آموزش میکاپ صورت

آموزش میکاپ صورت

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آرایش و میکاپ | آموزش میکاپ صورت

آموزش میکاپ صورت با توجه به گروه سنی و شرایط پوست و فرم چهره و…

آموزش میکاپ صورت با توجه به گروه سنی و شرایط پوست و فرم چهره و همچنین سبک آرایش دارای زیر مجموعه های متعددی می باشد. به عنوان مثال، آنچه که به عنوان میکاپ صورت دخترانه و ساده و زیبا ارائه میشود با آرایش های عربی و هندی و عروس متفاوت است. علاوه براین، نکاتی که در این آموزش ها ارائه میشود با توجه به اینکه در این زمینه مبتدی هستید یا خیر نیز متفاوت خواهد بود. سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه نکات مهم و کاربردی در آموزش میکاپ صورت جدید از پایه برای مبتدیان و کمی پیشرفته تر را معرفی خواهد کرد.

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ یکی از پر طرفدارترین دوره ها در صنعت زیبایی است. در این دوره تکنیک های را یاد می گیرید که بتوانید چهره ها را در زیباترین حالت نشان داده و تمام اجزای صورت را متعادل و هماهنگ کنید. آموزش میکاپ حرفه ای شامل جدیدترین روش های دنیا برای آرایش را شامل می شود. در این دوره ابزارها و لوازم آرایش به شما آموزش داده خواهد و نحوه استفاده از آن ها و همچنین لوزام آرایش به طور کامل پوشش داده می شود. آشنایی با انواع فرم صورت، نحوه کانتور کردن، جدیدترین روش های میکاپ نیز از دیگر مطالبی است که در آموزش میکاپ یاد خواهید گرفت.
با گذراندن این دوره آموزشی می توانید یک شغل پردرآمد و عالی را برای خود ایجاد کنید، زیرا این تخصص همیشه مورد تقاضا قرار گرفته است. شناخت انواع پوست، استفاده از لوازم و مواد متناسب با نوع پوست، شناخت نواحی مختلف صورت از ویژگی های یک میکاپ آرتیست حرفه ای است.
به طور کلی یک میکاپ آرتیست حرفه ای باید بعد از آموزش میکاپ رنگ ها را بشناسد و تشخیص دهد که چه ترکیب رنگی جذابیت بیشتری به چهره می بخشد. گاها مواردی هستند که در آن ها بعضی از اعضای صورت، با هم هماهنگی ندارند و یک آرایشگر حرفه ای باید توانایی قرینه سازی صحیح آن ها را داشته باشد. میکاپ آرتیست بعد از شناختن نوع پوست و فرم صورت باید بتواند تشخیص دهد که چه موادی را استفاده کند که بیشترین سازگاری را با پوس داشته باشد.
از یک میکاپ آرتیست انتظار می رود که با متدها و تکنیک های جدید آرایش آشنا باشد و بتواند متناسب با مد روز و همچنین سلیقه فرد بهترین روش را ارائه دهد تا چهره مشتری را به بهترین شکل به نمایش بگذارد.
تمام مواردی که عنوان شد در دوره آموزش میکاپ به طور گسترده به همراه جزئیات ارائه می شوند و این اطمینان را می دهد که افرادی که این دوره را به طور اصولی و صحیح بگذرانند به راحتی وارد بازار کار شوند.
به طور کلی چند مدل رایج برای آموزش میکاپ وجود دارد که عبارتند از: میکاپ اروپایی، میکاپ شرقی، میکاپ کلاسیک، میکاپ هالیوودی، میکاپ عربی، میکاپ خلیجی، میکاپ لبنانی، میکاپ هندی. هریک از این سبک های آرایشی شامل ویژگی های منحصر به فردی هستند و تکنیک ها و روش های مختص به خود را دارند.

مباحث آموزش میکاپ

دوره های آموزش میکاپ در آموزشگاه هایی برگزار میشود که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارند. در این دوره ها سرفصل های متعددی ارائه میشود که برخی از آنها عبارتند از: اصول آماده سازی پوست، آشنایی با اصول انتخاب رنگ لوازم آرایش بر اساس پوست، ایجاد تعادل در اجزای صورت و رفع نواقص، تکنیک های آرایش چشم و صورت، ژورنال خوانی و آموزش گریم. هر یک از این سرفصل ها دارای زیرمجموعه ها و نکات متعددی می باشد و در امتحان پایان دوره نیز باید به آنها تسلط داشت. لازم به ذکر است، علاوه بر دوره های آموزش میکاپ فنی و حرفه ای، بسیاری از افراد متخصص در این زمینه در سایر دوره های داخلی و خارجی زیر نظر برندها و افراد شناخته شده در زمینه زیبایی و آرایش نیز شرکت می کنند. چون در دوره های فنی و حرفه ای سبک های مختلف میکاپ آموزش داده نشده و تسلط پیدا کردن به آنها تنها با تمرین و کسب دانش و مهارت بدست می آید.

برای آرایشگری به چه شرایطی نیاز دارید؟

 • مهارت ها و دانش طراحی
 • توانایی کار خوب با دستان
 • استعداد هنری و خلاقانه
 • توانایی کار خوب با دیگران
 • دقیق بودن و توجه به جزئیات
 • منعطف بودن و باز بودن برای تغییر
 • مهارت های ارتباط کلامی عالی
 • توانایی استفاده از ابتکار عمل شما
هزینه آموزش میکاپ صورت

هزینه آموزش میکاپ صورت می تواند بسیار متنوع باشد زیرا عوامل زیادی در قیمت آموزش میکاپ صورت تاثیر دارند. مدت زمانی که برای آموزش صرف می کنید تاثیر مستقیم بر روی قیمت آن دارد. دوره های آموزشی با مدت زمان خیلی کوتاه به دلیل اشاره کوتاه و کلی به سبک ها و مدل های آرایشی نتیجه خوبی نخواهد داشت و همچنین طولانی تر شدن زمان آموزش نیز نمی تواند اثر بهتری داشته باشد.

مدت زمان دوره باید متوسط  باشد و بتواند تمام موضوعات اصلی را با جزئیات به گونه ای آموزش دهد که کارآموز بعد از گذراندن دوره به راحتی بتواند وارد بازار کار شود. موضوعاتی که در دوره آموزش میکاپ صورت پوشش داده می شود تاثیر زیادی در هزینه نهایی دارد. معرفی تکنیک ها و انواع روش های میکاپ با جزئیات و زمان تمرین مناسب می تواند نتیجه عالی و اثر بخش داشته باشد و طبیعتا هزینه بالاتری نیز دارد. به طور کلی موضوعات پوشش داده شده و زمان آموزش بنا به درخواست کار آموز می تواند تا حدی تغییر کند تا بهترین نتیجه حاصل شود. ارايه مدرک فنی حرفه ای و بین المللی می تواند اعتبار دوره آموزشی را تعیین کند و تاثیر زیادی بر هزینه نهایی نیز می گذارد. استاد شیدا اشتیاقی با ارائه آموزش میکاپ صورت به صورت کامل و جامع با مدت زمان مقبول، با ارائه مدرک بین المللی با مناسب ترین هزینه آماده خدمت به کارآموزان است.

این راهی فوق االعاده برای کارجویان است تا بتوانند به راحتی زیر نظر مربی های با تجربه و ماهر تمام روش ها و تکنیک ها را یاد بگیرند و وارد بازار کار شده و یک شغل با درآمد عالی داشته باشند. برای اطلاع دقیق از هزینه آموزش میکاپ صورت می توانید از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید. به طور کلی هزینه ها طبق مدت زمان و موضوعات مورد بحث و استفاده از مدل های واقعی و مصنوعی بر طبق تعرفه های اعلام شده از طرف صنف آرایشگران تعیین می شود. تمامی کلاس ها می توانند بر اساس درخواست هنرجویان از نظر مدت زمان و موضوعات سرفصل ها تغییر کنند. برای دوستانی که از شهرستان در کلاس های آموزش میکاپ صورت شرکت می کنند کلاس ها فشرده برگذار می شود تا راه رسیدن به موفقیت برای این افراد نیز هموارتر باشد.

آموزش جدیدترین آرایش صورت

سبک ها و روش های مختلفی برای میکاپ صورت وجود دارد که با توجه به فرهنگ و سلیقه و خواسته افراد و همچنین فرم صورت می توان از آنها استفاده کرد. اگر به دنبال آموزش آرایش صورت جدید هستید، پیشنهاد می کنیم سبک های اروپایی و لایت و همچنین ترک و اسموکی را انتخاب کنید. مهم ترین ویژگی در تمام این سبک ها حفظ سادگی و زیبایی در کنار هم بوده و با استفاده از آنها چهره ای کاملا طبیعی و زیبا خواهید داشت. به عنوان نمونه از آموزش آرایش صورت جدید می توان به سبک اسموکی اشاره کرد که به صورت زیر اجرا میشود:

 • آماده سازی پوست مانند سایر سبک های آرایش عروس به کمک لایه برداری و استفاده از کرم پودر و کانسیلر باید در اولین مرحله انجام شود.
 • مهم ترین ویژگی این سبک آرایش، استفاده از سایه های دودی و تیره برای پلک می باشد. قسمت داخلی پلک  را  سایه روشن بکشید و قسمت های بیرونی باید تیره تر شوند. برای بخش های روشن تر پلک می توان از سایه های نقره ای و طلایی نیز استفاده کرد.
 • توجه داشته باشید، اگر چشم هایتان به هم نزدیک هستند، قسمت داخلی پلک ها باید روشن باشد و در صورت فاصله زیاد آنها از هم باید عکس روش بالا برای سایه زدن عمل کنید.
آموزش آرایش صورت ایرانی جدید

افراد با هدف ها و انگیزه های مختلفی وارد دوره آموزش آرایش صورت می شوند. بعضا با هدف توانایی آرایش درست و اصولی در منزل وارد این دوره می شوند، اما تعداد زیادی هم می خواهند وارد این حرفه شوند و کسب درآمد کنند. کسانی که می خواهند به عنوان یک آرایشگر حرفه فعالیت کنند باید با تمامی مدل های آرایش صورت ایرانی و اروپایی، عربی و غیره آشنا باشند.
آموزش آرایش صورت ایرانی شامل مدل های متنوع و پر کاربردی است که در این دوره به آن پرداخته می شود. اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید و به عنوان بهترین آرایشگر شناخته شوید باید دوره آموزش آرایش صورت را بگذرانید و با تمرین بر روی مدل های واقعی مهارت خود را افزایش دهید و به تمامی مدل های آرایش مسلط باشید.
آرایش در ایران از گذشته تاکنون دست خوش تغییرات زیادی شده و سبک های مختلفی برای آرایش وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. آموزش آرایش صورت ایرانی شامل مدل های آرایش عروسکی، آرایش لایت، آرایش غلیظ و سنگین، آرایش دخترانه، آرایش اسموکی و بسیاری از مدل های دیگر است. با توجه به تنوع بالای آموزش آرایش صورت و سبک های متفاوت، علاوه بر آرایش ایرانی، آرایش های اروپایی و عربی و خلیجی و غیره نیز در کشور ما مورد توجه بسیار قرار گرفته است.
آرایشگر حرفه ای با گذراندن موفقیت آمیز دوره آموزش آرایش صورت می تواند با توجه به سلیقه خود یا مشتری و متناسب با فرم صورت مدل های تلفیقی و زیبایی را خلق کند.
در دوره آموزش آرایش صورت در سالن زیبایی شبنم نظیف علاوه بر آموزش تمام متدهای آرایش صورت، آشنایی با فرم های مختلف چهره و تشخیص بهترین سبک آرایش متناسب با آن و روش های تلفیق مدل های مختلف را خواهید آموخت.

آموزش آرایش صورت از پایه

مواردی که در طول متن به عنوان آموزش آرایش صورت مبتدی و ساده و دخترانه به آنها اشاره شد همگی از پایه نکات مهم را بیان می کنند. با توجه به اینکه آرایش صورت مجموعه ای از تکنیک های مختلف را بر اساس فرم صورت و چهره در برمیگیرد، به همین دلیل یادگیری و آموزش آن نیاز به صرف زمان دارد. علاوه براین، آموزش میکاپ بهتر است توسط افراد متخصص و حرفه ای و به صورت عملی ارائه شود تا اصول مهم از پایه تا موارد پیشرفته همگی با هم ارائه شوند. سالن زیبایی عروس رومینا با بهره مندی از میکاپ آرتیست های حرفه ای تمام آموزش های لازم برای آرایش صورت از پایه تا پیشرفته و تکنیک های آرایش عروس را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

آموزش آرایش صورت ساده و زیبا

قبل از ارائه آموزش آرایش صورت لازم است به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که نوع میکاپ تا حد زیادی به فرم صورت و چهره شما بستگی دارد. به همین دلیل ممکن است روشی که برای آرایش صورت های کشیده و بیضی به کار می رود، نتیجه خوبی برای صورت های دایره ای نداشته باشد. در ادامه چند آموزش آرایش صورت برای چهره های گرد و بیضی شکل ارائه می دهیم که همگی ساده و زیبا هستند.

آموزش میکاپ صورت اروپایی

در این قسمت از مطلب به آموزش میکاپ صورت اروپایی می پردازیم. یک آرایش ملایم و طبیعی که چهره شما را زیباتر و جذاب تر می کند. آموزش میکاپ صورت اروپایی امروزه طرفداران بسیاری دارد. در این مدل آرایش همه قسمت های صورت به طور ظریف و زیبا آرایش می شوند. چشم ها و ابروها مانند دیگر روش ها سنگین و مصنوعی نیستند و بسیار نزدیک به حالت طبیعی خواهند بود. برای شروع آموزش میکاپ صورت اروپایی ابتدا از چشم ها شروع می کنیم. همانطور که اشاره شد آرایش چشم نباید غلیظ و سنگین باشد. مژه های سنگین و بلند و خط چشم های پهن و کشیده و دنباله دار در این میکاپ جایی ندارند. یک خط چشم ظریف و مرتب با یک دنباله کوچک که چشم ها را کشیده تر و درشت تر نشان دهد مناسب است.

برای سایه چشم هم رنگ های خنثی مانند رنگ نود، قهوه ای ملایم و یا اسموکی گزینه های بسیار خوبی هستند تا طبیعی تر و زیباتر به نظر برسند. استفاده از فر مژه و سپس کمی ریمل زیبایی چشم ها را تکمیل می کند. چشم ها در تمام انواع آموزش میکاپ صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و باید به دقت آرایش شوند. استفاده از کانسیلر کرم پودر مناسب می تواند چشم ها را طبیعی و یکدست کرده و سیاهی و کبودی دور چشم را بپوشاند. استفاده از سایه قهوه ای ملایم برای زیر چشم ها نیز می تواند آن ها درشت تر نشان دهد. در این مرحله از آموزش میکاپ صورت اروپایی به پوست و سایر اجزا می رسیم. اگر پوست خشکی دارید حتما قبل از استفاده از کرم پودر از آبرسان یا مرطوب کننده استفاده کنید. سعی کنید تمام قسمت های پوست را با کرم پودر یک دست کنید و تمام لک ها و نقص های پوست را پوشش دهید. در آموزش میکاپ صورت اروپایی زاویه سازی صورت نیز مهم است و باید با دقت انجام شود. می توانید برای زاویه سازی از کانتور استفاده کنید.

این کار به دانش و مهارت احتیاج دارد، در انجام آن دقت کنید. زاویه سازی و کانتورینگ در پوشاندن نقص های صورت بسیار کارساز است. به طور مثال افرادی که پیشانی بلندی دارند می تواند با کانتور تیره آن را کوتاه تر نمایش دهند و برای پوشاندن غبغب نیز اگر آن را با کانتور تیره کنید در زیبایی چهره بسیار تاثیرگذار است. در آموزش میکاپ صورت اروپایی از کانتور برای باریک و خوش فرم نشان دادن بینی به وفور استفاده می شود. نکته که در آموزش میکاپ صورت اروپایی بسیار اهمیت دارد، حفظ جلوه طبیعی چهره است. سعی کنید با استفاده از پد مخصوص تمام قسمت ها را محو و یکدست کنید. در پایان آموزش میکاپ صورت اروپایی نوبت به آرایش لب ها می رسد. سعی کنید ابتدا آن ها را با استفاده از بالم لب یا مرطوب کننده آماده کنید سپس از یک رژ لب ملایم استفاده کنید. برای زیبایی بیشتر می توانید از برق لب نیز استفاده کنید.

آموزش میکاپ صورت لاغر

افرادی که صورت لاغری دارند ترجیح می دهند چهره پر و کمی تپل داشته باشند. به همین دلیل باید در انتخاب رنگ هر یک از لوزم آرایش و نحوه سایه زدن و رژ گونه دقت داشته باشند. به عنوان مثال، بهتر است با هایلایتر مخصوص روی قوس بینی و استخوان گونه، استخوان زیر ابرو و خط فک را محو کنید. اگر پیشانی کشیده ای دارید، کافیست از قسمت شقیقه تا بالای آن و محل رویش موها را با کانتور بپوشانید. یکی از موارد مهمی که در آموزش میکاپ صورت لاغر به آن تاکید میشود، پهن کردن ابروها با روش های مختلف است. هر اندازه ابروها نازک تر باشند، به همان اندازه چهره لاغر و کشیده دیده میشود. با سایه مناسب می توانید ابروها را کمی پهن کنید. علاوه براین، دقت داشته باشید که تکنیک لبخند برای رژگونه زدن صورت های لاغر کاربرد زیادی دارد. لبخند بزنید و قسمت برجسته گونه ها را با رژگونه مناسب به صورت دایره ای آرایش کنید. همچنین می توانید با خط چشم گربه ای در کنار سایه های روشن و صورتی و هلویی چشم ها را بسیار جذاب و چهره فرد را تپل و گردتر نشان دهید. به همین سادگی می توانید نواقص صورت را با میکاپ پنهان کنید.

آموزش آرایش صورت تپل

آموزش میکاپ صورت برای این هدف است که بتوانید برای هر چهره ای متناسب با آن روش های مختلفی را به کار ببرید و نقص های صورت را پوشانده و نقاط مثبت صورت را برجسته تر کنید. با این کار زیبایی چهره دوچندان شده و صورتی بی نقص را به نمایش می گذارید. با وجود اینکه چهره هر کسی منحصر به فرد است و هر کسی ویژگی های خاص خود را دارد باید میکاپ آرتیست حرفه ای بتواند هر سبک از میکاپ را بر هر فرمی از صورت انتخاب کند. برخی دارای صورت های گرد و نپل بوده و برخی دیگر صورت های باریک و کشیده. انتخاب مدل آرایش مناسب با فرم های مختلف می تواند با ایجاد خطای دید چهره را کاملا متعادل سازی کند.
در این قسمت از آموزش میکاپ صورت، نکاتی را برای آرایش صورت تپل عنوان می کنیم تا بتوانید صورت های گرد و تپل را متعادل و نرمال تر سازید. با آموزش میکاپ صورت اصولی و صحیح به راحتی قادر خواهید بود تا عیوب صورت های تپل را بپوشانید و آن ها را کمی لاغرتر و نرمال تر کنید.
ابروها نقش زیادی در اصلاح فرم صورت دارند، به طور مثال نباید از ابروهای کمانی و کوتاه برای صورت های تپل استفاده کرد زیرا گردتر و تپل تر نشان داده خواهند شد. ابروهای کشیده تر و زاویه دار و رو به بالا می تواند به راحتی صورت را لاغر از حد معمول نشان دهد. نکته ای که در آموزش میکاپ صورت تپل اهمیت دارد این است که ابروها نباید خیلی نازک یا خیلی پهن باشند و یک حد وسط می تواند ظاهر بهتری به صورت های تپل بدهد.
حتما شنیده اید که استفاده از لباس های رنگ شاد و روشن باعث بزرگتر و چاق تر دیده شدن و رنگ های تیره برای لاغر دیده شدن مناسب هستند. این اصل برای آرایش چهره نیز کارساز است. اگر می خواهید صورتتان لاغرتر دیده شود باید از کرم های برنزه یا دو درجه تیره تر از پوست تان استفاده کنید. استفاده از پرایمر در زیر کرم پودر بسیار اهمیت دارد و نباید آن را فراموش کنید.
برای کوچک تر و لاغرتر دیده شدن بینی می توانید از کرم پودر تیره برای دو طرف تیغه بینی استفاده کنید. برای وسط دو خط تیره کرم روشن تر استفاده کنید. برای بینی های بلند نیز کرم تیره برای نوک بینی موجب می شود کوتاه تر و زیباتر دیده شود.
در آموزش میکاپ صورت تپل به استفاده از روش صحیح رژ گونه تاکید می شود زیرا تاثیر زیادی در زاویه سازی و متعادل کردن صورت دارد. با استفاده از رژ گونه مناسب و تیره در جای مناسب چهره می توانید صورت را کاملا لاغرتر نشان دهید. رژگونه را بر روی اسنخوان گونه تا نزدیک چشم باید انجام دهید و در زیر آن رنگ تیره برای لاغرتر دیده شدن بسیار ضروری و مهم است.
نکته ای که در آموزش میکاپ صورت تپل به آن تاکید می شود این است که برای آرایش چشم در صورت های گرد و تپل لازم نیست از ریمل برای مژه های پایین استفاده کنید. اگر چشم ها نسبت به اجزای دیگر صورت ریزتر هستند می توانید با استفاده از خط چشم شکسته رو به بالا آن ها را آرایش کنید. در صورتی که چشم ها درشت هستند می توانید اصلا از خط چشم استفاده نکنید.
در آرایش صورت تپل تاکید بیشتر روی چشم هاست و نباید از رنگ های زننده و تیره برای رژ لب استفاده کنید. استفاده از برق لب بر روی رژ لب ملایم می تواند اثر بهتری داشته باشد.
موی فر برای صورت گرد و تپل مناسب نیست و سعی کنید از مدل موهای صاف و لخت استفاده کنید. موهای کوتاه برای این چهره می تواند آن را گردتر نشان دهد. سعی کنید از مدل موهای بلند و ساده استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

آموزش میکاپ اسموکی

چشم ها در آموزش میکاپ همیشه مورد توجه بودند. تقریبا نحوه آرایش چشم است که سبک میکاپ را تعیین می کند. آموزش میکاپ اسموکی نیز یکی از مطالبی است که در دوره های آموزش میکاپ به آن پرداخته می شود. در این سبک از سایه های مشکی و دودی تیره برای چشم ها استفاده می شود. آرایش اسموکی ساده و معمولی برای چشم های درشت بسیار مناسب است و اگر همراه با شاین و اکلیل استفاده شود می تواند برای انواع فرم چشم مناسب باشد و ظاهری جذاب و گیرا را ارائه دهد. پرایمر چشم، کانسیلر، سایه چشم و خط چشم مدادی به همراه مژه و ریمل برای آموزش میکاپ اسموکی مورد نیاز است.

در آموزش میکاپ اسموکی یاد خواهید گرفت که چگونه از پرایمر و کانسیلر برای آماده سازی چشم ها استفاده کنید تا ماندگاری آرایش را بیشتر کنید. با استفاده از مداد چشم بن مژه بالا و پایین چشم را سیاه می کنند. سپس بالا و پایین چشم با استفاده از یک سایه تیره رنگ به طور کامل پوشش داده می شود. رنگ خاکستری برای این کار مناسب تر است. بالاتر از سایه قبلی می توانید با استفاده از یک براش بزرگتر و باز هم از رنج سایه قبلی اما کمی ملایم تر را رنگ کنید. نکته ای که در دوره آموزش میکاپ به شما یادآوری خواهد شد این است که مرز بین دو سایه را کاملا ادغام کنید و با هم ترکیب شوند. در پایان با استفاده از یک رنگ نود اطراف چشم را کاملا بی رنگ می کنیم تا زیبایی و درخشش چشم ها بیشتر نمایان شود. آموزش میکاپ اسموکی می تواند شامل آرایش اسموکی لایت، ساده، دخترانه، شاین و غیره باشد. به طور کلی رنگ هایی که برای آموزش میکاپ مدل اسموکی نیاز دارید، دودی، کرمی و نقره ای خواهد بود. این مدل آرایش چشم غلیظ است به همین دلیل برای میکاپ عروس نیز می تواند کاربرد داشته باشد. این مدل میکاپ بسیار پر طرفدار است زیرا باعث جذابیت و گیرایی چشم ها می شود. نکته جالب این است که این سبک را می توان با هر مدل لباس و هر مدل شنیون و میکاپی ست کرد و به راحتی با انواع مختلف می تواند هماهنگی خاصی ایجاد کند.

آموزش آرایش صورت گرد ساده و زیبا

مانند سایر آموزش هایی که برای آرایش صورت ارائه شد، برای افرادی که چهره ای گرد دارند، لازم است ابتدا پوست آنها پاکسازی شود. پس از شستشو و لایه برداری، از کرم مرطوب کننده به مقدار کم برای تمام بخش های صورت استفاده کنید. توجه داشته باشید که آرایش باید به گونه ای انجام شود که چهره کشیده تر بنظر برسد. به همین دلیل اولین انتخاب، حذف کرم پودرهای بسیار روشن در حین آرایش است. صورت های گرد هرچه پوست روشن تری داشته باشند، دایره ای بودن چهره بیشتر جلوه می کند. علاوه براین، بهتر است سایه های دودی و تیره را برای پشت پلک انتخاب کنید. از دیگر موارد بسیار مهم برای تغییر فرم صورت می توان به رژگونه اشاره کرد. رژگونه برای صورت های گرد بهتر است کمی تیره مانند مسی انتخاب شود. توجه داشته باشید که رنگ های تیره روی گونه ها باعث میشود عرض صورت کمتر دیده شود و چهره جلوه بهتری خواهد داشت.

آموزش آرایش صورت بیضی

اگر چهره ای بیضی شکل دارید و پیشانی تان عریض است، برای آرایش صورت بهتر است لب و چشم ها را جدی بگیرید. با توجه به اینکه در این فرم صورت چانه باریک است، به همان دلیل بهتر است رنگ رژ قرمز انتخاب شود و کمی حالت برجسته به آنها داده شود. علاوه براین، رژ گونه های تیره بر روی گونه ها نیز می تواند فرم بهتری به چهره تان بدهد.

افرادی که صورت بیضی شکل دارند، آرایش های شلوغ با سبک های مختلف برای چشم هایشان جلوه فوق العاده زیبایی دارد. چون این افراد صورت کشیده ای دارند و شلوغ بودن آرایش چشم تاثیر منفی ایجاد نمی کند.

آموزش آرایش صورت برای مبتدیان

بسیاری از دختران جوان در زمینه آرایش و میکاپ مهارت ندارند و حتی اصول اولیه را نیز نمی دانند. اگر شما نیز از این گروه افراد هستید، آموزش آرایش صورت برای مبتدیان که در ادامه به آن اشاره می کنیم، نکات بسیار ارزشمندی را برایتان ارائه می دهد. با در نظر گرفتن این تکنیک و ترفندها می توانید بدون هیچگونه مهارت و تجربه چهره ای بسیار جذاب داشته باشید. مهم ترین نکاتی که در آرایش عروس باید مد نظر داشته باشید عبارتند از:

MUA خودآموز به چه معناست؟
گریمورهای خودآموخته نیازمند ماهها و سالها مطالعه، تمرین و آزمایش هستند. منابع آنها شامل کتابچه های راهنمای آرایش قابل اعتماد و راهنماهایی است که توسط استادان در این زمینه نوشته شده است. این مطالعه دقیق تکنیک های یادگیری و به کار بردن آنها در زرادخانه مشتریان متنوع است.

پاکسازی پوست

به عنوان اصل اول در آموزش آرایش صورت مبتدیان می توان به آماده کردن پوست اشاره کرد. توجه داشته باشید که پوست از مهم ترین عوامل در زیبایی چهره است و به همین دلیل باید بتوانید تمام لک و تیرگی ها و نواقص روی آن را پنهان کنید. قبل از هرگونه آرایش پوست را به کمک اسکراب و ماسکِ شستشو کاملا تمیز کنید. در این مرحله منافذ پوست باید تمیز شوند و آلودگی های انباشته شده در آنها از بین بروند. سپس یک لایه نازک کرم مرطوب کننده و آبرسان روی پوست بزنید تا خشکی آن از بین برود و مواد آرایشی بهتر جذب شوند.

آموزش رفع تیرگی پوست در آرایش صورت

دومین مرحله استفاده از چند لایه کرم برای از بین بردن تیرگی و لک ها می باشد. پس از مرطوب کننده، یک لایه بسیار نازک کرم پودر تیره و روشن استفاده کنید. دقت کنید که کرم پودر باید بسیار کم باشد و فقط هدف آماده کردن زیر کار است. سپس با کمک کانسیلر می توانید جای جوش و لک و تیرگی ها را به طور کامل بپوشانید. در نهایت کرم پودر را به صورت دورانی با پد روی تمام بخش های صورت فید کنید.

پیشنهاد می کنیم از کرم های مرغوب با چربی کم استفاده کنید. در غیر این صورت در مدت زمان کوتاه آرایش روی صورتتان جلوه بدی پیدا می کند و صورت چرب و براق دیده میشود.

میکاپ چشم

بعد از آماده شدن پوست و صاف و یکدست شدن آن باید آرایش چشم و ابروها را شروع کنید. اگر ابروها دارای نقص است، با کمک سایه دو درجه روشن تر از رنگ موها می توانید به آنها حالت و فرم بدهید. پهن کردن بیش از اندازه ابروها یا نازک شدن آنها چهره را غیر طبیعی می کند و بهتر است حد اعتدال را برای پهنای ابروها در نظر بگیرید.

در مرحله بعد آموزش آرایش صورت مبتدیان به نحوه سایه زدن پلک ها اشاره می کنیم. سایه ای که انتخاب می کنید باید بر اساس فرم صورت باشد، اما چون تخصص و تجربه کافی در این زمینه ندارید، بهتر است قهوه ای را انتخاب کنید. با برس مخصوص سایه را روی پلک بالا بکشید و به سمت بیرون چشم هدایت کنید. در نهایت مژه ها را با فر مژه حالت دهید و ریمل بکشید.

آموزش آرایش گونه

رژگونه تاثیر بسیار زیادی بر میزان شادابی و جذاب بودن صورت دارد و به همین دلیل باید رنگ مناسب و متناسب با پوست و فرم چهره را انتخاب کنید. برای آرایش های ساده رژگونه صورتی و مرجانی را انتخاب و با برس مخصوص روی گونه ها بکشید. دقت داشته باشید که رژگونه را بیش از اندازه تیره انتخاب نکنید، چون چهره کاملا غیر طبیعی خواهد شد.

آموزش میکاپ صورت دخترانه

مهم ترین ویژگی که آرایش های دخترانه باید داشته باشند، طبیعی بودن چهره پس از میکاپ و جلوگیری از هرگونه اغراق در آرایش چشم و لب و گونه و غیره است. به عبارت دیگر، آرایش عروس دخترانه باید به گونه ای انجام شود که چهره کاملا طبیعی بنظر برسد. چند نکته مهم در آموزش میکاپ صورت دخترانه که لازم است قبل از شروع کار بدانید عبارتند از:

 • آرایش غلیظ و بیش از اندازه ی چشم برای دختران مناسب نیست.
 • قبل از انتخاب سبک آرایش و نوع لوازم آرایشی حتما به فرم صورت و جنس پوست و رنگ آن توجه کنید. بهترین آرایش عروس بر اساس حالت طبیعی چهره فرد باید انجام شود تا نتیجه مطلوبی ببینید.
 • به برند و کیفیت لوازم آرایشی اهمیت زیادی بدهید، چون پوست به شدت آسیب پذیر بوده و به مرور لک و تیرگی و جوش و آکنه روی آن ایجاد میشود.
 • علیرغم جزئیات و تکنیک های زیادی که برای میکاپ وجود دارد، در ادامه آموزش آرایش صورت دخترانه را ارائه می دهیم:
 • قبل از هرگونه آرایش ابتدا صورت را کاملا پاکسازی کنید تا پوست بتواند کرم و لوازم آرایشی را به خوبی جذب کند.
 • ابتدا با پرایمر تمام صورت را بپوشانید تا لک و تیرگی و جای جوش و آکنه به طور کامل از بین برود و روی صورت نمایان نباشد.
 • اگر تیرگی دور چشم دارید یا لک های عمیق و تیره روی پوستتان به چشم میخورد، با کانسیلر آنها را از بین ببرید.
 • برای آرایش چشم ابتدا روی پلک را به طور کامل با پرایمر بپوشانید. پرایمر باعث میشود ماندگاری آرایش و سایه تا حد زیادی افزایش پیدا کند.
 • سایه چشم در آرایش صورت دخترانه باید بسیار کمرنگ و روشن باشد و به هیچ عنوان از سایه های تیره و رنگی نباید استفاده کنید. پس از انتخاب سایه بر اساس رنگ پوست، با براش نوک تیز از گوشه داخلی پلک بالا به صورت دایره ای سایه را پخش کنید. بهتر است قسمت داخلی پلک سایه کمی تیره تر داشته باشد.
 • در مرحله بعد در صورت تمایل می توانید از خط چشم استفاده کنید. خط چشم برای دختران باید کاملا ظریف و کوتاه و در امتداد رویش مژه ها کشیده شود. خط چشم های پهن و دنباله دار و گربه ای گزینه مناسبی نمی باشند چون چهره را غیر طبیعی نشان می دهند.
 • سپس مژه را کمی فر دهید و با ریمل تارهای آن را ضخیم و تیره تر کنید. ریمل باید به مقدار کم روی مژه ها قرار گیرد تا جلوه طبیعی صورت حفظ شود.
 • مرحله بعدی از آموزش میکاپ صورت دخترانه به آرایش گونه ها اختصاص داده میشود. با رژ گونه های بسیار ملیح از قبیل هلویی و گلبهی و صورتی به مقدار کم برای برجسته و شاداب تر شدن گونه ها استفاده کنید.
 • در آخرین مرحله، از رژ لب با رنگ های ملیح و دخترانه از قبیل صورتی استفاده کنید. رژ لب های قرمز و تیره و زننده برای آرایش های دخترانه کاربرد زیادی ندارند.
آموزش میکاپ خیس

یکی از سبک های بسیار جذاب در میکاپ، GLOSS یا خیس می باشد که با نام شاین نیز شناخته شده است. نکته بسیار مهم در روند آموزش میکاپ خیس، استفاده از نوعی سایه مخصوص می باشد که به پلک ها حالت براق و خیس میدهد. پس از آماده سازی پوست و استفاده از پرایمر، لازم است سایه مخصوص میکاپ خیس را تهیه کنید. برای استفاده از سایه خیس ابتدا کمی پرایمر روی پلک بکشید و از گوشه داخلی تا خارجی را با براش سایه بزنید. نکته مهم بعدی در این سبک، استفاده از رژ لب های براق و مایع می باشد. چون در این سبک تاکید بر براق و شیشه ای بودن چهره وجود دارد که با این نوع رژ لب می توانید به این هدف برسید.

آموزش میکاپ کره ای

دختران و زنان کره ای علاقه بسیار زیادی به آرایش های ساده و طبیعی دارند. به همین دلیل در این سبک میکاپ خبری از سایه های تیره و براق و رژگونه های تیره نیست و بیشتر سادگی خود را نشان می دهد. برای اینکه بتوانید چهره خود را به سبک کره ای میکاپ کنید، کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • داشتن پوست صاف و بدون لک از مهم ترین اصول در میکاپ کره ای می باشد. با پرایمر می توانید تا حد زیادی پوست خود را صاف و زیبا کنید.
 • سایه صورتی یا قهوه ای بسیار روشن و گلبهی در این سبک آرایش کاربرد زیادی دارد. از گوشه داخلی چشم با براش سایه را روی پلک قرار داده و تا گوشه خارجی ادامه دهید.
 • خط چشم بسیار باریک و کمی کشیده باعث میشود چشم های بادامی داشته باشید.
 • گونه ها در میکاپ کره ای صورتی بسیار ملیحی هستند و نباید از رنگ های تیره برای آن استفاده شود.
 • در آخرین مرحله از رژ لب صورتی استفاده کنید.

در حالت کلی مراحل آموزش میکاپ کره ای شباهت زیادی به آرایش های لایت و دخترانه دارد.

آموزش میکاپ استاد شیدا اشتیاقی

آموزش میکاپ یکی از دوره های آموزشی استاد شیدا اشتیاقی است که با پوشش دادن سرفصل های اصلی و مهم با جزئیات می تواند به عنوان یک راه اصولی شما را وارد بازار کار کند. موضوعاتی که در این دوره به آن ها پرداخته می شود تمام نیازهای شما را به عنوان یک میکاپ آرتیست برآورده می کند. در نظر داشته باشید که دوره آموزش میکاپ و دریافت مدرک بین المللی نیاز به هیچ پیش نیازی ندارد و راهی مطمئن برای رشد و پیشرفت  است. آرایشگر حرفه ای باید انواع میکاپ و گریم را بداند و در مواقع لازم با توجه به درخواست مشتری و فرم صورت و جنس پوست بهترین مدل را انتخاب کند. این کار مستلزم گذراندن دوره های آموزش میکاپ و گریم از آموزشگاه های حرفه ای و معتبر است که به شما مدرک بین المللی نیز ارائه می دهند. نحوه برگذاری کلاس های آموزش میکاپ در سالن زیبایی عروس رومینا هم به صورت خصوصی و هم نیمه خصوصی برگزار می شوند و تعداد جلسات بسته به موضوعاتی که ارائه می شود حدودا بین ۸ تا ۱۶ جلسه طول می کشد.

موضوعات زیادی در آموزش میکاپ پوشش داده می شود. با گذراندن این دوره آموزشی با انواع فرم های صورت به طور کامل آشنا می شوید تا بتوانید برای هر فرم صورت مدل میکاپ متناسب با آن را ارائه دهید. شناخت انواع پوست نیز در میکاپ بسیار حائز اهمیت است. برای هر نوع پوستی باید مواد آرایشی و لوازم خاصی را استفاده کرد این موضوع نیز به شما آموزش داده خواهد شد. یکی از چالش های میکاپ آرتیست ها انتخاب مواد آرایشی مرغوب است. در آموزش میکاپ این چالش برای شما حل شده و انواع برندها و محصولات و مزایا و معایب آن ها توضیح داده خواهد شد. نحوه کانتورینگ خشک و چرب برای انواع چهره را خواهید آموخت. گاهی نیاز است که برای زیبایی بیشتر از گریم استفاده کنید که این موضوع نیز زیرمجموعه آموزش میکاپ قرار می گیرد. آنواع روش های ارایش چشم، لب، ابروها و نحوه مژه گذاری را به طور کامل می آموزید. در آرایش چشم ها نحوه انتخاب سایه ها و طرح های مختلف آن به همراه انواع خط چشم را فراخواهید گرفت. هایلات کردن میکاپ یکی از تکنیک های اساسی در آموزش میکاپ است که در سالن زیبایی عروس رومینا توسط میکاپ آرتیست حرفه ای به شما آموزش داده خواهد شد. نکته ای که باید اشاره کنیم فیکس کردن آرایش برای افزایش ماندگاری آن است که معمولا در آموزش میکاپ به آن نیز پرداخته می شود.

توجه داشته باشید که آرایش باید به گونه ای انجام شود که چهره کشیده تر بنظر برسد. به همین دلیل اولین انتخاب، حذف کرم پودرهای بسیار روشن در حین آرایش است.

صورت های گرد هرچه پوست روشن تری داشته باشند، دایره ای بودن چهره بیشتر جلوه می کند. علاوه براین، بهتر است سایه های دودی و تیره را برای پشت پلک انتخاب کنید. از دیگر موارد بسیار مهم برای تغییر فرم صورت می توان به رژگونه اشاره کرد. رژگونه برای صورت های گرد بهتر است کمی تیره مانند مسی انتخاب شود.

 • پاکسازی پوست
 • آموزش رفع تیرگی پوست در آرایش صورت
 • آرایش چشم
 • آموزش آرایش گونه

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه