انواع کاشت مژه و تفاوت آن با اکستنشن

انواع کاشت مژه و تفاوت آن با اکستنشن

توسط علیرضا جلیلی | 21 شهریور 1402

انواع کاشت مژه و تفاوت آن با اکستنشن | خدمات مژه

کاشت مژه یا اکستنشن از روش های جدید برای زیبا و پرپشت شدن مژه ها…

کاشت مژه یا اکستنشن از روش های جدید برای زیبا و پرپشت شدن مژه ها به شمار می رود که به شیوه های مختلف انجام میشود. کاشت هیدن، ابریشمی، والیوم، کلاسیک، تار تار، اسپایکی از جمله نمونه های پرطرفداری می باشند که در سالن های زیبایی ارائه می شوند. برای آشنایی بیشتر با جزئیات هر یک از این روش ها و اطلاع از عوارض و حساسیت های آنها در ادامه با سالن زیبایی عروس رومینا همراه باشید.

آموزش اکستنشن مژه شامل مراحل گام به گام با جزئیات کامل می باشد که با کمک آن می توانید مژه در مدل های مختلف تار به تار، والیوم، هیبریدی، کلاسیک، اسپایکی و ال و غیره را اجرا کنید.

کاشت مژه چیست؟

چشم از مهم ترین اعضای روی صورت می باشد که به شدت بر زیبایی افراد تاثیرگذار است. به همین دلیل با روش های مختلفی از قبیل ریمل و مژه مصنوعی  و اکستنشن تلاش میشود تا جلوه بهتری در آنها ایجاد شود. کاشت مژه به شیوه های مختلفی انجام میشود و بر همین اساس نیز معنا و مفهوم متفاوتی خواهد داشت. در حالت کلی، کاشت به روش هایی گفته میشود که در آنها به شیوه های مختلف به تعداد مژه های طبیعی افراد اضافه شود. این اضافه شدن تارهای مو با کاشت موی طبیعی و قابل رشد یا موی انسان و حیوان و ابریشمی بدون رشد انجام میشود.

به عبارت دیگر می توان گفت، اگر مو با جراحی زیبایی روی خط رویش مژه ها قرار گرفته و رشد کند، کاشت طبیعی مُژه نامیده میشود. اما اگر تارهای موی انسان یا حیوان و ابریشمی و مصنوعی که رشد نمی کنند با چسب روی خط رویش مژه ها قرار گیرند، کاشت مژه نامیده میشود. البته به اشتباه اغلب افراد این دو را با هم یکسان در نظر میگیرند و به همین دلیل از اصطلاح کاشت مژه کمتر استفاده میشود.

عوارض کاشت مژه

مانند تمام روش ها و تکنیک های زیبایی پوست و مو و غیره، ممکن است کاشت مژه آن نیز عوارضی را به همراه داشته باشد. بسیاری از این عوارض به میزان تخصص فرد در اجرای آن بستگی دارد و با استفاده از خدمات سالن های زیبایی حرفه ای می توانید آنها را کاهش دهید. برخی از عوارض کاشت مژه عبارتند از:

 • قرار گرفتن تارهای مژه مصنوعی برروی مژه های طبیعی می تواند منجر به ریزش آنها شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم انجام این تکنیک ها را تنها به افراد متخصص بسپارید.
 • برخی از مژه های طبیعی به دلیل ضعیف بودن ریشه آنها مستعد ریزش هستند. در این شرایط کاشت مژه می تواند سرعت ریزش آنها را افزایش دهد.
 • برخی از مژه های تولید شده با موی اسب و سمور ممکن است از نظر بهداشتی استاندارد نباشند و منجر به عفونت شوند. به همین دلیل بهتر است از موی انسان و مژه های ابریشمی استاندارد استفاده شود.
 • اگر روی پلک و محل رویش مژه ها جراحت یا گل مژه و زخم وجود داشته باشد، چسب های شیمیایی منجر به عفونت و حساسیت میشوند. لذا بهتر است اکستنشن را تا بعد از بهبود جراحت و زخم به تعویق بیندازید.
 • در صورت استریل نبودن پنس و سایر وسایل در حین کاشت تارهای مژه امکان عفونت چشم وجود دارد.
کاشت مژه بهتره یا اکستنشن؟

سوال مهم بعدی این است که اکستنشن مژه بهتر است یا کاشت؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به شرایط جسمی فرد بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان جواب ثابت و قطعی ارائه داد. اما به این مزیت نیز باید توجه داشته باشید که مژه های طبیعی بعد از کاشت رشد می کنند و نیاز به ترمیم آنها به صورت ماهانه وجود ندارد. اکستنشن مژه نیاز به بیهوشی نداشته و توسط افراد حرفه ای در سالن های زیبایی انجام میشود. این نوع مژه رشد نمی کنند و بدون جراحی با چسب های مخصوص روی خط رویش مژه ها قرار میگیرند. این مژه ها بعد از ۳ تا ۵ هفته نیاز به ترمیم داشته و دچار ریزش میشوند. علاوه براین، قیمت اکستنشن بسیار ارزان تر از کاشت طبیعی است. در نهایت این شما هستید که با توجه به شرایط بدنی خود باید تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید.

آموزش گام به گام کاشت مژه

اکستنشن یا کاشت مژه یکی از روش های پر کردن جای خالی مژه های طبیعی می باشد که با تارهای موی مصنوعی یا حیوانات انجام میشود. قبل از بررسی و ارائه مراحل گام به گام انجام این کار، لازم است چند نکته را مد نظر قرار دهید که عبارتند از:

 • به عنوان اولین گام در آموزش کاشت مژه لازم است لوازم مورد نیاز را معرفی کنیم. کیت های کاشت مژه شامل ابزارهایی از قبیل مو چین، چسب و پد می باشد که همراه با تارهای مژه می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی خریداری کنید. بدون این کیت امکان قرار دادن تارهای مژه مصنوعی روی چشم وجود ندارد و ممکن است آسیب های زیادی به پوست و بینایی خود وارد کنید.
 • اندازه مژه هایی که انتخاب می کنید باید با مژه های طبیعی و حالت چشم هایتان تناسب داشته باشد. اکستنشن ها در اندازه های مختلف بلند و متوسط و کوتاه ارائه میشوند.
 • اکستنشن های موجود در بازار دارای انواع مختلف ابریشمی، مینک و مصنوعی می باشند. طبیعی ترین حالت مژه ها در نوع مینک وجود دارد که از تار موی حیوانات از قبیل سمور تهیه شده و کیفیت بالایی دارند. نوع ابریشمی و مصنوعی دو نمونه ارزان قیمت می باشند که در اغلب مواقع از آنها استفاده میشود.
 • با توجه به اینکه مدل های مختلفی در کاشت مژه وجود دارد، به همین دلیل تفاوت هایی در آنها به چشم میخورد. برای درک بهتر روند کار در ادامه آموزش را به صورت تفکیک شده برای هر یک از مدل های پرطرفدار اکستنشن مژه ارائه می دهیم:

چه مدت طول می کشد تا به یک اکستنشن کار مژه تبدیل شوید؟
جلسات آموزشی معمولاً ۱ تا ۳ روز است و به صورت حضوری یا آنلاین در دسترس هستند. برخی از برنامه ها ممکن است شامل مواد آموزشی مانند کتاب های راهنمای نوشته شده، اکستنشن مژه، چسب و تجهیزات کاربردی در قیمت باشد که می توانید بعد از آموزش نگه دارید.

آموزش کاشت مژه تار به تار

در اغلب مواقع بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند مژه ها بعد از کاشت حالت طبیعی داشته باشند. کاشت مژه تار به تار یکی از انتخاب های عالی برای داشتن چشم و مژه هایی با حالت طبیعی می باشد. اگر تراکم مژه های طبیعی تان در حد متوسط است، این آموزش را دنبال کنید:

 • در اولین گام لازم است هرگونه آرایش روی چشم به طور کامل پاکسازی شود. ریمل و خط چشم و مواد آرایشی روی مژه و پلک را با مواد مخصوص تمیز کنید. فوم های ضد قارچ برای از بین بردن هر گونه آلودگی روی مژه در این مرحله استفاده میشود.
 • با برس های مخصوص مژه ها را شانه بزنید تا از هم جدا شوند.
 • پد مخصوص که در کیت اکستنشن ارائه میشود را زیر مژه های پلک پایین قرار دهید. روی این پدها می توانید مشخص کنید که کجا باید تارهای اکستنشن قرار گیرند.
 • چسب را روی ظرف مسطح بریزید.
 • روی مژه ها استارتر بزنید تا چسب با قدرت بالایی تارهای مژه را بچسباند.
 • با یک تار اکستنشن بلند را برداشته و قسمت انتهایی آن را با مقدار بسیار کمی از چسب آغشته کنید.
 • تار اکستنشن را با دقت کامل به پایین ترین قسمت از مژه طبیعی بچسبانید. توجه داشته باشید که برای شروع کار باید از گوشه بیرونی چشم شروع کنید. تارهای مژه در بیرونی ترین نقطه بلندتر از همه بوده و هر چه به نقاط داخلی چشم نزدیک میشویم باید از تارهای کوتاهتری استفاده کنید.
 • بعد از اینکه تارهای اکستنشن بلند را در گوشه های بیرونی چشم قرار دادید، اگر فضای بین آنها خالی است، یک تار متوسط انتخاب و با چسب آن را به بین تارهای بلند بچسبانید.
 • سپس برای پر کردن قسمت میانی پلک اکستنشن های متوسط را انتخاب کنید. مجدد با موچین یک تار اکستنشن را به چسب آغشته و به مژه طبیعی فرد در قسمت میانی پلک بچسبانید.
 • برای پر کردن فضای خالی بین تارهای مژه با اندازه متوسط، باید از تارهای کوتاه تر استفاده کنید.
 • در نهایت کوتاه ترین اکستنشن ها را برای پر کردن گوشه های داخلی چشم انتخاب و تار به تار به مژه های طبیعی بچسبانید.
 • پس از تکمیل شدن کار چشم بعدی را نیز به همین ترتیب کامل کنید. دقت داشته باشید که هر دو چشم باید کاملا اکستنشن شبیه به هم داشته باشند تا زیبایی ظاهریتان به خوبی حفظ شود.
 • بعد از اتمام کار، ۱۲ تا ۲۴ ساعت بهتر است از مواد آرایشی استفاده نکنید تا چسب کاملا محکم شود. سپس با برس مژه ها را مرتب کنید.

توجه داشته باشید که بعد از آغشته کردن اکستنشن ها به چسب و قرار دادن آنها روی مژه های طبیعی، حدود ۶۰ ثانیه فرصت دارید تا جای آن را تغییر دهید. علاوه براین، مقدار زیاد چسب روی پلک و بین مژه ها مشاهده میشوند و ظاهر نازیبایی روی چشم ایجاد میشود.

قیمت آموزش کاشت مژه

در این قسمت از آموزش کاشت مژه می خواهیم به قیمت کاشت مژه بپردازیم. قیمت خدمات و کلاس های آموزشی در همه سالن ها یکسان نیست و به موارد مختلفی بستگی دارد. اعتبار بهترین سالن کرج، کیفیت ارائه خدمات و سطح آموزش های آن است.

با وجود تعرفه های مشخص در رنج خاص، با توجه به مواردی هزینه نهایی ممکن است مقداری کمتر یا بیشتر از نرخ تعیین شده باشد. مکان سالن زیبایی در تعیین قیمت تاثیرگذار است. به طور مثال هزینه در یک آموزشگاه در شمال تهران با یک شهرستان متفاوت خواهد بود. اعتبار سالن زیبایی و سابقه تاسیس و پرسنل با تجربه و متخصص همگی در تعیین قیمت نهایی موثر است. تعداد جلسات و موضوعاتی که بررسی می شوند نیز در تعیین قیمت نهایی موثر بوده و هرچه تعداد جلسات بیشتر باشد، قاعدتا هزینه دوره نیز افزایش پیدا می کند. کار عملی بر روی مدل های واقعی از ویژگی های خاصی است که در دوره های جامع و کامل آموزش کاشت مژه ارائه می شود و می تواند هزینه را افزایش دهد. در سالن زیبایی عروس رومینا دوره آموزش کاشت مژه زیر نظر مربی با تجربه و متخصص برگزار می شود و با پوشش دادن تمام موضوعات مهم با جزئیات دقیق هنرجوها می توانند این اطمینان را داشته باشند که بعد از گذراندن دوره می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند. به طور کلی قیمت دوره کاشت مژه با ویژگی هایی که عنوان شد در حدود ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۲.۵۰۰.۰۰۰ متغیر است و دوره هایی که حداکثر ویژگی ها را شامل شود حداکثر مبلغ را دریافت کرده و طبیعتا در سالن هایی با ویژگی های کمتر حداقل این مبلغ را می پردازید.

آموزش اکستنشن مژه کلاسیک

با توجه به اینکه چشم ها به شدت جلب توجه می کند، به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می دهند آرایش چشم آنها طبیعی باشد. کاشت مژه کلاسیک از بهترین و پرطرفدارترین گزینه ها در این شرایط می باشد. لازم است بدانید که تمام مراحل کاشت و اکستنشن مژه کلاسیک شبیه به تار به تار است. در واقع این دو روش کاملا مشابه به هم بوده و با نام های متفاوتی استفاده میشوند. با مطالعه مراحل آموزش در بالا می توانید این نوع مژه را برای خود یا سایر افراد اجرا کنید.

آموزش اکستنشن مژه والیوم یا تری دی

آموزش اکستنشن مژه والویم یا تری دی در بسیاری از گام ها شبیه به تار به تار است و تفاوت اصلی در تعداد تارهایی می باشد که در هر مرحله استفاده میشود. مژه والیوم برای افرادی کاربرد دارد که مژه های طبیعی آنها تراکم بسیار کمی دارند. در این مدل چند اکستنشن به یک تار طبیعی مژه متصل میشود و به همین دلیل حجم آنها افزایش پیدا می کند. علاوه براین، مژه ها در این نوع برجستگی بیشتری داشته و حالت سه بعدی پیدا می کند. مراحل آموزش اکستنشن مژه تری دی به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا لوازم آرایشی و ریمل را از روی مژه ها تمیز کنید. سپس با فوم های ضد قارچ مژه ها را آماده کنید.
 • پد مخصوص که در کیت وجود دارد را در زیر مژه های پلک پایین بچسانید. این پدها بهتر از نوع ضد حساسیت و ضد قارچ باشند.
 • روی مژه های طبیعی استارتر بزنید و سپس با برس آنها را کاملا از هم جدا کنید.
 • با توجه به تراکم مژه های طبیعی و سلیقه خود، چند تار اکستنشن را برداشته و قسمت انتهایی آنها را به چسب آغشته کنید. سپس این چند تار آغشته به چسب را به هم متصل و فن را آماده کنید. تری دی یا سه بعدی و 4d و 7d بر اساس مژه های طبیعی باید انتخاب شود.
 • محلی که باید فن ها قرار گیرند را روی پد از قبل باید مشخص کنید. انتهای فن را به مقدار کمی چسب آغشته کنید.
 • با پنس مژه ای که فن باید به آن متصل شود را از مژه های کناری جدا کنید.
 • فن را به یکی از تارهای مژه طبیعی متصل کنید.
 • برای تمام پلک این روند را ادامه دهید تا مژه ها به صورت کاملا طبیعی پر شوند.
کاشت مژه والیوم

اگر چشمان درشتی دارید و حجم مژه هایتان کم است، کاشت مژه والیوم می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. در این روش که به کاشت چند بعدی نیز معروف است، ابتدا بین هر یک از تارهای طبیعی مژه مشخص میشود. سپس ۲ تا ۱۰ مژه روی هم بین آنها قرار میگیرد تا به مژه ها حجم و بعد بدهد. تعداد تارهایی که روی هم قرار میگیرند با توجه به حالت و درشتی چشم و همچنین تراکم مژه های طبیعی انتخاب میشود..

آیا یادگیری اکستنشن مژه سخت است؟
استفاده از اکستنشن مژه می‌تواند مشکل باشد و ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا بتوانید هزینه خدمات خود را از مشتریان دریافت کنید. اگر فوراً به آن دست نیافتید، پشتکار لازم است – حتی ممکن است بیش از یک دوره آموزشی طول بکشد.

آموزش اکستنشن مژه مدل کایلی

مهم ترین ویژگی که می توان برای کاشت مژه کایلی اشاره کرد، استفاده از اکستنشن با سه اندازه متفاوت است. تارهای مژه در این تکنیک بهتر است طول ۶ تا ۱۴ میلیمتر داشته باشند. نحوه انجام این کار به این صورت است:

 • بعد از آماده سازی مژه ها و چسباندن پد زیر پلک، کوتاه ترین تارها را در قسمت داخلی چشم استفاده کنید.
 • برای قسمت های خارجی چشم تارهای بلند را انتخاب و پس از آغشته شدن با چسب آنها را به مژه های طبیعی متصل کنید.
 • برای قسمت میانی تارهای متوسط را انتخاب کنید و به تار مژه طبیعی بچسبانید.
 • برای طبیعی تر شدن مزه ها از تارهای ۸ میلیمتری و کوتاه لا به لای تارهای بلند و متوسط روی پلک بالایی استفاده کنید

اکستنشن مژه با بالاترین کیفیت

مدت زمان ماندگاری اکستنشن ها و همچنین طبیعی بودن جلوه آنها تا حد زیادی به نحوه اجرا بستگی دارد. توجه داشته باشید آموزش اکستنشن مژه ارائه شده در متن برای پیاده سازی صحیح نیاز به زمان زیاد و کسب تجربه دارد. اگر در این زمینه مهارت ندارید می توانید از خدمات این زیبایی شیدا اشتیاقی استفاده کنید. این مجموعه با بهترین متریال و با بالاترین کیفیت انواع کاشت مژه را در تهران انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید..

آموزش اکستنشن مژه هیبریدی

کاشت مژه هیبریدی ترکیبی از کلاسیک و والوم می باشد و به همین دلیل جلوه فوق العاده زیبایی دارد. نتیجه کار در این تکنیک مژه هایی با تراکم بالا و اندازه های متفاوت است. به طور کلی مراحل آموزش اکستنشن مژه هیبریدی به صورت زیر زیر است:

 • مانند سایر تکنیک ها لازم است مژه ها آماده شوند و پد مخصوص زیر پلک پایین قرار گیرد.
 • روی پد تارهای مژه طبیعی را از هم جدا نموده و مشخص کنید که کجا باید تارهای تک و در کدام بخش ها فن های والیوم یا مگاوالیوم قرار گیرد.
 • ابتدا فن ها را آماده نموده و به چسب آغشته نموده و به تار مژه طبیعی بچسبانید.
 • برای پر کردن فضاهای خالی باقی مانده روی پلک، از تارهای تک استفاده کنید. هر تار را با موچین برداشته و چسب بزنید و به تار مزه طبیعی متصل کنید.
آموزش کاشت مژه هالیوودی

آموزش کاشت مژه هالیوودی یا کیم کارداشیان که در ادامه ارائه میشود ترکیبی از روش های اسپایکی و والیوم می باشد. در این روش از مژه های بسیار بلندتر از مژه های طبیعی استفاده میشود. علاوه براین، در گوشه داخلی چشم باید تارهای کوتاه استفاده شود و حداقل ۳ تا ۴ سانت آخر خالی باشد. به عبارت دیگر، آخرین اکستنشن باید با گوشه داخلی چشم حدود ۳ تا ۴ سانتی متر فاصله داشته باشد.
نکته بسیار مهم بعدی اینکه، در این روش از فن هایی که شامل چند تار مژه متصل به هم هستند استفاده میشود. برای قسمت میانی پلک از مژه های بلند با ضخامت بالا استفاده میشود تا مژه ها پر و تیره تر جلوه کنند. با توجه به اینکه اجرای این تکنیک نیاز به تخصص بالایی دارد، لذا در یک آموزش کوتاه نمی توان به تمام جزئیات آن پرداخت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مژه با سبک هالیوودی یا کیم کارداشیان را در سالن های زیبایی اکستنشن کنید.

آموزش اکستنشن مژه مدل اسپایکی

برای کاشت مژه های طبیعی با تکنیک اسپایکی مراحل به صورت زیر می باشد:

 • مژه ها را مانند آنچه در طول متن به آن اشاره شد آماده کنید.
 • پد را در قسمت زیر مژه های پلک پایین بچسبانید. روی پد به طور دقیق و با توجه به فرم چشم و تراکم و قد مژه های طبیعی لازم است نوع اکستنشن مورد نیاز مشخص شود.
 • برای قسمت های خارجی چشم تارهای بلند را انتخاب و قسمت انتهایی آنها را به چسب آغشته کنید. سپس با زاویه ۱۸۰ درجه به یکی از تارهای مژه طبیعی وصل کنید.
 • برای قسمت های وسط پلک از تارهای متوسط استفاده کنید و با چسب به تار طبیعی مژه بچسبانید.
 • تارهایی که در قسمت داخلی چشم چسبانده میشوند باید زاویه ۴۵ درجه داشته باشند تا طبیعی بنظر برسد.
آموزش کاشت مژه هیدن

ویژگی مشترک در تمام تکنیک های آرایش عروس و زیبایی حرفه ای، طبیعی بودن آنها می باشد. اگر شما نیز به دنبال این هستید که چشم هایی با مژه های پر و بلند و طبیعی داشته باشید، آموزش کاشت مژه هیدن را از دست ندهید. مراحل کار در این روش کاشت به صورت زیر است:

 • تمام مواد آرایشی را از روی چشم و مژه ها پاک کنید و با فوم ضد قارچ ضد عفونی نمایید.
 • روی تارهای مژه استارتر بزنید.
 • پد مخصوص را زیر مژه های پلک پایین بچسبانید.
 • یک تار اکستنشن را به چسب آغشته کنید و آن را به زیر یکی از تارهای مژه طبیعی بچسبانید.

مانند روش های تار به تار، از گوشه خارجی چشم کار را با مژه های بلند شروع و آن را تا گوشه داخلی ادامه دهید. برای گوشه های داخلی مژه های کوتاه تر را انتخاب کنید تا چشم ها کاملا طبیعی جلوه کنند.

به دلیل اتصال تارهای اکستنشن به زیر تارهای مژه طبیعی نتیجه کار بسیار زیبا و حرفه ای خواهد بود. چون محل اتصال مژه ها پنهان است!

آموزش اکستنشن مژه خط چشمی

در این قسمت از مطلب می خواهیم به آموزش اکستنشن مژه خط چشمی بپردازیم. در ابتدا لازم است با تفاوت مدل اکستنشن خط چشمی با دیگر مدل ها آشنا شوید. مپ خط چشمی با عنوان گربه ای کشیده نیز شناخته شده است که در این مدل از فرهای مختلف با زاویه های مختلف استفاده می شود تا مانند خط چشم فرم و حالت زیبایی را ایجاد کند. تفاوت این مدل با تمام مدل هایی که در آموزش اکستنشن مژه مطرح می شود این است که مپ خط چشمی کشیده تر است و آن را می توان بر روی انواع چشم ها استفاده کرد. اکستنشن مژه برای افرادی مناسب تر است که می خواهند چشم های کشیده تر و حالت دار تری داشته باشند.
مشاوره با مشتری قبل از انجام کار از نکات مهمی است که در دوره آموزش اکستنشن مژه به آن پرداخته می شود. اکستنشن مژه باید طبق سلیقه مشتری و ماتناسب با فرم صورت انتخاب شود. نکته که در آموزش اکستنشن مژه باید حتما رعایت کنید این است که مژه ها باید قبل از انجام کار کاملا تمیز شوند. برای شستشو سعی کنید از شامپوی ملایم استفاده کنید و بعد از کارهای مقدماتی اکستنشن مژه انجام خواهد شد. یکی از کارهای مقدماتی استفاده از پرایمر برای تمیز کردن مژه هاست.
استفاده از نوار چسب مخصوص برای بالا نگه داشتن پلک ها و همچنین پد مخصوص برای پوشاندن مژه های پایین از کارهای اولیه و مهمی است که نحوه انجام آن را در دوره آموزش اکستنشن مژه یاد خواهید گرفت. باید توجه داشته باشید که مژه های بالا در زیر پد قرار نگرفته باشد و مژه های پایین به طور کامل پوشانده شوند.
در آموزش اکستنشن مژه با مپ خط چشمی از سه زاویه مختلف و فرهای مخصوص باید استفاده کنیم. فرهای ال، ام و سی از نمونه های مختلفی است که در این روش می توان استفاده کرد.
بعد از انجام کارهای اولیه به آموزش اکستنشن مژه به روش خط چشمی می پردازیم. تارهای مژه را با استفاده از ابزار مخصوص جدا شده و بعد از فن سازی نصب می شود. اتصال مژه ها بسیار مهم است و باید سعی کنید که فاصله استاندارد رعایت شود و از چسبیدن مژه ها به همدیگر جلوگیری شود. با روش اتصال تار به تار و با رعایت فاصله استاندارد در آموزش اکستنشن مژه، از آسیب به مژه های پایه جلوگیری می شود.
نکته ای که در آموزش اکستنشن مژه به آن تاکید می شود این است که سعی کنید حتما پایه های فن ها به صورت مستطیل باشد تا وقتی بر روی تار مژه قرار می دهید به صورت گرد پایه مژه را کاملا دربرگیرد. دقت کنید که سایزهای مژه بر اساس مپی که طراحی کرده اید روی مژه ها اجرا کنید.
در آموزش اکستنشن مژه با فرم خط چشمی باید در قسمت وسط چشم از فر سی استفاده شود زیرا همانطور که در ابتدا اشاره شد، در این روش در قسمت های مختلف از فرهای مختلف و همینطور از زاویه های مختلف استفاده می شود.
نکته بسیار مهمی که برای گوشه چشم ها وجود دارد این است که از مژه های با سایز کوتاه تر و ظریف تر از قسمت های انتهایی یعنی تری دی استفاده شود. در انتهای آموزش اکستنشن مژه خط چشمی باید تمامی مژه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مژه ها به همدیگر نچسبند و به پد زیر پلک متصل نشده باشند. مژه ها باید کاملا تار به تار باشد. سعی کنید با استفاده از یک فرچه مخصوص مژه ها را مرتب کنید.
در این قسمت از آموزش اکستنشن مژه لازم است به نکات لازم در مورد ترمیم آن بپردازیم. ترمیم مژه ها در روش های مختلف اکستنشن متفاوت است. اکستنشن های کلاسیک و اسپایکی معمولا بعد از ۲ تا ۳ هفته نیاز به ترمیم دارد و اکستنشن های والیوم و مگاوالیوم بین ۳ تا ۴ هفته و بعضا تا ۵ هفته می توانند ماندگار باشند.
اکستنشن مژه در فصل های گرم نسبت به فصل های سرد ریزش بیشتری دارد و مراجعه برای ترمیم در این فصول بیشتر است.

مدرک فنی حرفه ای کاشت مژه

اگر قصد فعالیت حرفه ای همراه با مجوز در این حوزه را دارید، بهتر است دوره هایی را برای آموزش کاشت مژه انتخاب کنید که مدرک فنی حرفه ای ارائه می دهند. این دوره ها زیر نظر افراد متخصص در آموزشگاه ها برگزار شده و در نهایت لازم است در آزمون شرکت نموده و امتیاز کافی را کسب کنید.

آموزش اکستنشن مژه رنگی

اگر از آن دسته افرادی هستید که متفاوت بودن را ترجیح می دهید و دوست دارید چهره ای فانتزی داشته باشید، اکستنشن مژه رنگی گزینهای مناسب برای شما خواهد بود. لازم است بدانید که تمام مراحل کار مانند سایر آموزش هایی می باشد که در طول متن ارائه شد. تنها تفاوت این مدل اکستنشن در رنگ بندی مژه های موجود در کیت است. لذا کافیست کیت اکستنشن رنگی مژه را خریداری و بر اساس مدل مورد نظر، یکی از روش های بالا را انتخاب و اجرا کنید. این مژه ها در اغلب مواقع در سه سایز ارائه میشوند و تارهای بلند برای گوشه های بیرونی و متوسط برای قسمت میانی و تارهای کوتاه در گوشه های داخلی استفاده خواهند شد.

قیمت کاشت مژه

در تعیین قیمت کاشت مژه برند و نوع مژه ها یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار به شمار می رود. علاوه براین، جنس چسب و برند آن، روش و تکنیک اجرا، تعداد تارهای موی استفاده شده همگی می توانند در این قیمت موثر باشند. 

 • مانند سایر تکنیک ها لازم است مژه ها آماده شوند و پد مخصوص زیر پلک پایین قرار گیرد.
 • روی پد تارهای مژه طبیعی را از هم جدا نموده و مشخص کنید که کجا باید تارهای تک و در کدام بخش ها فن های والیوم یا مگاوالیوم قرار گیرد.
 • ابتدا فن ها را آماده نموده و به چسب آغشته نموده و به تار مژه طبیعی بچسبانید.
 • برای پر کردن فضاهای خالی باقی مانده روی پلک، از تارهای تک استفاده کنید. هر تار را با موچین برداشته و چسب بزنید و به تار مزه طبیعی متصل کنید.

کاشت مژه کلاسیک از بهترین و پرطرفدارترین گزینه ها در این شرایط می باشد. لازم است بدانید که تمام مراحل کاشت و اکستنشن مژه کلاسیک شبیه به تار به تار است. در واقع این دو روش کاملا مشابه به هم بوده و با نام های متفاوتی استفاده میشوند.

 • قرار گرفتن تارهای مژه مصنوعی برروی مژه های طبیعی می تواند منجر به ریزش آنها شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم انجام این تکنیک ها را تنها به افراد متخصص بسپارید.
 • برخی از مژه های طبیعی به دلیل ضعیف بودن ریشه آنها مستعد ریزش هستند. در این شرایط اکستنشن مژه می تواند سرعت ریزش آنها را افزایش دهد.

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه