که با طراحی خطوط ظریف بین خطوط اصلی، حالت طبیعی تر و زیباتری ایجاد شود.

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، گاهی هاشور ابرو کافی نیست و باید از متدهای دیگری برای اصلاح فرم ابرو استفاده کرد. چنانچه ابرو بعد از طراحی هاشور و تکمیل مراحل هنوز فرم طبیعی و زیبایی به دست نیاورده، می توانید از تکنیک افزودن سایه به هاشور کمک بگیرید. معمولا سایه ابرو به قسمت های انتهای ابرو و قسمت های میانی اضافه می شود تا حالت طبیعی ابرو حفظ شود و زیباتر به نظر برسد. بعد از هاشور ابرو مدتی طول می کشد تا پوسته ریزی و بهبود زخم ها اتفاق بیفتد. بعد از بهبود کامل ابرو، می توان نقاطی از ابرو که رنگ نگرفته اند یا دچار اشکال شده اند را شناسایی کرد. بنابراین از مشتری خواسته می شود تا بعد از بهبود کامل مجددا به سالن زیبایی مراجعه کند. در صورتی که نیاز باشد تمام مراحل را برای اصلاح و ترمیم هاشور تکرار می شود. بعد از طراحی خطوط ظریف بین خطوط اصلی هاشور، باید مرحله قرار دادن رنگ دوباره تکرار شود. در این مرحله کار هاشور به پایان می رسد.

مزایا و معایب هاشور ابرو چیست؟

در مقایسه با سایر روش ها و تکنیک هایی که برای زیباتر شدن ابروها وجود دارد، چند مزیت مهم را می توان برای هاشور ابرو ارائه داد که عبارتند از:

 • طبیعی بودن ابروها به دلیل ایجاد هاشورهای بسیار ظریف لا به لای ابروهای فرد
 • ماندگاری مناسب به دلیل تزریق رنگ در پوست
 • پرپشت تر شدن ابرو ایجاد تقارن در فرم و حالت ابروهای طبیعی فرد
 • عدم نیاز به آرایش روزانه و سایه و مداد ابرو که منجر به ریزش مو میشوند.

هاشور ابرو یک روش نیمه دائمی است که برای اصلاح نواقص فرم ابرو استفاده می شود. این روش طبیعی است، بعد از آن نیاز به آرایش ابروی خود ندارید. دائمی نبودن را هم می توان مزیت حساب کرد هم معایب. اینکه همیشگی نمی ماند که شما نتوانید فرم و مدل ابرو را عوض کنید.

این کار معایب خاصی ندارد ولی همانند تمام کارهای تخصصی می بایست با مهارت، با وسایل ضدعفونی استفده شود. در بعضی موارد احتمال آلرژی هم وجمود دارد که با مصرف دارو برطرف می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

فرق تاتو ابرو با هاشور ابرو چیست؟

تاتو یک روش قدیمی است که در آن با استفاده از دستگاه های مخصوص بر روی محل ابرو با استفاده از دستگاه های مخصوص و رنگ های مختلف تزریق می شود. پاک کردن ابرو یا تغییر مدل ابرو کار آسانی نیست زیرا جوهر به عمق پوست نفوذ می کند. اما در روش هاشور این گونه نیست، جای جوهر باقی نمی ماند و به راحتی پاک می شود. یکی از مهمترین تفاوت های تاتو ابرو و هاشور ابرو می باشد.

زیباسازی ابرو چیست؟
این تکنیک ترکیبی از ضربات موی میکروبلیدینگ با ابزار دستی و سایه زدن پودری/امبره با دستگاه آرایش دائمی است. ترکیب هر دو ابرویی بسیار طبیعی اما همچنان مشخص ایجاد می کند.

نحوه پاک کردن یا تغییر دادن طرح هاشور چگونه است؟

برای پاک کردن هاشور ابرو روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و شرایط و هزینه خاص خود را دارند. در ادامه این روش ها را نام میبریم:

 • لیزر
 • جراحی پلاستیک
 • گلایکولیک اسید (نوعی لابه برداری پوست)
 • روش سالابریژن
 • استفاده از کرم ها و محلول های پاک کننده
 • استفاده از برخی مواد خانگی مثل نمک، عسل، آلوئه ورا، آبلیمو و ….

برای به کار بردن هر یک از این روش ها با متخصص مشورت کنید.

مراقبت های بعد از هاشور ابرو

مراقبت های بعد از هاشور ابرو بسیار اهمیت دارند. اگر نکاتی که برای مراقبت بعد از هاشور نیاز است به درستی انجام نشود، ممکن است نتیجه ی دلخواه گرفته نشود. سهم زیادی از ماندگاری و کیفیت هاشور به طور مستقیم به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که ممکن است در ابتدا بسیار تیره و غیر معمول به نظر برسد اما این تیرگی و فرم غیرعادی ماندگار نیست و بعد از مدتی رنگ به مرور کمتر شده و به رنگ طبیعی نزدیک تر می شود.

در روزهای ابتدایی انجام هاشور ابرو باید نکاتی را رعایت کنید که ادامه عنوان می کنیم. یک پماد مخصوص توسط آرایشگر معرفی می شود که باید در روزهای ابتدایی چند بار در روز استفاده کنید. این کار معمولا در یک هفته ابتدایی انجام می شود. اگر نیاز به پاک کردن آرایش داشتید حتما سعی کنید از شامپو بچه یا صابون هایی که ملایم هستند و حاوی مواد شیمیایی نیستند استفاده کنید. سعی کنید برای تمیز کردن ابروها هنگام انجام هاشور ابرو، ملایمت و حوصله به خرج دهید تا کمترین فشار و آسیب را به آن ها وارد کنید. تا زمانی که بهبودی کامل اتفاق نیفتاده است سعی کنید در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرید. هنگام حمام کردن و شستشوی صورت دقت کنید ابروها به مدت طولانی در تماس با آب قرار نگیرند. کمپرس یخ می تواند در روزهای ابتدایی انجام هاشور ابرو کارگشا باشد. از آن غافل نشوید. سعی کنید حداقل روزی دوبار به مدت ۱۵ دقیقه از کمپرس آب یخ استفاده کنید.

به طور کلی بعد از آرایش، با ملایمت و با کمک پنبه ابروها را تمیز کنید و سعی کنید فشار زیادی به آن ها وارد نکنید تا هاشور ابرو کیفیت و ماندگاری بالا را حفظ کند. اطمینان داشته باشید، در صورتی که در دو هفته ابتدایی بعد از انجام هاشور اگر مراقبت ها و نکات شرح داده شده را رعایت کنید، مدت زمان زیادی از داشتن ابروهای طبیعی و زیبا لذت می برید.

هاشور ابرو تلفیقی

افرادی که ابروهای بسیار کم پشتی دارند نیاز به تعداد هاشور بالایی خواهند داشت. به همین دلیل برای این قبیل افراد می توان از تکنیک های تلفیقی استفاده نمود. هاشور تلفیقی به تکنیکی گفته میشود که هاشور و سایه با هم بر روی ابروها استفاده میشوند. نحوه اجرای کار در این روش متفاوت است و چند زیر مجموعه دارد.

یکی از روش های رایج برای هاشور تلفیقی، استفاده همزمان از تزریق رنگ و سایه می باشد. در این روش قسمت تاج و بین ابرو ها خراش های جزئی ایجاد و دم ابرو با سایه پر میشود.

هاشور ابروی طبیعی

امروزه داشتن زیبایی طبیعی چهره جایگزین آرایش های پر زرق و برق قدیمی شده است. در اینجا چند نکته مهم برای داشتن هاشور ابروی طبیعی آورده شده است:

 • از استخوان ابرو و شکل طبیعی ابرو خود پیروی کنید: هنگام کشیدن شکل جدید هاشور ابرو، بسیار مهم است که از استخوان ابرو و شکل طبیعی ابروهای خود پیروی کنید. سعی نکنید شکل ابروی مشهور مورد علاقه خود را کپی کنید یا آخرین ترندهای ابرو را دنبال نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که هر صورت فرم ابروی خود را دارد که ویژگی های آن را مشخص می کند.
 • به دنبال فرم های طبیعی و ساده باشید: برای هاشور ابرو از ابروهای کمانی بسیار صاف یا اغراق آمیز که توجه را از چشم ها و ویژگی های اصلی چهره شما دور می کند، خودداری کنید. باور کنید یا نه، ابروهای شما می توانند ظاهر چشم و صورت شما را تغییر دهند. آن ها می توانند چهره شما را غمگین یا خشمگین جلوه دهند، یا ظاهری آرام و زیبا به شما بدهند.
 • از فرم های مربعی ابروها دوری کنید: ابروهای مربعی اصلا توصیه نمی شود. ابروهای مصنوعی می توانند چهره شما را کاملا مصنوعی جلوه دهند. در عوض، فرم هایی را انتخاب کنید که شروعی با خمیدگی ملایم دارند و ظاهری طبیعی بع ابروها می دهند.
 • به سراغ رنگ طبیعی ابرو بروید: برای هاشور ابرو رنگی را انتخاب کنید که با رنگ موی طبیعی یا رنگ موی واقعی شما مطابقت داشته باشد. زمانی که ابروهایتان کم پشت است بسیار مهم است که هاشور ابرو با ابروی واقعی شما ترکیب شوند. موها هم در رنگ و هم جهت هاشور متناسب با ابروهای خودتان باشند. زمانی که تفاوت رنگ وجود داشته باشد مصنوعی به نظر می رسد و با گذشت زمان نیز بیشتر قابل توجه خواهد بود.
 • ابروها بخشی از صورت شما هستند: اندازه ابروها باید با اندازه ها و ابعاد استاندارد صورت همخوانی داشته باشند. شکل ابروی عالی با توجه به ساختار صورت، فاصله بین چشم ها و اندازه گیری نسبت اجزای صورت تعیین شوند. ابروهای شما باید از نقطه خاصی شروع شوند که فاصله بین چشمان شما را متعادل کند و باید انتهای آن به شکلی طراحی شود که صورت شما را به سمت بالا و بیرون بکشد. قوس ابرو نیز باید به درستی طراحی شود.
 • به یاد داشته باشید که تراکم هاشور ابرو محدودیت دارد: ابروهای خیلی پرپشت مشکل است. پس از طراحی و هاشور ابرو، نتیجه ممکن است به اندازه موهای طبیعی ابروی شما متراکم نباشد. این امر باعث می شود که در صورت ضخیم شدن بیش از حد موهای طبیعی ابرو، به رنگ ناسازگار و غیر هارمونیک منجر شود. فراموش نکنید که هاشور ابرو به مرور زمان محو می شود.
 • آرزوی ابروهای یکسان نداشته باشید: هر دو ابرو نمی توانند به طور طبیعی یا با هاشور ابرو نیمه دائمی یکسان شوند. هنگام کشیدن هاشور، به تقارن فکر نکنید. سعی کنید ابروهای خود را طوری فرم دهید که از ابتدا و انتهای آن ها به طور کلی در نقاط یکسانی اطمینان حاصل کنید. به خاطر داشته باشید که صورت شما کاملا متقارن نیست، بنابراین ممکن است ابروهای شما هم متقارن نباشند (به قول معروف ابروها باید خواهر باشند نه دو قلو).
 • خطوط طبیعی موها را دنبال کنید: از آرایشگر ابروی خود بخوهید با کشیدن موها با انحنای ظریف که شبیه موهای واقعی ابروی شماست، جریان طبیعی ابروی شما را دنبال کند. برای هاشور ابروی طبیعی، مو باید به طبیعی با موهای طبیعی ابرو ترکیب شود، در غیر این صورت مصنوعی و قابل توجه به نظر می رسد.
 • تکنیک های مختلف ابرو نیمه دائمی را دنبال کنید: از استفاده کردن چندین مدل هاشور ابرو یا روتوش نیمه دائمی نترسید. گاهی اوقات کشیدن مو برای ایجاد تراکم مطلوب برای ابروها کافی نیست. سایه ملایم بین خطوط مو نتایج عالی و واضح تر و در عین حال طبیعی تر را موجب می شود. در تکنیک سایه، می توان از سایه های مختلف قهوه ای آمبره استفاده کرد تا ظاهری زیبا به ابروها داده شود.
 • مراقبت های پس از آن را فراموش نکنید: دستورالعمل های مراقبت بعد از هاشور ابرو را به طور کامل رعایت کنید. در صورتی که تمام نکات مراقبت را رعایت کنید نتیاج عالی آن را می بینید. پس از تجربه های بسیار زیاد در سالن زیبایی شبنم نظیف و مشاهده نتایج مختلف کار بر روی مشتریان، ابروهای شگفت انگیز و بی نقص آن هایی بودند که مراقبت های بعد از هاشور ابرو را به طور کامل رعایت کرده بودند. عدم توجه دقیق به دستورالعمل های مراقبت پس از آن ممکن است منجر به رنگ های لکه دار و تار شدن موها شود.
هاشور ابرو سه بعدی

در تمام تکنیک های زیباسازی ابرو، هدف طبیعی جلوه دادن کار می باشد و تا حد امکان نباید از روش های مصنوعی برای پنهان سازی نواقص ابرو استفاده کرد. هاشور ابرو سه بعدی یکی از تکنیک های بسیار جذاب برای داشتن ابروهای کاملا طبیعی می باشد که بیشتر بر روی خطای دید تمرکز دارد. در این تکنیک از دو رنگ برای هاشورها استفاده شده و به همین دلیل تارهای ابرو برجسته تر دیده میشوند. از رنگ های روشن برای قسمت بالا و پایین ابرو استفاده شده و رنگ های تیره تر را برای بخش میانی ابرو به کار میبرند. علاوه براین، در این تکنیک چند تار مو و خراش در کنار هم استفاده شده و به همین دلیل تارهای ابرو برجسته بنظر میرسند.

هاشور ابرو مویی

تنها تفاوت هاشور ابرو مویی با سایر روش ها در طبیعی بودن خراشیدگی های ایجاد شده بین ابروها می باشد. تارهای موی ایجاد شده در این روش ظرافت زیادی داشته و کاملا شبیه به موی طبیعی فرد است. به همین دلیل با اجرای این روش چهره فرد دخترانه و جوانتر جلوه می کند و کاملا طبیعی بنظر می رسد. در این تکنیک به هیچ عنوان از سایه استفاده نشده و تمام خطوط بین ابرو شبیه به موی نازک با رنگ مشابه با ابروهای فرد اجرا میشوند. لازم به ذکر است، اجرای هاشور ابرو مویی نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد، چون تمرکز باید بر روی ظرافت و طبیعی شدن نتیجه کار باشد.

هاشور دخترانه

مهم ترین ویژگی که در ابروهای دخترانه وجود دارد، نامنظم بودن جهت تارهای ابرو می باشد. به همین دلیل در هاشور ابرو دخترانه باید خطوط و هاشورها در قسمت تاج به گونه ای اجرا شوند که هیچ نظمی در آنها به چشم نخورد. توجه داشته باشید که اجرای هاشور در قسمت تاج ابرو نیاز به مهارت بالایی دارد، چون به شدت بر طبیعی یا غیر طبیعی شدن نتیجه کار اثرگذار است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای هاشور دخترانه از تخصص افراد حرفه ای در این زمینه استفاده کنید.

هاشور ابرو بعد از چند روز طبیعی میشه؟

به دلیل خراشیدگی هایی که بر روی پوست ابرو ایجاد میشود، به همین دلیل زخم های جزئی تا چند روز وجود دارد. این زخم ها ممکن است نگرانی هایی را در خانم ها بوجود آورد و برایشان سوال باشد که هاشور ابرو بعد از چند روز طبیعی میشه؟ طبیعی شدن از نظر ترمیم زخم ها و همچنین رنگ ابرو در این تکنیک تا حد زیادی به نوع پوست فرد و همچنین نحوه اجرای هاشورها بستگی دارد. به طور متوسط می توان گفت، حدود ۷ تا ۱۴ روز طول میکشد تا هاشور ابرو طبیعی شود و جای زخم ها کاملا ترمیم گردد.

رنگ کردن ابرو بعد از هاشور

خانم ها علاقه زیادی به تغییر رنگ در مو و ابرو دارند و حتی بعد از هاشور نیز ممکن ترجیح دهند از این طریق کمی متفاوت بنظر برسند. رنگ کردن ابرو بعد از هاشور باید حتما زیر نظر افراد حرفه ای در این زمینه انجام شود. چون باید از ترمیم زخم های ابرو مطمئن شوید. علاوه براین، اجازه دهید تا ابروها بعد از هاشور رنگشان ثابت شود و سپس در این زمینه تصمیم گیری کنید.

هاشور ابرو با آکوا

بعضی از افراد آرایش های دائم و نیمه دائم را به آرایش های کوتاه مدت ترجیح می دهند و می خواهند در تمام اوقات زیبایی و پوشاندن نقص های چهره خود را حفظ کنند. به همین دلیل سراغ تکنیک هایی مانند میکروبلیدینگ و هاشور ابرو و غیره می روند. بعضی از افراد نیز علاقه ای به استفاده از آرایش های دائم ندارند و مایلند هر روز آرایش تازه ای انجام دهند و از فرم تکراری ابروهای خود فراری هستند.
آکوا مناسب افرادی است که آرایش های کوتاه مدت را ترجیح می دهند. آکوا ماده ای ضد آب است که می توان با استفاده از آن شکل ابروها را تغییر داد. آکوا که نوعی از ژل رنگی است موجب تقویت ابروها نیز می شود. این اصلاح کننده ابرو می تواند قسمت های خالی و کم پشت ابرو را بپوشاند و فرمی طبیعی و یکنواخت را ایجاد کند که تمام روز ماندگاری خود را حفظ کند.
قبل از استفاده از آکوا برای هاشور ابرو، سعی کنید موهای اضافی را با استفاده از قیچی کوتاه کنید و با استفاده از یک برس تمیز، ابروها را به سمت بالا برس کنید. با استفاده از یک مداد مناسب قالب ابروهای خود را مشخص کنید، سپس مقداری از آکوا را در قسمتی از دستتان قرار دهید. با استفاده از یک برس مخصوص قسمت های کم پشت و کم موی ابروی خود را پر کنید. اگر از برس شیب دار استفاده کنید نتیجه بهتری می گیرید.

هاشور ابرو ماژیکی

به دلیل عوارضی که ممکن است تزریق رنگ بر پوست ابرو به همراه داشته باشد، از ماژیک های مخصوص هاشور نیز می توان برای زیباسازی ابروها استفاده کرد. این ماژیک ها دارای تنوع بالایی بوده و نوک آنها چند شاخه بوده و به همین دلیل تارهای مو را می توان در لا به لای ابروهای طبیعی فرد با این روش طراحی کرد. مواد و رنگ هایی که در هاشور ابرو ماژیکی استفاده میشوند ماندگاری بالایی داشته و اغلب ضد آب هستند. هاشور ابرو ماژیکی را در منزل می توانید روی ابروهای خود ایجاد کنید، اما ماندگاری آنها نسبت به روش های تزریق رنگ بسیار پایین است.

عوارض هاشور ابرو چیست؟

اطلاع از عوارض هر یک از روش ها و تکنیک هایی که برای زیباسازی صورت و ابرو و مژه و غیره استفاده میشود کاملا ضروری است. چون هر فرد بر اساس ویژگی های جسمی و شرایط پوست و مو و بدن خود باید با اطلاع کافی روش مناسب را انتخاب کند. به عنوان مثال، از جمله عوارض هاشور ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد عفونت به دلیل اجرای هاشور در محیط های آلوده بدون رعایت اصول بهداشتی
 • ایجاد حساسیت و آلرژی به رنگ تزریق شده به پوست ابرو
 • در صورت اجرای نامناسب و چرب بودن پوست و همچنین گذر زمان هاشورها باید ترمیم شوند
 • به دلیل نفوذ رنگ به پوست انجام این روش ها برای خانم ها در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است
 • احتمال ریزش ابروهای طبیعی فرد به دلیل خونریزی های شدید در اجرای غیر حرفه ای
 • احتمال ایجاد اسکار بین ابروها به دلیل ایجاد خراش با عمق زیاد و عدم رعایت استانداردها
هاشور ابرو پوست چرب

یکی از موارد بسیار مهم در ماندگاری هاشور ابرو، چرب بودن پوست فرد می باشد. پوست های چرب اثر رنگ را در مدت کوتاهی از بین برده و به مرور هاشورها روشن میشوند. به همین دلیل این افراد بهتر است مراقبت های قبل و بعد از هاشور را جدی بگیرند. به عنوان مثال، بهتر است تا دو هفته بعد از هاشور غذاهای چرب را از برنامه غذایی خود جذب کنید. علاوه براین، به هیچ عنوان نباید برای جلوگیری از چرب شدن پوست صورت بعد از هاشور صورت را با مواد شوینده شستشو داد. تا یک هفته بعد از هاشور بهتر است ابرو ها با آب برخورد نداشته باشند.

ماندگاری هاشور ابرو

اعتقاد بر این است که ابروها مهم ترین جزء صورت هستند. آن ها چشم ها را قاب می کنند و بهترین ویژگی های صورت را برجسته می کنند. اخیراُ ابروها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته اند. اما متاسفانه همه افراد از داشتن ابروهای عالی برخوردار نیستند.

 برخی با ابروهای نازک و کم پشت به دنیا آمدند، برخی دیگر نیز به دلیل مراقبت نکردن ابرو های کم پشت و بد حالتی دارند. به همین دلیل هاشور ابرو، ظاهر زیبای هر زنی که لیاقت آن را دارد باز می گرداند. در نهایت، انتخاب آرایشگاهی که خدمات با کیفیت و ماندگاری بالایی را ارائه دهد بسیار حائز اهمیت است. دلایلی که باعث می شود هاشور ابرو ماندگاری بالایی نداشته باشد به تجربه آرایشگر، تکنیک استفاده شده، رنگ مورد استفاده و مراقبت های بعد از هاشور بستگی دارد. هیچ فرمول دقیقی برای تعیین زمان مادگاری هاشور ابرو وجود ندارد. نکته ای که در همه انواع هاشور ابروها مشترک است که نیمه دائم بوده و بعد از مدتی کم رنگ می شود. چنانچه بخواهید ماندگاری هاشور را بیشتر کنید باید آن را ترمیم کنید. همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان شد، در انواع روش های هاشور میزان ماندگاری متفاوت است.

مهم ترین مسئله ای که در ماندگاری هاشور ابرو موثر است، میزان تجربه و حرفه ای بودن آرایشگر است. سالن های زیبایی که نیروهای با تجربه و متخصص دارد بهترین گزینه برای شما هستند. قبل از انجام هاشور در انتخاب سالن زیبایی دقت کنید. نمونه کارهای واقعی بهترین راهنما برای شما خواهند بود. استفاده از رنگ های ارگانیک، توسط آرایشگر حرفه ای، تضمین مطمئنی برای مشتریان است تا با خیال راحت هاشور ابرو را انجام دهند.

سالن های زیبایی عروس رومینا

سالن های زیبایی عروس رومینا در دو شعبه جهانشهر کرج و کشور ترکیه خدمات آرایشی از جمله خدمات ابرو را با بهترین دستگاه ها توسط متخصصین با تجربه ارائه می دهند.

برای مشاوره تخصصی و رایگان با ما تماس بگیرید. 09192726447

هاشور ابرو از جمله روش های نیمه دائمی برای پنهان ساختن نواقص ابرو و پرپشت جلوه دادن آن می باشد که با ایجاد خراش روی پوست و تزریق رنگ این عمل انجام میشود. با توجه به عمق خراشیدگی های روی پوست و فرم و حالت خطوط هاشور در گروه های مختلفی دسته بندی شده و جلوه متفاوتی دارند.

 • میکروبیلدینگ
 • میکروپیگمنتیشن
 • فیبروز ابرو
 • هاشور ابرو سه بعدی یکی از تکنیک های بسیار جذاب برای داشتن ابروهای کاملا طبیعی می باشد که بیشتر بر روی خطای دید تمرکز دارد. در این تکنیک از دو رنگ برای هاشورها استفاده شده و به همین دلیل تارهای ابرو برجسته تر دیده میشوند.

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه