آموزش اصولی فیشیال صورت

آموزش اصولی فیشیال صورت

توسط علیرضا جلیلی | 6 شهریور 1402

آموزش اصولی فیشیال صورت | خدمات پوست

آموزش فیشیال صورت شامل مجموعه ای از تکنیک ها و گام های مهم می باشد…

آموزش فیشیال صورت شامل مجموعه ای از تکنیک ها و گام های مهم می باشد که در نهایت منجر به پاکسازی، لایه برداری و آبرسانی و جوانسازی خواهند شد. در واقع فیشیال از چند مرحله تشکیل شده و در هر گام هدف خاصی را دنبال می کنند. این شیوه پاکسازی و جوانسازی پوست بیشتر در سالن های زیبایی و کلینیک ها انجام میشود و با کمی اطلاعات می توانید در منزل نیز آن را اجرا کنید. سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه آموزش صفر تا صد فیشیال صورت را ارائه داده و هر آنچه باید درباره آن بدانید را معرفی خواهد کرد.

آموزش پاکسازی پوست با مدرک فنی حرفه ای

سالن زیبایی عروس رومینا که از مراکز معتبر و شناخته شده در حوزه خدمات زیبایی می باشد، در مجموعه فعالیت های خود برگزاری دوره های آموزشی را قرار داده است. این دوره ها شامل آموزش پاکسازی و فیشیال صورت می باشد که همگی زیر نظر افراد حرفه ای و متخصص در این حوزه برگزار میشوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

آموزش صورت چیست؟

این دوره به شما تکنیک های مورد نیاز برای ارائه یک فیشیال لوکس به مشتریان خود را آموزش می دهد. برای دستیابی به پوستی شفاف و بدون عیب، درمان های پاکسازی، لایه برداری، گرم کردن پوست، استخراج، ماساژ و ماسک را آموزش خواهید دید.

آموزش مرحله به مرحله فیشیال صورت

فیشیال یکی از روش های بسیار کاربردی برای داشتن پوستی سالم و شاداب و جوان می باشد که تاثیر زیادی بر رفع چین و چروک و جای جوش و آکنه دارد. این تکنیک از چند مرحله تشکیل شده که به ترتیب و بر اساس جنس و نوع و شرایط پوست باید اجرا شود. لازم به ذکر است که آموزش فیشیال صورت به صورت تخصصی دارای جزئیات زیادی می باشد و توسط متخصص پوست ارائه میشود. به همین دلیل آنچه در ادامه ارائه میشود به صورت کلی بوده و شامل جزئیات نمیشود. به عنوان مثال، در دوره های تخصصی آموزشی تکنیک ها و نکات مهم در تشخیص جنس پوست، نوع مواد شیمیایی مورد نیاز و مناسب برای هر شخص و تعداد دفعات اجرای پاکسازی و غیره ارائه میشود. اما آنچه در این مطلب گفته میشود تنها مراحل کار و نحوه انجام آن بدون در نظر گرفتن جزئیات است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر دارای بیماری پوستی هستید یا مواد دارویی خاصی مصرف می کنید، قبل از فیشیال با متخصص و پزشک معالج مشورت کنید.

آموزش مراقبت های قبل از فیشیال صورت

با توجه به اینکه فیشیال صورت تمام تکنیک های لایه برداری، پاکسازی و آبرسانی و استفاده از بخور و غیره را شامل میشود، به همین دلیل پوست باید شرایط مناسب برای دریافت نتیجه مطلوب را از آنها داشته باشد. علاوه براین، پوست صورت باید در برابر این روش ها و مراحل مختلف آن مقاومت خوبی داشته باشد و دچار آسیب نشود. چند نکته مهمی که قبل از فیشیال باید به آن توجه داشت عبارتند از:

 • خانم های باردار و افرادی که دارای بیماری هستند، قبل از فیشیال باید با پزشک معالج مشورت کنند.
 • تشخیص جنس پوست از مهم ترین مراحل در آموزش فیشیال صورت می باشد. اگر قصد دارید در منزل فیشیال کنید بهتر است ابتدا با متخصص پوست مشورت کنید تا جنس پوست را تشخیص داده و ماسک های مناسب را معرفی کنند.
 • اپیلاسیون و اصلاح موهای ذائد بدن حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از فیشیال باید انجام شود.
 • از سه روز قبل فیشیال استفاده از مواد لایه بردار ممنوع است.
 • ماسک و کرم و مواد شیمیایی فیشیال را ابتدا روی یک قسمت کوچک از پوست امتحان کنید و از نداشتن آلرژی به آنها مطمئن شوید.
 • حمام آفتاب، برنزه کردن و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب قبل از فیشیال بهتر است انجام نشود.
وسایل مورد نیاز فیشیال صورت

برای گذراندن دوره آموزش فیشیال صورت نیاز است که وسایل و ابزارهای مورد نیاز را تهیه کنید. با توجه به نوع دوره ای که انتخاب می کنید وسایل و ابزارها می توانند متفاوت باشند. به طور مثال ابزارها و وسایل مورد نیاز در دوره مبتدی آموزش فیشیال صورت با دوره پیشرفته آن متفاوت است.
در صورتی که می خواهید فیشیال صورت را در خانه انجام دهید نیاز به وسایل و ابزارهای تخصصی ندارید و داشتن حوله تمیز، پیش بند و کرم و ماسک مخصوص کفایت می کند. برای شرکت در دوره آموزش فیشیال صورت نیاز است دستگاه هایی مانند دستکاه بخور، دستگاه میکرونیدلینگ، دستگاه میکرودرم، دستگاه RF و دستگاه های فرکانسی را تهیه کنید.
مواد لازمی که برای فیشیال صورت نیاز دارید عبارتند از: سرم سدیم کلراید، ماسک و کرم آبرسان، ماسک زیبایی، محلول گیاهی، لوسیون، شیرپاک کن، انواع ماسک های مغذی و تقویت کننده پوست، مواد اسکراب پوست و مواد استریل کننده و انواع کرم ها و ماسک های مغذی و تقویت کننده پوست.
علاوه بر مواردی که عنوان کردیم، ابزارها و وسایل دم دستی و ساده تری نیز نیاز دارید تا برای شرکت در کلاس آموزش فیشیال صورت آماده شوید. حوله یکبار مصرف، پیش بند، کاردک، پد پاک کننده نیز لازم است تهیه شوند.
لازم به ذکر است که نیازی نیس خودتان به دنبال وسایل و ابزارها و دستگاه های پیشرفته بگردید. با شرکت در کلاس آموزش فیشیال صورت از سالن استاد شیدا اشتیاقی می توانید تمامی ابزارها و وسایل را با توجه به نوع دوره ای که انتخاب کرده اید، به صورت پکیج می توانید دریافت کنید. طبیعی است هزینه این پکیج بر عهده ی شما خواهد بود، اما توجه کنید که ارائه وسایل لازم به صورت پکیج، هزینه پایین تری نسبت به خرید به صورت تکی و از مکان های مختلف است.

آموزش صفر تا صد فیشیال صورت

پس از فراهم کردن مقدمات و داشتن پوست آماده برای لایه برداری و پاکسازی، مراحل زیر را به ترتیب باید انجام دهید:

پاکسازی پوست

به عنوان اولین گام در آموزش فیشیال صورت می توان به
پاکسازی پوست اشاره کرد. مواد آرایشی را با پاک کننده های مناسب کاملا از
روی پوست تمیز کنید. در این مرحله می توانید از اسکراب نیز استفاده کنید تا
مواد چرب و آرایشی جمع شده  در منافذ پوست از بین بروند.

۵ گام اساسی برای صورت چیست؟

 • مرحله ۱: پاکسازی
 • مرحله ۲: لایه برداری کنید.
 • مرحله ۳: ماساژ.
 • مرحله ۴: ماسک.
 • مرحله ۵: مرطوب کردن
بخور گرم برای پوست صورت

دومین مرحله از فیشیال صورت، استفاده از بخور گرم می باشد. بخور آب و بابونه یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن مواد انباشته شده در منافذ پوست می باشد. اگر دستگاه بخور در منزل ندارید، می توانید کمی بابونه را درون کتری آب جوش بریزید و سپس صورتتان را بخور دهید. پس از بخور گرم متوجه میشوید که بسیاری از جوش های سر سیاه و مواد چربی روی پوست به بیرون حرکت می کنند و می توانید آنها را تمیز کنید.

لایه برداری پوست

با توجه به شرایط پوست در این مرحله باید از روش های مختلف لایه برداری استفاده شود. برخی از افراد که دارای پوست های سالم تری هستند، با مواد مخصوص و شیمیایی می توانند لایه برداری انجام دهند. اگر لک های عمیقی روی پوست وجود دارد در کلینیک های زیبایی این مرحله با کمک دستگاه انجام میشود. توجه داشته باشید که لایه برداری از مهم ترین مراحل در تکنیک های آموزش فیشیال صورت می باشد. چون در این مرحله چند لایه از پوست برداشته میشود و به همین دلیل باید با ظرافت و دقت انجام شود.

منقبض کردن پوست

لایه برداری باعث میشود فشار زیادی به پوست وارد شود و منافذ پوست باز شوند. توجه داشته باشید که هر چه پوست منقبض تر باشد، احتمال افتادگی آن کمتر است. به همین دلیل لازم است بعد از لایه برداری به کمک تونر منافض پوست منقبض شود.

استفاده از ماسک مناسب برای پوست

از دیگر مراحل بسیار مهم که در آموزش فیشیال صورت به آن توجه زیادی میشود، تهیه ماسک مناسب است. با توجه به اینکه پوستتان چرب یا خشک است می توانید ماسک مناسب را تهیه و روی صورت قرار دهید. به عنوان مثال، اگر پوست خشکی دارید می توانید از ترکیب کاکائو، عسل، خامه و پودر جو دو سر برای این مرحله استفاده کنید. برای پوست های چرب نیز ترکیب تمشک، عسل و پودر جو دو سر می تواند گزینه ایده آلی باشد. علاوه بر ماسک های خانگی، می توانید پس از مشورت با متخصص پوست از ماسک های شیمیایی نیز در این مرحله استفاده کنید. مهم ترین نکته در این مرحله، سازگاری ماسک با جنس و نوع پوست است که باید با دقت انتخاب شود. چون برخی از ماسک ها ممکن است منجر به التهاب و قرمزی پوست شوند و تاثیر منفی ایجاد کنند.

یک فیشیال صورت چقدر طول می کشد؟

مدت زمان: یک صورت کامل معمولا بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد. یک پاکسازی معمولی صورت معمولاً حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و شامل روال معمول پاکسازی/لایه‌برداری/تونر/درمان/مرطوب‌کننده می‌شود، اما بعید است که شامل تجهیزات یا تکنیک‌های تخصصی باشد.

ماساژ پوست

ماساژ صورت با روغن و کرم های مخصوص و سازگار با پوست یکی از مهم ترین مراحل در فیشیال می باشد. در این مرحله فرد ماساژ دهنده باید تکنیک ها را کاملا بداند تا بتواند از افتادگی پوست جلوگیری کند. روش های ماساژ که در این مرحله استفاده میشوند می توانند تاثیر زیادی بر رفع چین و چروک و خط اخم و خنده و حتی غبغب داشته باشند.

استفاده از بخور سرد

هر اندازه پوست در معرض گرمای بیشتری قرار گیرد، احتمال افتادگی آن افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل در آموزش فیشیال صورت تاکید زیادی بر استفاده از بخور سرد وجود دارد. بعد از ماساژ با دستگاه های تولید کننده بخور سرد صورت را شاداب و جوان کنید.

ترتیب صحیح فیشور چیست؟
یک قانون خوب این است که از محصولات از نازک ترین تا غلیظ ترین استفاده کنید – تونر، سرم، مرطوب کننده، روغن. مطمئن شوید که همیشه با یک صورت تمیز شروع کنید.

آبرسانی پوست

به عنوان آخرین گام در آموزش فیشیال صورت می توان به آبرسانی اشاره کرد. استفاده از کرم و سرم های آبرسان در این گام طراوت و شادابی پوست را تا حد زیادی افزایش می دهد و باعث میشود چهره ای جذاب داشته باشید. علاوه بر ماسک و کرم های آبرسان، نوشیدن آب به اندازه کافی بعد از فیشیال می تواند ماندگاری اثر فوق العاده ی این روش ها را تا حد زیادی افزایش دهد.

آموزش فیشیال صورت در کرج

پوست صورت به شدت بر زیبایی و جوانی و شادابی چهره تاثیر دارد و به همین دلیل هر تکنیک و روشی که انتخاب می کنید باید با رعایت استانداردها اجرا شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر قصد شرکت در دوره های آموزش فیشیال صورت در تهران را دارید، به چند نکته زیر توجه کنید:

 • مراقبت های قبل و بعد و عوارض فیشیال باید به طور کامل در دوره های آموزشی معرفی و بررسی شوند.
 • بهتر است در دوره هایی شرکت کنید که توسط اساتید و متخصصین این حوزه که دارای مدرک فعالیت هستند برگزار میشود.
 • آشنایی با دستگاه ها و ابزارهای مختلف و نحوه تهیه ماسک و غیره از موارد مهمی هستند که در دوره های آموزشی باید به آنها پرداخته شود.
 • ارائه مدرک معتبر که بتوان از آن برای فعالیت در این حوزه استفاده نمود از موارد مهمی می باشد که در زمان انتخاب مرکز آموزش فیشیال صورت در تهران باید به آن توجه داشت.

آموزش فیشیال صورت شامل مجموعه ای از تکنیک ها و گام های مهم می باشد که در نهایت منجر به پاکسازی، لایه برداری و آبرسانی و جوانسازی خواهند شد. در واقع فیشیال از چند مرحله تشکیل شده و در هر گام هدف خاصی را دنبال می کنند. این شیوه پاکسازی و جوانسازی پوست بیشتر در سالن های زیبایی و کلینیک ها انجام میشود و با کمی اطلاعات می توانید در منزل نیز آن را اجرا کنید.

تشخیص جنس پوست از مهم ترین مراحل در آموزش فیشیال صورت می باشد. اگر قصد دارید در منزل فیشیال کنید بهتر است ابتدا با متخصص پوست مشورت کنید تا جنس پوست را تشخیص داده و ماسک های مناسب را معرفی کنند.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه