کاشت ناخن و مانیکور

کاشت ناخن و مانیکور

توسط علیرضا جلیلی | 3 شهریور 1402

خدمات ناخن | کاشت ناخن و مانیکور

کاشت ناخن یکی از تکنیک های بسیار پرطرفدار برای پنهان کردن نواقص ناخن ها و…

کاشت ناخن یکی از تکنیک های بسیار پرطرفدار برای پنهان کردن نواقص ناخن ها و زیباتر جلوه دادن آنها می باشد. به دلیل تاثیر بسیار زیاد فرم و حالت ناخن بر زیبایی دست، تکنیک های متعددی در این زمینه ارائه شده اند که هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه کاشت ناخن هلویی، بیبی بومر، کاشت پودر، کاشت قالب و  ژل و هر آنچه که باید درباره مزایا و عوارض و حساسایت های ممکن در کاشت ناخن بدانید را معرفی خواهد کرد.

کاشت ناخن چیست؟

به دلایل مختلف از قبیل مشکلات ژنتیکی، عادت به جویدن ناخن و آسیب وارد شدن به آنها در حین کار و سایر شرایط ممکن است فرم و حالت زیبای ناخن ها تا حد زیادی از بین برود. با توجه به اینکه زیبایی دست ها تا حد زیادی به شکل و فرم ناخن ها وابسته می باشد، به همین دلیل با  شیوه های مختلف تلاش میشود نواقص آنها برطرف شوند. به مجموعه فعالیت هایی که در آنها چند لایه از مواد پودری یا ژلی روی سطح ناخن طبیعی قرار گرفته و با چسب های مخصوص متصل میشوند، کاشت ناخن گفته میشود. برخلاف کاشت مو، در اینجا منظور کاشت استخوان ناخن طبیعی نیست، بلکه مواد شیمیایی برای شکل دهی به فرم و حالت ناخن استفاده میشوند. به مرور زمان و با رشد ناخن طبیعی فرد لایه رویی نیاز به ترمیم داشته و ماندگاری آنها دائمی نیست.

ماندگاری اکستنشن ناخن چقدر است؟

 وقتی به صورت حرفه ای انجام شود، اکستنشن ژل می تواند تا سه تا چهار هفته دوام بیاورد. اگر از محصولات با کیفیت استفاده شود، می توانید این زمان را تا پنج هفته افزایش دهید.

عوارض کاشت ناخن

در تمام تکنیک های زیبایی پوست و مو و ناخن، ممکن است به دلایل مختلف عوارض جانبی را شاهد باشیم. اصلی ترین دلیل برای وجود این عوارض، نحوه اجرای کار و عدم رعایت استانداردها در آن می باشد. از جمله عوارض کاشت ناخن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم اجرای صحیح روند این کار منجر به نفوذ هوا و فراهم شدن شرایط برای رشد قارچ روی ناخن اصلی خواهد شد.
 • به دلیل نازک شدن ناخن اصلی، اگر از مواد نامرغوب برای کاشت استفاده شود، امکان نفوذ مواد شیمیایی به بدن وجود دارد.
 • عفونت و قارچ از رایج ترین عوارض روش های مختلف کاشت ناخن به شمار می روند.
 • ممکن است سطح صدف ناخن اصلی به دلیل بی تجربگی ناخنکار با سوهان برقی به مرور نازک شود، به همین دلیل احتمال جدا شدن آن از روی پوست و گوشت انگشت وجود دارد.
 • مواد شیمیایی که در روند کاشت ناخن استفاده میشوند، ممکن است به سیستم تنفسی وارد شده و فرد را به مرور دچار مسمومیت کنند.
مراحل کاشت ناخن

مراحل انجام هر یک از تکنیک های کاشت با تفاوت هایی همراه است. چون نوع مواد و روند استفاده و تجهیزات جانبی آنها با هم تفاوت دارد. در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیات کار می توان روند کار را به صورت زیر خلاصه کرد:

 • سطح ناخن اصلی باید کاملا با سوهان برقی مات شود.
 • پوست های اضافه اطراف ناخن (کوتیکول) با تجهیزات مانیکور جداسازی میشود.
 • برای جلوگیری از ایجاد عفونت و رشد قارچ روی ناخن، لازم است از مواد ضد قارچ استفاده شود.
 • در صورت نیاز به تیپ گذاری، تیپ مخصوص با اندازه استاندارد روی ناخن قرار گرفته و با چسب متصل میشود سپس با سوهان دستی به آن فرم دلخواه را میدهید.
 • سپس یه لایه پرایمر مخصوص با توجه به نوع مواد روی ناخن زده میشود.
 • مواد پودری یا ژلی مورد نیاز روی سطح ناخن قرار میگیرد.
 • برای خشک شدن کاشت ژلی، لازم است از دستگاه UV یا LED استفاده شود.
 • در نهایت با سوهان های مخصوص ناخن مجدد فرم داده شده و در صورت نیاز با تکنیک های مختلف دیزاین و طراحی روی آنها انجام میشود.
انواع کاشت ناخن

به دلیل ماندگاری بالا و همچنین طبیعی بودن ناخن های کاشت شده، تکنیک های متعددی در این زمینه معرفی شده اند که هر یک دارای ویژگی ها و روش های اجرای متفاوتی هستند. از رایج ترین انواع کاشت ناخن  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاشت ناخن با ژل

در یک دسته بندی دیگر می توان روش ها و شیوه های به کار رفته برای کاشت ناخن را به دو گروه کلی کاشت ژلی و پودری دسته بندی کرد. در کاشت ناخن ژلی ابتدا باید روی سطح ناخن با سوهان برقی یا دستی خط و خش ایجاد کرد تا چربی ناخن از بین برود. سپس از مواد ضد قارچ و پرایمر مخصوص ژل روی ناخن استفاده میشود.در مرحله بعد از یک لایه نازک بیس ژل برای ایجاد چسبندگی بین مواد و ناخن استفاده میشود. در مرحله آخر مواد کاشت ژل را روی ناخن قرار داده و به آن فرم و قوس مناسب را داده و در دستگاه UV یا LED قرار میدهید. ناخن هایی که پس از کاشت دارای سطح برجسته می باشند، غیر طبیعی بوده و جلوه خوبی ندارند پس بهتر است قطر مواد روی ناخن رعایت شود. در صورت نیاز میتوانید برای فرم دهی یا صاف کردن سطح ناخن، بعد از خشک شدن مواد با گرفتن نوچی آن توسط کلینزر سوهان کشی انجام دهید.

کاشت ناخن با پودر

در این روش همان طور که از نامش مشخص است، از مواد پودری به همراه مایع لیکوئید برای کاشت ناخن ها استفاده میشود. پس از مات کردن ناخن با سوهان و گرفتن چربی آن، تیپ که نوعی ناخن مصنوعی می باشد در قسمت لبه آزاد ناخن قرار میگیرد. تیپ برای فرم دادن قسمت بالایی ناخن های طبیعی می باشد و حتما قبل از اتصال آن باید از مواد ضد قارچ استفاده شود. پس از قرار گرفتن تیپ و فرم دادن به آن توسط سوهان دستی، یک لایه پرایمر مخصوص کاشت پودر (اسیدی و غیر اسیدی) روی ناخن زده و سپس تمام سطح ناخن با پودر آغشته به لیکوئید به روش مخصوص توسط قلم کاشت پوشانده شود. پس از موادگزاری باید سطح مواد روی ناخن سوهان کشیده شود تا صاف و صیقلی شود. کاشت ناخن پودری نسبت به ژلی زمان بر بوده و می توان در انواع مختلف رنگی و بی رنگ آن را اجرا کرد. از مزایای کاشت پودری می توان به ماندگاری بالا، استحکام بالا در برابر ضربه و تماس با آب گرم و سرد اشاره کرد.

هزینه کاشت ناخن

هزینه کاشت ناخن یکی از مسائل مهمی است که قبل از انجام کاشت باید از آن مطلع شویم. متاسفانه قیمت ها بسیار متنوع هستند و بانوان برای انتخاب سالن زیبایی همواره دچار تردید می شوند. اولین سوالی که مطرح می شود این است که چرا هزینه کاشت در سالن های مختلف تا این حد تفاوت دارد؟ چه عواملی بر هزینه کاشت تاثیر گذار است؟
مهارت ناخن کار تعیین می کند هزینه کاشت ناخن چقدر باشد. هرچه ناخن کار مهارت و تجربه بالاتری داشته باشد و طرح های با کیفیت و ظریف تر با زیبایی ماندگار و حفظ سلامت ناخن را انجام دهد به طبع آن هزینه بیشتری نیز مطالبه می کند. البته در نظر داشته باشید هزینه بالا تایید کننده کیفیت خدمات ناخن کار نیست.
یکی از موارد دیگری که در هزینه کاشت ناخن موثر است، مکان سالن زیبایی است. مسلما سالن های که در مناطق بالاشهر و مرکز شهر قرار دارند به دلیل هزینه های جانبی فراوان ناگزی هستند تا قیمت ها را افزایش دهند.
مواد و متریال مصرغی در کاشت ناخن نیز یکی از موارد مهم در تعیین هزینه کاشت است. اگر از مواد مصرفی با کیفیت استفاده شود طبیعتا هزینه بیشتری را باید بپردازید. قیمت پایین ارائه شده توسط ناخن کار ممکن است به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت باشد که به سلامت ناخن و پوست آسیب می رساند.
با این تفاسیر در انتخاب سالن زیبایی نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید.

مزیت های کاشت ناخن با ژل

دست ها و ناخن های زیبا آرزوی هر خانمی است. خانم ها پول زیادی برای مانیکور و کاشت ناخن خرج می کنند. همه ما می خواهیم دست و ناخن هایمان زیبا و لطیف به نظر برسد. اگر به دنبال راهی برای زیباتر شدن ناخن ها و دست هایتان هستید که ماندگاری بیشتری داشته باشد کاشت ناخن با ژل را انتخاب کنید. کاشت ناخن با ژل شامل پوشش ژل های رنگی است که به طرز فریبنده ای شبیه به لاک ناخن است. آنها تخریب ناپذیر و براق و زیبا هستند.

لاک های ژل از مواد قوی تری تشکیل شده اند که ناخن را محکم تر از لاک های سنتی می کنند و به اندازه ای قوی هستند که در برابر سایش و پارگی روزانه بدون شکنندگی و لایه لایه شدن مقاومت کنند. کاشت ناخن با ژل یکی از کارهای تخصصی است که توسط افراد با تجربه و خبره باید انجام شود. استفاده از این تکنیک یکی از روش های سخت تلقی می شود. در این روش از کاشت ناخن درست مانند ناخن های اکریلیک، برای بلند کردن ناخن به روکش نیاز است. بیشتر اوقات یک فرم زیر ناخن طبیعی برای بلندتر شدن ناخن اعمال می شود. پس از چسبیدن به ناخن، یک ژل سفت در سراسر ناخن از نوک تا کوتیکول اعمال می شود و سپس زیر یک دستگاه خشک می شوند. چند مورد دیگر از مزایای کاشت ناخن با ژل این است که، مواد استفاده شده از یک ماده از پیش ساخته شده، به وجود می آیند. برخلاف استفاده از مواد شیمیایی و پودرهای خشن روی ناخن که معایب بسیاری دارد.

ژل کاشت ناخن به جای پلاستیک از نوعی ماده ساخته شده است که احساس سبکی و انعطاف پذیری بیشتری دارد. کاشت ناخن با ژل برای شما ایمن تر است زیرا حاوی مواد شیمیایی خطرناک مانند متیل متاکریلات، تولوئن و استونیتریل نیستند. مواد استفاده شده در کاشت ناخن ژله ای، برخلاف روش های دیگر فاقد بوی بد هستند. موادی که در آن استفاده می شود غیر سمی و بی خطر هستند. به دلیل نازک و لطیف تر بودن کاشت ناخن ژله ای، ظاهری بهتر و طبیعی تر دارند. روند کاشت ناخن در این روش بسیار آسان تر و سریع تر از روش های دیگر است و زمان زیادی از مشتری و آرایشگر نمی گیرد.

کاشت ناخن میکس یا ترکیبی

برای استفاده از مزایای منحصر به فرد هر یک از روش های کاشت ناخن پودری و ژلی، در تکنیک دیگری این دو را با هم تلفیق می کنند. به طوریکه ابتدا لایه ای از موا ضدقارچ و پرایمر روی ناخن اصلی قرار گرفته و سپس مواد پودری برای دیزاین و فرم دادن استفاده میشود. در نهایت یک لایه از مواد ژلی روی پودر خشک شده قرار گرفته و با دستگاه uv خشک میشود. از این روش بیشتر برای کاشت های گریم و دیزاین های زیر کاشت استفاده میشود.

کاشت ناخن هلویی

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب رنگ برای ناخن ها باید در نظر گرفت، تناسب آن با پوست فرد می باشد. شاید به همین دلیل است که کاشت ناخن هلویی تا این اندازه در سالهای اخیر مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. در این شیوه کاشت، ابتدا سطح ناخن با سوهان برقی مخصوص کاملا مات میشود.

سپس از ضدقارچ و پرایمر مخصوص کاشت پودر استفاده میشود و مواد پودری هلویی روی ناخن قرار داده میشود. مهم ترین ویژگی این نوع کشت، استفاده از پودرهای هلویی می باشد. توجه داشته باشید که رنگ هلویی این نوع ناخن ثابت بوده و به مرور زمان نیز دچار تغییر نخواهد شد. ناخن هلویی برای افرادی مناسب است که ترجیح می دهند رنگ ناخن ها با پوست سازگاری داشته باشد. علاوه براین، اگر صدف اصلی ناخن های فرد کوچک باشد، با این تکنیک می توان فرم بسیار زیبایی را به ناخن های آنها داد. همچنین لازم به ذکر است، ناخن های هلویی را می توان با تکنیک های مختلف از جمله شاین، اکلیلی و فرنچ و ساده دیزاین کرد. معمولا افرادی که این نوع از کاشت ناخن را بر میگزینند می خواهند ناخن های طبیعی و زیبا داشته باشند و به راحتی بتوانند در هر محیطی حاضر شوند. کاشت ناخن ژله ای هلویی نیز یکی از روش های بی نظیری است که در تمام آرایشگاه ها به شدت مورد تقاضا قرار می گیرد. استفاده از ژل در این روش باعث درخشندگی و زیبایی بی نظیر آن می شود. اگر برند مواد مصرفی و کیفیت آن ها، می تواند دوام و ماندگاری بالایی را موجب شود. در روش پودری، از رنگ پودری استفاده می شود. یکی از مزیت های این روش پوشاندن نقص ناخن هاست. به طور مثال افرادی که ناخن های بد فرم دارند یا فرم صدف ناخن کوتاهی دارند می توانند با استفاده از کاشت پودری هلویی این نقص را پوشش را دهند و به ناخن های خود جلوه زیبایی بدهند.

کدام اکستنشن ناخن بهتر است؟
 اگر می خواهید ظاهری طبیعی داشته باشید، باید اکستنشن های ژل را انتخاب کنید. آنها راحت تر از اکریلیک هستند و به راحتی می توان آنها را بدون آسیب رساندن به بستر ناخن جدا کرد. اگر به دنبال جایگزین ارزان‌تری هستید، یک اکستنشن ناخن اکریلیک انتخاب کنید.

کاشت ناخن بیبی بومر

اگر به دنبال این هستید که ناخن های کاملا طبیعی و در عین حال زیبا و خوش فرم داشته باشید، کاشت ناخن بیبی بومر می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. در این تکنیک که شباهت زیادی به آمبره مو دارد، رنگ ناخن از قسمت پایین تا لبه تغییر می کند و به مرور روشن میشود. به طوریکه نوک ناخن ها سفید و روشن بوده و قسمت پایین صدف صورتی یا هلویی است. برای اجرای تکنیک یبی بومر ابتدا سطح ناخن اصلی مات میشود. سپس یک لایه از مواد ضد قارچ برای برای گرفتن چربی ناخن و یک لایه پرایمر برای ایجاد چسبندگی روی ناخن زده میشود. تیپ یا فرمر را در زیره لبه ناخن قرار میدهیم. سپس مواد کاشت سفید رنگ را با قلم روی لبه آزاد ناخن گذاشته و به سمت وسط ناخن میکشیم. سپس مواد هلویی رنگ را از ریشه ناخن تا وسط میکشیم. قسمت وسط ناخن مواد هلویی و سفید در هم محو میشوند و هیچ مرزی نباید مشخص باشد.

در آخرین مرحله یک لایه مواد بی رنگ یا کلییر استفاده میشود تا این محو شدگی هنگام سوهان کشی از بین نرود. ظاهر این نوع کاشت ناخن شبیه به ناخن طبیعی انسان است. یعنی قسمت انتهایی صورتی بوده و هر چه به لبه ها میرسد رنگ روشن و سفیدتر میشود. علاوه بر موارد فوق، تکنیک های دیگری نیز برای کاشت ناخن وجود دارند که از جمله آنها می توان به دیزاین زیره کاشت(فول گلس)، فرنچ دائم(استند گلس)، مرمریت و … اشاره کرد.

کاشت ناخن اکلیلی

اکلیل و شاین همواره مورد استقبال خانم ها قرار گرفته است، چه در طراحی لباس و چه در میکاپ یا حتی طراحی و کاشت ناخن. اکلیل می تواند در هر مدل و طرحی از کاشت ناخن استفاده شود و ترکیب خارق العاده ای را به وجود بیاورد. اکلیل ها که به صورت پودرهای شاینی و درخشان در رنگ بندی های متنوع وجود دارند در انواع کاشت ناخن می تواند مورد ااستفاده قرار گیرد. اکلیل ها در انواع مختلفی وجود دارند و همچنین روش های استفاده هر کدام نیز می تواند متفاوت باشد.

معمولا انواع اکلیل شوگر، شیمر، اکلیل درشت و داستر در بازار ایران بیشترین تقاضا را دارند. شوگر که یکی از انواع پرطرفدار اکلیل است دارای تنوع رنگی فوق االعاده ای است که همین دلیل باعث شده تا بیشتر مورد استقبال قرار گیرد. این نوع اکلیل بسیار ریز و براق است که در کاشت ناخن با ژل می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این اکلیل بر روی ناخن طبیعی هم می تواند جلوه ای خیره کننده داشته باشد. در صورتی که در روش های کاشت ناخن با ژل یا کاشت ناخن پودری و سایر روش ها می خواهید از اکلیل شوگر استفاده کنید، ابتدا زیرسازی را انجاک دهید، سپس ژل رنگی به سلیقه مشتری را بر روی ناخن ها قرار داده و قبل از اینکه از دستگاه uv استفاده کنید تمام ناخن را با اکلیل بپوشانید. همچنین می توانید در بخشی از طراحی ناخن از اکلیل استفاده کنید. در این صورت نیز بر طبق طراحی مد نظرتان، اکلیل را بر روی قسمت مورد نظر بریزید و سپس ناخن ها را در دستگاه uv خشک کنید. اکلیل شیمر معمولا در کاشت ناخن پودری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. شیمر به این دلیل محبوب است که کم هزینه است و استفاده از آن بسیار آسان و سریع است. تنوع رنگ اکلیل شیمر بالاست و می تواند مورد استفاده سلایق مختلف قرار بگیرد. اما با وجود مزایایی زیاد، معایبی نیز دارد. ماندگاری آن کمتر از روشهای دیگر است و به راحتی از ناخن جدا می شود. مانند بسیاری از روش های کاشت ناخن سطح صافی ایجاد نمی کند و بسیار زبر است.

زبر بودن باعث می شود هم به راحتی کنده شود و ظاهر نامناسب و نامرتبی به خود بگیرد و هم به راحتی کثیف شود. اکلیل درشت همان طور که از نامش مشخص است، دانه های درشت تری دارد. این دانه های براق و درشت باز هم در طراحی های کاشت ناخن بسیار کاربرد دارد. در کاشت های گریم نسبت به روش های دیگر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. روش استفاده از اکلیل درشت هم مانند دیگر انواع آن به راحتی استفاده می شود. ابتدا کاشت ناخن زمینه ای انجام می شود. بعد از اینکه مقدار مشخصی از کات بر روی ناخن قرار گرفت با یک وسیله مخصوص اکلیل درشت بر روی ناخن قرار داده می شود. سپس ناخن ها در دستگاه uv خشک می شوند. اکلیل داستر هم مانند دیگر انواع اکلیل یک پودر رنگی و براق است و تنها تفاوتی که با انواع دیگر وجود دارد در نحوه استفاده از آن است. به این صورت از آن استفاده می شود که ابتدا زیر سازی ناخن انجام می شود. بعد از زیرسازی ناخن و از قرار گیری ژلیش بر روی ناخن در دسنگاه uv خشک شده و بعد از که ناخن ها به دلیل استفاده از ژل مخصوص تا حدی نوچ هستند از این نوع اکلیل استفاده می شود و ظاهر بسیار زیبایی به ناخن های می دهد.

حساسیت به کاشت ناخن

علاوه بر وجود احتمال رشد قارچ و باکتری های مختلف روی ناخن، برخی از افراد به مواد شیمیایی استفاده شده در فرآیند کاشت حساسیت و آلرژی نشان می دهند. توجه داشته باشید که اگر پس از کاشت ناخن و در صورت تماس انگشت با لب و چشم، خارش و تغییر رنگ را در پوست احساس کردید، ممکن است نسبت به این مواد حساسیت داشته باشید. اگزما یکی از عوارض جانبی کاشت ناخن می باشد که در برخی از افراد در ۴۸ تا ۹۶ ساعت ممکن است ادامه پیدا کند.

مانیکور چیست؟

دست یکی از مهم ترین اعضای بدن بوده و زیبایی انگشتان و تمیز و مرتب بودن ناخن ها می تواند تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی آنها داشته باشد. به همین دلیل اغلب خانم ها توجه ویژه ای به ناخن ها داشته و با تکنیک های مختلف به آنها فرم و حالت می دهند. مانیکور یکی از تکنیک های کاربردی برای زیباسازی ناخن های دست می باشد که مجموعه ای از اقدامات از قبیل سوهان زدن ، از بین بردن و حذف کوتیکول و پوست اضافه اطراف ناخن، فرم دهی و ماساژ انگشت و ناخن ها را شامل میشود. در این روش با ابزارهای مختلف از قبیل ناخن گیر، نیپر و پوشر ناخن ها فرم دهی شده و کوتیکول ها از روی سطح آن جدا شده و در نهایت با سوهان های مخصوص سطح آنها کاملا صاف و براق خواهد شد. از مهم ترین ویژگی های مانیکور می توان به عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی اشاره کرد. به همین دلیل فرم و حالت ناخن ها کاملا طبیعی بوده و بر حسب سلیقه فرد در آخرین مرحله می توان از لاک به رنگ دلخواه استفاده نمود.

انواع مانیکور چیست؟

تکنیک های مختلفی در مانیکور ناخن های دست مورد استفاده قرار میگیرد و بر همین اساس نیز می توان آنها را در گروه های مختلفی دسته بندی نمود. به عنوان مثال، بر اساس نحوه اجرای کار می توان مانیکور را به گروه های زیر دسته بندی کرد:

مانیکور خیس

با توجه به اینکه پوست اطراف ناخن و کوتیکول ها ممکن است کمی خشک باشند، برای جداسازی آسان آنها لازم است ابتدا انگشتان دست در آب ولرم قرار بگیرند. قرار گرفتن ناخن ها در آب ولرم و مواد نرم کننده و صابونی باعث نرم شدن کوتیکول میشود و براحتی می توان با نیپر و پوشر آنها را جدا و با ناخن گیر نیز ناخن را به اندازه دلخواه کوتاه کرد. بری انجام این کار حدود ۱۰ دقیقه باید انگشتان دست درون آب ولرم قرار گرفته و پس از خشک کردن نم و رطوبت آنها با حوله، کوتیکول ها جداسازی میشوند.

مانیکور خیس

از دیگر روش های پرکاربرد برای افرادی که ناخن های شکننده ای دارند، مانیکور خشک است. در این تکنیک بدون هیچگونه مواد نرم کننده و مرطوب، کوتیکول ها با ابزارهای مخصوص جداسازی شده و سپس سطح ناخن با بافر کاملا صاف و صیقلی خواهد شد. از مزایای این روش می تواند به جلوگیری از آسیب وارد شدن به پوست های خشک و ناخن های نازک و شکننده اشاره نمود.

فواید مانیکور خیس

مانیکور به دلیل زیبا سازی و فرم دهی ناخن ها همواره مورد تقاضا بوده است. یکی از روش های خاص که در سالن های زیبایی انجام می شود، مانیکور خیس است. ناخن ها با حذف پوست های اضافی اطراف آن ها، مرتب کردن و فرم دهی، ظاهر زیبایی پیدا می کنند. این روش به این دلیل مانیکور خیس نام گذاری شده است که برای حذف پوست های اضافی یا کوتیکول ها، ناخن ها در آب خیس می شوند.

در این روش از وسایل و ابزارهای خاصی برای حذف کوتیکول ها و پوست های اضافی استفاده می شود. در سالن های زیبایی معتبر و درجه یک، علاوه بر مانیکور، از روش هایی برای شفاف کردن پوست دست و اطراف ناخن ها و همچنین لایه برداری پوست با استفاده ماسک های با کیفیت، نتایج منحصر به فردی حاصل می شود. ناگفته نماند که در آرایشگاه ها تمام روش های زیبا سازی ناخن اعم از مانیکور خشک و خیس و غیره استفاده می شود. مشتریان گزینه های بسیاری برای انتخاب روش زیبایی ناخن هایشان در اختیار دارند. بنابراین می توانند روشی که مطابق میل و سلیقه آن هاست را برگزینند. یکی از فواید فوق العاده استفاده از این روش، امکان استفاده از اسکراب برای زیبا سازی پوست دست هاست. بعد از انجام کار، دستان شما به دلیل از بین رفتن تمام خشکی ها، پوستی لطیف و با طراوت دارند. در واقع به دلیل خیساندن در آب، پوست های اضافی و مرده روی پوست و اطراف ناخن به راحتی از بین می روند.

البته باید توجه داشت، به دلیل نرم و حساس شدن پوست در حین حذف پوست های مرده  و کوتیکول، نباید فشار زیادی به پوست وارد کرد.  با حذف پوست های مرده، احتمال قارچ و عفونت به صفر می رسد و زیبایی و سلامتی هر دو با هم حاصل می شود. با استفاده ماسک های خاصی که در مانیکور خیس استفاده می شود، موجب استحکام و بهبود رشد ناخن ها می شود. در حین مراحل کار، ماساژ دست نیز انجام می شود که سبب افزایش خون رسانی شده که در نهایت این اقدامات جوان سازی پوستی شاداب و با طراوت را به شما هدیه می دهد.

مانیکور کمبی

این مانیکور یک تکنیک روسی می باشد. به عبارت دیگر، نوعی مانیکور است که با دستگاه و سوهان برقی انجام میشود. لذا، اگر به دنبال روشی با کمترین آسیب به کوتیکول های ناخن و جلوگیری از زخم شدن آنها هستید، مانیکور کمبی انتخاب مناسب و ایده آلی میباشد. البته به شرطی می توان از مزایای این تکنیک بیشترین استفاده را برد که توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود. در واقع می توان گفت مانیکور کمبی، سبکی شخصی سازی شده از آرایش ناخن است که دقیقا مطابق میل و نیاز مشتری تعیین می شود. همانطور که می دانید سبک ها و تکنیک های متعددی برای مانیکور وجود دارد که با استفاده از این سبک، بهترین تکنیک ها و روش ها انتخاب می شوند و در نهایت بهترین نوع آن برای مشتری ارائه می شود. تمام چیزهایی که از مانیکور می خواهید و همچنین تمام محدودیت ها و حساسیت های شما در نظر گرفته می شود تا ترکیب خاصی از روش های آرایش ناخن استفاده شود. یکی از مزایای این روش، طول عمر بیشتر نسبت به سایر روش هاست. به این دلیل که در این تکنیک، محصول را در زیر ناخن پخش می کنند، بعد از ۷ الی ۱۴ روز رشد ناخن دیده می شود. توجه داشته باشید، نوع موادی که استفاده می شود بسیار اهمیت دارد و مواد خوب، کیفیت و ماندگاری را تضمین می کند.

مانیکور آپارات

سبک خاصی از مانیکور که در آن خبری از ابزارهای خاصی مثل قیچی و نیپر نیست. تمام مراحل مانیکور با استفاده از دستگاه برقی انجام می شود. در این روش مراحل کار بدون دخالت دست انجام می شود. برای سوهان کشیدن ناخن ها از یک سوهان برقی استفاده می شود. برای انجام مانیکور آپارت اطراف ناخن ها با توجه به سلیقه زیبایی جو و مدل ناخن، اصلاح می شود. پوست های اضافی کوتاه یا حذف می شوند. بعد از حذف پوست های اضافی نوبت رسیدگی به کوتیکول ناخن است. با استفاده از ابزاری که پوشر یا در اصطلاخ فارسی عقب زن نام دارد، کوتیکول ها را عقب می زنند. سوهان برقی دارای ابزارهای جانبی است که دیگر مراحل مانیکور را می توان با استفاده از آن انجام داد. یک سر سوهان اشکی برای حذف کوتیکول های ناخن کاربرد دارد. این کار تا حد نیاز باید انجام شود. در صورتی که حذف کوتیکول ها به درستی انجام نشود یا در حدف آن ها زیاده روی شود می تواند به سلامت ناخن ها آسیب برساند.

 بعد از حذف پوست های اضافی و اصلاح و حذف کوتیکول می توان مرحله نیپ زدن را انجام داد. نیپ زدن اصطلاحا به بریدن پوست های اضافی اطراف ناخن گفته می شود. این مرحله با سه روش قابل انجام است. روش دستی که از قیچی استفاده می شود، استفاده از دستگاه نیپر، سر مخصوص سوهان توپی روش های نیپ زدن ناخن هستند. در مانیکور آپارات معمولا برای انجام این کار از دستگاه نیپر استفاده می شود. بعضی از خانم ها تمایل دارند که مانیکور ناخن به سبک آپاراتی را در منزل انجام دهند. می توانید با تهیه دستگاه مانیکور آپارات نیز آرایش و زیبایی ناخن هایتان را بدون کمک آرایشگر انجام دهید. نکته ای که قابل ذکر است، علاوه بر داشتن دستگاه و ابزارهای خاص، به تخصص و تجربه نیز دارید. در صورتی که تخصص و تجربه کافی ندارید، پیشنهاد می شود ابتدا در دوره های آموزش مانیکور شرکت کنید. باید در نظر داشته باشید که مانیکور اگر به شکل صحیح و اصولی انجام نشود می تواند منجر به عفونت های قارچی یا آسیب به صفحه ناخن شود. با رعایت نکات بهداشتی و اصولی سلامت دست ها و ناخن هایتان را حفظ کنید.

مانیکور کلاسیک

مانیکور کلاسیک از مدت زمان های قدیم تا امروز همواره مورد استقبال بوده است. طرفداران این سبک از زمانی که هنوز ابزارهای خاص امروزی روسی و شنی مانند امروز وارد بازار و سالن های زیبایی نشده بود به آن علاقه مند بودند. امروزه با وجود ابزارها و وسایل مخصوص مانیکور کلاسیک، بیشتر از گذشته موطد استقبال زیباجویان است. تلفیق مدهای کلاسیک و مدرن نیز سبک خاصی از آرایش و زیبایی را برای بانوان به ارمغان می آورد.
این مدل، کاملا به صورت دستی انجام می شود و از وسایل برقی امروزی مانند سوهان برقی استفاده نمی شود. این سبک برای ناخن های طبیعی کاربرد دارد. برای انجام مانیکور کلاسیک، ابتدا فرم دلخواه مشتری سوال می شود، سپس با توجه به فرم انتخابی و متناسب با قد ناخن و فرم انگشتان و ناخن ها مرحله سوهان کشی انجام می شود.
توسط یک وسیله در اصطلاح به آن پوشر گفته می شود، کوتیکول های ناخن به عقب پوش می شود. در این مرحله می توان با استفاده از مواد و ابزارهای خاصی، پوست های اضافی ناخن برداشته می شود. با انجام اینکار در صورتی که فرد از لاک زدن برای آرایش و زیبایی ناخن هایش استفاده کند ماندگار لاک تا حد زیادی افزایش پیدا می کند.
دست ها داخل آب قرار داده می شوند که باعث می شوند مرحله حذف کوتیکول و پوست های اضافی دور ناخن به راحتی انجام شود. به این ترتیب مانیکور کلاسیک انجام می شود اما در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید از خدمات جانبی آرایش ناخن نیز استفاده کنید تا نهایت زیبایی ناخن و پوست دست ها را تجربه کنید.
یکی از خدمات جانبی که همراه با مانیکور انجام می شود، اسکراب و لایه برداری پوست دست هاست. با این کار کلاژن سازی و جوان سازی پوست باعث می شود پوست روشن تر و با طراوتی داشته باشید. لایه برداری و جوان سازی پوست دست نه تنها برای زیبایی بلکه برای سلامت ناخن و پوست نیز بسیار اهمیت دارد.

فواید مانیکور

ملاک قرار دادن زیبایی برای انتخاب هر یک از تکنیک های آرایشی نمی تواند روش مناسبی باشد و بهتر است به مزایای آن نیز توجه شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما معایب و مزایای مانیکور را بررسی و با شناخت کافی برای زیباتر شدن ناخن ها اقدام کنید. برخی از مزایای این تکنیک ها عبارتند از:

 • پاکسازی فضای زیر و اطراف ناخن و جلوگیری از رشد قارچ و باکتری های مختلف
 • زیبا سازی ناخن ها و کمک به جوانسازی دست ها
 • استفاده از مواد لایه بردار و کوکتل می تواند سلول های مرده پوست دست و ترک ها را از بین ببرد.
 • ناخن ها پس از مانیکور جلوه مرتبی داشته و به علت عدم استفاده از پوشش و ناخن های مصنوعی طبیعی و زیبا خواهند بود.
 • این تکنیک مناسب برای خانم هایی می باشد که در محیط کار با محدودیت استفاده از ناخن مصنوعی و لاک و کاشت ناخن مواجه هستند.
 • چون مانیکور با ماساژ دادن ناخن و پوست اطراف آن و همچنین استفاده از لوسیون و روغن های مخصوص همراه است، به همین دلیل تا حد زیادی می تواند استرس را کاهش دهد.
 • به دلیل سوهان زدن و فرم دادن گوشه های ناخن، تا حد زیادی می توان از شکستن ناخن ها جلوگیری کرد.

البته لازم به ذکر است، اگر مانیکور در محیط های آلوده با ابزارهای غیر استریل انجام شود، احتمال بروز عفونت و رشد قارچ روی ناخن و اطراف آن وجود خواهد داشت. 

علاوه براین، در حین جداسازی کوتیکول ها ممکن است زخم و جراحت روی پوست ایجاد شود.

مانیکور با کوکتل

توجه به سلامت پوست دست و پا در حین اجرای مانیکور و پدیکور اهمیت زیادی دارد و می تواند علاوه بر زیباسازی آنها تاثیر فوق العاده ای بر ایجاد احساس آرامش و کاهش استرس داشته باشد. یکی از تکنیک های بسیار کاربردی و پرطرفدار که می توان قبل از جداسازی لایه های مرده اطراف ناخن به کار برد، استفاده از کوکتل می باشد. کوکتل قرص های جوشان مخصوص جوانسازی و آبرسانی و لایه برداری پوست دست و پا می باشد که ترکیبی از جوش شیرین، نمک دریا، جوهر لیمو و چند روغن است. مراحل مانیکور با کوکتل به شامل موارد زیر می باشد:

 • دست ها را درون ظرف حاوی آب قرار دهید.
 • سپس چند عدد قرص و کوکتل مخصوص را درون ظرف آب بیندازید.
 • قرص ها پس از ورود به آب شروع به جوشیدن می کنند و تاثیر خود را بر روی پوست دست ایجاد خواهند کرد. پوست دست در تماس با مواد موجود در این قرص ها نرم و لطیف شده و سلول های مرده براحتی جداسازی میشوند.
 • پس از گذشته چند دقیقه دست را از ظرف آب خارج نموده و با حوله خشک کنید.
 • با ابزارهایی از قبیل پوشر و نیپر کوتیکول و لایه های مرده اطراف ناخن که مرطوب و نرم شده اند را به آرامی به عقب حرکت داده و آنها را از صدف ناخن جدا کنید.
 • در آخرین مرحله می توانید ناخن ها را با لوسیون های مخصوص ماساژ دهید.
قیمت مانیکور

قیمت مانیکور مانند سایر روش های زیباسازی دست و ناخن ها به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. یکی از موارد مهم در این زمینه، استفاده یا عدم استفاده از کوکتل و قرص های جوشان مخصوص در حین مانیکور می باشد. علاوه براین، فرم و حالت ناخن و سوهان زدن و غیره همگی می توانند در این زمینه نقش داشته باشند.

فرق مانیکور و پدیکور

همانطور که از ابتدای مطلب توضیح دادیم، مانیکور به اصلاح و حذف پوست های اضافی و کوتیکول ناخن دست ها کمک می کند. اما انجام این کار برای ناخن های پا پدیکور نام دارد. برای انجام پدیکور هم به ناخن ها رسیدگی می شود هم پوست کف پا.

قابل ذکر است که پدیکور از خدمات زیبایی است که با روش های کاملا علمی و اصولی انجام می شود. ناخن ها و کف پا با مواد مخصوص کاملا استریل می شود. پاها نیز همانند دست ها احتیاج به مراقبت و رسیدگی دارند. پاها از آن جهت که مدت طولانی داخل کفش هستند، ممکن است دچار آسیب های زیادی شوند. آسیب های شایع پاها مانند خشکی، ترک خوردن، قارچ می تواند در صورت عدم رعایت بهداشت و مراقبت ایجاد شوند. پدیکور می توانند تا حد زیادی از این بیماریها و آسیب ها جلوگیری کند. پدیکور علاوه بر مراقبت و حفظ سلامت پاها و ناخن ها موجب زیبایی و لطافت و طراوت پاها می شود. در پدیکور با استفاده سوهان کشیدن، پوست های مرده و گوشت های اضافی از بین می روند. ناخن ها نیز سوهان کشی و و فرم دهی می شوند. از نظر تفاوتی که پدیکور با مانیکور دارد می توانیم بگوییم فقط نام پدیکور برای اصلاح و زیباسازی ناخن ها و کف پا استفاده می شود و مانیکور برای اصلاح ناخن و پوست دست می باشد.

مراحل انجام پدیکور و مانیکور یکسان است. هردو به حذف پوست های مرده و حذف پوست های اضافی و کوتیکول ناخن ها کمک می کنند و با مراحل اسکراب و لایه برداری پوستی تمیز و درخشان را به دست ها و پاها می بخشد. ‍ پدیکور نیز مانند مانیکور دارای روش های خیس و خشک است. در پدیکور خیس همانند روش های سنتی زیباسازی پاها با استفاده از آب گرم ناخن ها و پاها کاملا نرم و آماده می شوند. محلول نمک و مواد معدنی پاها را کاملا استریل می کند.

سپس آرایشگر به ماساژ پاهای شما می پردازد. سپس حذف پوست و گوشت های اضافی و کوتیکول های ناخن انجام می شود. در روش پدیکور خشک نیز همین مراحل انجام می شود با این تفاوت که بدون استفاده از آب انجام می شود. البته مراحل ماساژ و استریل پاها در روش پدیکور خشک همچنان رعایت می شود. در نظر داشته باشید که برای انجام پدیکور و مانیکور از سالن های معتبر که از روش های استریل کردن و درمان دست ها و پاها توسط پرسنل با تجربه و حرفه ای استفاده می کنند کمک بگیرید تا دچار عوارض ناخواسته نشوید.

قیمت ژلیش ناخن

مهم ترین سوالی که برای طالبان زیبایی به وجود می آید هزینه است. همه ما دوست داریم قبل از مراجعه به سالن زیبایی از رنج قیمت ها اطلاع داشته باشیم تا بتوانیم بهترین روش و مناسب ترین روش کاشت ناخن یا ژلیش ناخن را انتخاب کنیم. مسلما نوع موادی که در ژلیش استفاده می شود بر قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. در بازارهای جهانی برندهای متنوعی از مواد مصرفی در کاشت و ژلیش ناخن موجود است. بسیاری از مواد ژلیش برند اصلی و با کیفیت هستند اما برخی هم بی کیفیت خواهند بود. مسئولیت انتخاب مواد با کیفیت و مطمئن بر عهده آرایشگر است. آرایشگر است که باید طبق هزینه ای که از مشتری می گیرد کیفیت و ماندگاری ژلیش ناخن را تضمین کند. در صورتی که از مواد با کیفیت و اصلی در ژلیش استفاده شود مسلما هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. سعی کنید در انتخاب سالن زیبایی برای انجام کاشت ناخن یا ژلیش حساسیت به خرج دهید و یک سالن معتبر را انتخاب کنید. در سالن های معتبر معمولا کیفیت کارهای انجام شده بسیار بالاست زیرا از مواد درجه یک استفاده می کنند. در صورتی که از مواد غیراستاندارد و بی کیفیت استفاده شود، علاوه بر اینکه فرم زیبایی را نباید انتظار داشته باشید بلکه منتظر عواقب بعدی باشید، زیرا ممکن است سلامت ناخن و پوست دست نیز به خطر بیفتد.

به دلایل مختلف از قبیل مشکلات ژنتیکی، عادت به جویدن ناخن و آسیب وارد شدن به آنها در حین کار و سایر شرایط ممکن است فرم و حالت زیبای ناخن ها تا حد زیادی از بین برود. با توجه به اینکه زیبایی دست ها تا حد زیادی به شکل و فرم ناخن ها وابسته می باشد، به همین دلیل با شیوه های مختلف تلاش میشود نواقص آنها برطرف شوند.

 • کشت ناخن با ژل
 • کاشت ناخن با پودر
 • کاشت ناخن میکس یا ترکیبی

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه