آموزش شینیون مو

آموزش شینیون مو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آموزش شینیون مو | خدمات مو

شینیون مو به هنر آرایش مو و بستن آنها در پشت و بالای سر گفته میشود…

شینیون مو به هنر آرایش مو و بستن آنها در پشت و بالای سر گفته میشود و به دلیل تاثیر بسیار زیاد بر زیبایی و جلوه ظاهری فرد، مدل و سبک های مختلفی برای آن ارائه شده است. این هنر ابتدا توسط زنان یونان باستان ارائه شد و برای زیبایی بیشتر موهای جمع شده از زیورآلات نیز بر روی آنها استفاده میشد و به مرور تغییراتی در آنها بوجود آمد. به طوریکه در حال حاضر انواع مدل های شینیون مو ساده و باز، خطی، دم اسبی، شینیون موی کوتاه و عروسکی و غیره در سبک های اروپایی و عربی و کلاسیک را می توان بر اساس فرم صورت و گردن انتخاب کرد. در ادامه این مطلب آموزش شینیون مو به همراه هر آنچه که باید درباره این تکنیک آرایش مو بدانید اشاره خواهیم داشت. با سالن زیبایی عروس رومینا همراه باشید.

آموزش شینیون مو

شینیون مو با توجه به سبک و مدل و حالت موها دارای جزئیات زیادی بوده و به همین دلیل تسلط پیدا کردن به آن نیاز به تمرین مداوم دارد. میتوانید ویدئو های آموزش شینیون مو در مدل های مختلف را در پیج اینستاگرام سالن زیبایی عروس رومینا مشاهده کنید.

وسایل آموزش شینیون مو

وسایل و ابزارهایی که برای جمع کردن موها مورد استفاده قرار میگیرند را می توان به دو گروه کلی حرارتی و ساده تقسیم بندی کرد. ابزارهای ساده شامل کش، پنس، گیره، تور، تل و موارد مشابه می باشد و در مقابل ابزارهای حرارتی شامل سشوار، اتو مو، بیگودی هستند. ابزارهای ساده و معمولی بیشتر برای جمع کردن موها مورد استفاده قرار گرفته و وسایل حرارتی برای حالت دادن به مو کاربرد دارند. البته با توجه به مدل و سبک آرایش مو ممکن است از وسایل جانبی مانند مو مصنوعی و پروتز مو نیز استفاده شوند

انواع سبک آموزش شینیون مو

مانند میکاپ، آموزش شینیون نیز در سبک های مختلفی اجرا میشود و هر کدام ویژگی های خاصی دارند. از پرطرفدارترین سبک های آموزش شینیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش شینیون اروپایی

مهم ترین ویژگی این سبک از شینیون، حفظ سادگی در عین حال زیبا و شیک بودن است و به همین دلیل از حجیم کردن غیر طبیعی موها در آن جلوگیری میشود. در این سبک، موهای پشت سر جمع شده یا نیمه باز و یا باز دست میشوند و برای تزئین از گل های بسیار ظریف و کوچک نیز ممکن است استفاده شود. استفاده از این سبک در کنار آرایش صورت اروپایی و لباس عروس ساده بی نظیر است و شما را به یک پرنسس فوق العاده جذاب تبدیل می کند

آموزش شینیون کلاسیک

شینیون کلاسیک از نمونه های جذاب و ساده ای می باشد که نه تنها در گذشته، بلکه در حال حاضر نیز طرفداران زیادی دارد. در این سبک موها کاملا ساده و بدون فر و طرح های خطی و غیره در پشت سر جمع میشوند. با توجه به سرعت اجرای بسیار بالا و سادگی منحصر به فرد می توان گفت مدل های کلاسیک همیشه پرطرفدار بوده اند. این سبک شینیون از گزینه های ایده آل برای خانم های میانسال و حتی دختران جوان می باشد که مدل های ساده را ترجیح می دهند.

آموزش شینیون عربی

در حالت کلی آرایش صورت و مو سبک عربی با اغراق همراه است و به همین دلیل در جمع کردن موها از پروتز برای برجسته و حجیم تر شدن موها استفاده میشود. این مدل شینیون برای خانم هایی که قد کوتاهی دارند گزینه ایده آلی نیست، چون بسیار شلوغ بوده و باعث میشود کشیدگی گردن کمتر دیده شود.

انواع مدل شینیون

یکی از مهم ترین نکاتی که در جمع کردن مو و حالت بستن آن باید مد نظر داشت، فرم صورت، قد فرد و همچنین میزان کشیدگی گردن می باشد. بر همین اساس مدل های بسیار متنوعی برای شینیون ارائه شده اند که پرطرفدارترین آنها عبارتند از:

شینیون خطی

در چند سال اخیر مدل های خطی به شدت برای شینیون عروس مورد توجه قرار گرفته و با هایلایت موها جلوه بی نظیری دارند. در مدل های خطی دسته های کم حجمی از مو انتخاب شده ، با ابزارهای حرارتی حالت داده میشود و به صورت خط های جدا از هم قرار میگیرد. در نهایت موهای جلو و پشت سر ثابت میشوند. البته این مدل با موهای ساده و بدون رنگ نیز جذاب است، اما سایه روشن آمبره مو و موهای هایلایت روی خط ها باعث میشود موها زیباتر دیده شوند.

آموزش شینیون خطی ساده

در این بخش از مطلب می خواهیم به آموزش شینیون خطی بپردازیم. شینیون خطی ساده یکی از مدل هایی است که در دوره های آموزش شینیون به آن پرداخته می شود. مدل محبوب بین بازیگران هالیوودی نیز مدل شینیون خطی ساده است. سادگی سال های اخیر در میکاپ و شینیون و حتی لباس های عروس و نامزدی بیشتر از قبل رعایت می شود، زیرا امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند زیبایی طبیعی خود را به نمایش بگذارند. در آموزش شنیون خطی ساده می آموزید که چگونه موها را تقسیم بندی کنید و دسته های موها را از یکدیگر جدا کنید. قسمت های پشت و جلو و بغل موها به دسته های جداگانه تقسیم می شوند و با استفاده از کلیپس و کش آن ها را می بندیم. در مرحله بعدی از آموزش شنیون خطی ساده قسمت های جلوی مو شیار بندی می شود.

برای این کار قسمت جلوی مو توسط خطوط منظم از هم جدا شده و سعی می کنیم با استفاده مواد آرایشی مناسب مانند کرم مو یا اسپری آن ها را ثابت می کنیم. استفاده از مواد مخصوص و با کیفیت بسیار اهمیت دارد. در قسمت پایین شیارها نیز موها را با استفاده گیره مو یا سنجاق زیبا ثابت می کنیم. قسمت پشت مو هم به شکل ساده و زیبا آرایش می شود. آرایش پشت مو نیز به صورت شیارهای منظم و زیبا انجام می شود. در صورتی که حجم موها کم باشد می توانید از موهای اضافی با پروتز استفاده کنید تا زیبایی آن دو چندان شود. فیکس کردن و حالت دادن به کناره های مو نیز جزئی از مراحل آموزش شنیون خطی ساده است. موهای بغل را به قسمت پشت سر پیوند می زنیم و حالت شیاردار آن را حفظ می کنیم. آموزش شنیون خطی موها با استفاده از چند مرحله انجام می شود و در نهایت می توانید برای افزایش ماندگاری موها با استفاده از چسب یا تافت موها را ثابت کنید.

تفاوت بین یک آرایشگر و یک طراح مو چیست؟

به زبان ساده، یک طراح را می توان به عنوان شخصی توصیف کرد که از چیزهای موجود در اطراف خود چیزی جدید می آفریند و سبک شناس را می توان به عنوان فردی توصیف کرد که بدون استفاده از آنچه از قبل در دسترس است، چیز جدیدی خلق می کند. این تفاوت اصلی بین استایلیست و طراح است.

آموزش شینیون موی کوتاه

در حالت کلی برای اینکه بهترین نتیجه را از آموزش شینیون مو دریافت کنید، بهتر است مو با قد متوسط داشته باشید تا جمع شدن و حالت دادن آنها به خوبی انجام شود. اما اگر موهایتان کوتاه است، اصلا جای نگرانی نیست و می توانید از مدل های باز استفاده کنید. از مدل های زیبا برای موهای کوتاه می توان به ایجاد بافت جلوی سر و باز بودن موهای پشت اشاره کرد. علاوه براین، موهای پشت سر را می توان با بیگودی یا اتو حالت داد تا حجیم تر شده و فرم عروسکی و جذابی داشته باشد.

شینیون مو باز

سلیقه افراد با گذر زمان تغییر زیادی می کند و برخلاف گذشته که بسیاری از خانم ها موهای کاملا جمع را می پسندیدند، در چند سال اخیر بیشتر به سمت موی باز گرایش پیدا کرده اند. با توجه به جلوه بسیار زیبای موهای باز، مدل های متعددی برای این گروه از شینیون ها وجود دارد که از بهترین آنها می توان به شینیون آبشاری، مارپیچ،صدفی، خطی، دم اسبی و بافت اشاره کرد. به عنوان مثال، در نوع مارپیچ با ابزارهای حرارتی از قبیل بیگودی دسته های کوچک مو به صورت جدا از هم حالت داده شده و موج های زیبایی درست میشوند.

آموزش شینیون دم اسبی

این مدل از آموزش شینیون مو که از گذشته تا امروز طرفداران خاص خودش را داشته و همیشه مد است، گزینه ای بسیار جذاب برای دختران و خانم هایی می باشد که موهای نسبتا بلند دارند. برای اجرای این مدل شینیون مو ابتدا با کش تمام موها پشت سر محکم بسته میشوند و سپس بر اساس سلیقه فرد حالت داده میشوند. ترکیب دم اسبی و مارپیچ یا صدفی و آبشاری از نمونه های پرطرفداری می باشد که البته نیاز به مو با تراکم بالا و قد بلند دارند.

آموزش شینیون موی کوتاه دخترانه

اغلب دختران برای آرایش صورت و مو به دنبال مدل های ساده هستند و به همین دلیل در کنار جمع کردن موها، بافت کاربرد زیادی دارد. اگر موهای کوتاهی دارید کافیست قسمت جلوی سر را بافت بزنید و موهای پشت سر را حالت دار و باز رها کنید. علاوه براین، مدل گوجه ای دوتایی و ترکیبی از بافت و طرح های پاپیونی نیز می توانند از گزینه های جذاب برای دختران در گروه های سنی مختلف باشند.  

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بوتاکس مو و آموزش اکستنشن مو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

الزامات طراحی خوب مو چیست؟

پنج عنصر طراحی مو عبارتند از: خط، فرم، فضا، بافت و رنگ. پنج اصل مهم طراحی مو عبارتند از: تناسب، تعادل، ریتم، تاکید و هارمونی.

آموزش شینیون باز فر

از دیگر مدل هایی که بیشتر برای موهای بلند کاربرد دارد می توان به آموزش شینیون باز فر اشاره کرد. در این مدل همان طور که مشخص است موهای پشت سر فر درشت یا ریز داده شده و در نهایت به صورت باز رها میشوند. با توجه به اینکه بعد از فر دادن قد مو کوتاه تر دیده میشود، به همین دلیل این مدل برای افرادی که موهای کوتاهی دارند گزینه خوبی نیست. برای زیباتر شدن موها در کنار فر می توان برای جلوی سر از بافت یا مدل های خطی استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کراتین مو و آموزش کراتینه مو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

آموزش شینیون تخصصی

در این بخش از مطلب به ویژگی های آموزش شینیون تخصصی می پردازیم. شرکت در دروه آموزش شینیون تخصصی برای افرادی مناسب است که دوره مبتدی شینیون را گذرانده اند و برای کسب درآمد بیشتر و پاسخ گویی بهتر به مشتریان تصمیم گرفته اند که در دوره تخصصی آموزش شینیون شرکت کنند. در این دوره تمامی مسائل و مواردی که نیاز دارید را خواهید آموخت تا بتواند درآمد خود را چند برابر کنید.
در دوره آموزش شینیون تخصصی ابتدا با فرم های صورت آشنا می شوید تا بتوانید مدل های شینیون متناسب با فرم صورت را انتخاب و اجرا کنید. تمامی مدل های رایج، از جمله شینیون های فرانسوی، رومی، هندی، کره ای، روسی، کلاسیک، ایرانی، دخترانه و غیره در این دوره آموزش داده می شود. در مرحله اول تمامی مدل های پر طرفدار که در بهترین آرایشگاه های کرج بالاترین تقاضا را دارد را فرا خواهید گرفت.
در مرحله بعد دوره آموزش شینیون تخصصی، نحوه انتخاب مدل شینیون متناسب با فرم صورت آموزش داده می شود. با گذراندن این دوره خواهید توانست بهترین مدل ها را برای هر فرد انتخاب کنید.
در دوره آموزش شینیون تخصصی بعد از شناخت و یادگیری انواع مدل ها و آشنایی با فرم صورت، می توانید با انجام کار عملی بر روی مدل زیر نظر مربی با تجربه و ماهر دانش و مهارت خود را محک بزنید.
بدیهی است که تعداد جلسات و ساعت های آموزش و سرفصل هایی که مورد بررسی قرار می گیرند در دوره آموزش شینیون تخصصی بیشتر از دوره های مبتدی است و قاعدتا هزینه بیشتری نیز باید برای آن پرداخت کنید. با گذراندن این دوره می توانید مدرک فنی حرفه ای و بین المللی معتبر دریافت کنید و به راحتی در سالن های آرایشی دیگر در لاین شینیون یا سالن خودتان مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید.

آموزش شینیون عروس

آموزش شینیون عروس به دلیل تقاضای بالا و درآمد نسبتا خوب همواره مورد استقبال هنرجویان قرار می گیرد. به دلیل تغییر سبک های آرایشی و شینیون لازم است آرایشگران برای بروزرسانی متدهای شینیون در این دوره شرکت کنند. شینیون عروس بسیار مهم است زیرا باید بهترین و به روز ترین مدل طوری انتخاب شود که با میکاپ و لباس عروس هماهنگ باشد و فرد در زیباترین حالت برای مهم ترین زندگیش قرار بگیرد.
به عبارت دیگر شینیون عروس اوج هنرمندی یک آرایشگر را نمایش می دهد. آرایشگر باید تمام مهارت و تخصص خود را به کار گیرد تا بتواند بهترین مدل را که متناسب با فرم چهره و جنس و نوع موها باشد و در عین حال با میکاپ و لباس عروس نیز مطابقت داشته باشد. علاوه بر اهمیت اجرای خوب و شیک مدل شینیون، ماندگاری آن نیز برای ساعات طولانی در روز عروسی باید در نظر گرفته شود.
سالن زیبایی عروس رومینا یکی از بهترین آموزشگاه هایی است که با ارائه بهترین مدل های شینیون عروس تعداد بسیار زیادی هنرجو را توسط مربیان با تجربه و متخصص وارد بازار کرده است. آموزش شینیون عروس یکی از دوره های پرطرفداری است که توسط شبنم نظیف برگزار می شود. شینیون عروس یک کار کاملا تخصصی است که باید توسط فردی با تجربه انجام شود. در این دوره با ابزار و وسایل لازم برای اجرای تخصصی شینیون عروس آشنا می شوید و تمامی اکسسوری ها مانند تاج، گل، تور و سنجاق و غیره در انواع مختلف و نحوه انتخاب آن ها به شما آموزش داده خواهد شد.
مواد آرایشی با کیفیت مختص مو در برندهای مختلف به شما معرفی می شود. انواع مدل های شینیون عروس اروپایی، ایرانی، فرانسوی، کلاسیک، ساده و شیک در دوره آموزش شینیون عروس به شما آموزش داده خواهد شد. علاوه بر انواع مدل ها، نحوه استفاده از مدل های ترکیبی و تلفیقی را نیز خواهید آموخت تا بتوانید در شرایط خاص بهترین شینیون را اجرا کنید.

آموزش شینیون مو استاد شیدا اشتیاقی

سالن زیبایی عروس رومینا با سالها تجربه انواع شینیون مو در سبک های مختلف اروپایی، کلاسیک، عربی و فشن و مدل های ترکبی و جذاب را ارائه و آموزش می دهد. علاوه براین، این مجموعه زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای در این حوزه انواع خدمات از قبیل آرایش عروس، کاشت ناخن، اکستنشن مو و ناخن، کراتین مو و غیره را با بالاترین کیفیت و جدیدترین استانداردهای دنیا فراهم نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سالن زیبایی عروس رومینا از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

در حالت کلی برای اینکه بهترین نتیجه را ازآموزش شینیون مو دریافت کنید، بهتر است مو با قد متوسط داشته باشید تا جمع شدن و حالت دادن آنها به خوبی انجام شود. اما اگر موهایتان کوتاه است، اصلا جای نگرانی نیست و می توانید از مدل های باز استفاده کنید.

شینیون مو با توجه به سبک و مدل و حالت موها دارای جزئیات زیادی بوده و به همین دلیل تسلط پیدا کردن به آن نیاز به تمرین مداوم دارد. میتوانید ویدئو های آموزش شینیون مو در مدل های مختلف را در پیج اینستاگرام سالن زیبایی عروس رومینا مشاهده کنید.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه