انواع روش های پاکسازی صورت

انواع روش های پاکسازی صورت

توسط علیرضا جلیلی | 6 شهریور 1402

انواع روش های پاکسازی صورت | خدمات پوست

پاکسازی صورت به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که در آنها تلاش میشود سلول های…

پاکسازی صورت به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که در آنها تلاش میشود سلول های مرده پوست از بین رفته و آلودگی های انباشته شده در منافذ آن تخلیه شوند. با توجه به اینکه این فعالیت ها تاثیر بسزایی در شادابی پوست و همچنین جلوگیری از پیری زودرس آن دارند، به همین دلیل روش های مختلف خانگی و کلینیکی و غیر کلینیکی برای آن ارائه شده اند. هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایب و کاربردهای متفاوتی بوده و با توجه به شرایط پوست می توان گزینه مناسب را انتخاب کرد. سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه اطلاعات جامعی درباره پاکسازی با میله پیلینگ، بخور، میکرودرم، اسکراب و پیله ابریشم و روش های مناسب برای پوست های خشک و چرب و جوش دار را معرفی می کند.

پاکسازی صورت چیست؟

پوست انسان از چندین لایه تشکیل شده است که هر لایه آن شامل سلول های متعددی میباشد. ساختار بدن به گونه ای طراحی شده است که لایه بیرونی به نام سلول های شاخی روی پوست قرار گرفته و از آن در برابر نور و عوامل محیطی تا حد زیادی محافظت می کند. این سلول ها پس از محافظت از پوست به صورت خودکار هر ۳۰ روز یک بار به سلول مرده تبدیل شده و باید از روی بدن به شیوه های مختلف جدا شوند. علاوه براین، منافذ پوست به مرور به دلیل تماس با مواد آرایشی و همچنین آلودگی هوا با لایه هایی از چربی و آلاینده ها مسدود میشوند. به همین دلیل پوست تغییر رنگ داده و لکه هایی روی آن ایجاد میشود و آبرسانی نیز به سختی برای آن انجام میشود. پاکسازی صورت به فعالیت هایی گفته میشود که سلول های مرده و چربی را از بین برده و منجر به آبرسانی بهتر میشوند. به عبارت دیگر، در هر یک از روش های پاک سازی صورت سه هدف مهم وجود دارد و به ترتیب مراحل آنها شامل اگزفولیشن (exfoliation) یا حذف سلول های مرده، از بین بردن چربی و آبرسانی میشوند. روش هایی که برای پاکسازی صورت استفاده میشوند با توجه به نوع مواد و دستگاه های آنها به سه گروه خانگی، کلینیکی و غیر کلینیکی تقسیم بندی خواهند شد.

پاکسازی پوست چرب و جوش دار

برای پاکسازی پوست چرب و جوش دار شستشو با آب ولرم اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به اینکه پوست چربی زیادی دارد، تا دو مرتبه در روز باید پوست با مواد شوینده مناسب شستشو داده شود. دقت داشته باشید که پوست های چرب و جوش دار در صورت اسکراب و لایه برداری ملتهب میشوند به همین دلیل بهتر است با دستگاه و زیر نظر پزشک این کار انجام شود. علاوه براین، بهتر است با نوک انگشتان و به آرامی پوست را ماساژ داده و لایه های چربی و سلول های مرده جدا شده و از بین بروند.

مراحل پاکسازی پوست

ابتدا پوست شستشو داده شود و سلول های مرده را از روی صورت به طور کامل حذف کنید.

آلودگی ها و لایه های چربی انباشته شده در منافذ پوست به طور کامل پاکسازی شوند.

به شیوه های مختلف از جمله ماسک و سرم آبرسانی انجام میشود.

پاکسازی صورت با روش های خانگی

پاکسازی صورت کاری تخصصی است و باید حتما زیر نظر فردی با تجربه و با مهارت انجام شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که روش های پاکسازی و کرم و سرم های تقویت کننده و ماسک هایی که استفاده می شود باید متناسب با نوع پوست انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. در صورت انتخاب روش اشتباه می تواند به پوست آسیب برساند. با این حال بعضی از افراد تمایل دارند روتین پاکسازی صورت را در منزل انجام دهند. روش های زیادی برای پاکسازی وجود دارد. ابتدا جنس پوست خود را بشناسید و بررسی کنید که کدام روش و استفاده از کدام مواد برای شما مناسب تر است. از هر کدام از روش های پاکسازی صورت استفاده کنید لازم است نکاتی را رعایت کنید. تمیز کردن دست ها و صورت قبل از پاکسازی ضروری است. بعد از استفاده از ماسک های پاکسازی صورت، هیچگاه از آب داغ برای شستشوی صورت استفاده نکنید. برای خشک کردن پوست از یک حوله نرم با ضربه آرام استفاده کنید. در انتخاب کرمی که برای رطوبت رسانی بعد از پاکسازی استفاده می کنید دقت کنید که متناسب با نوع پوستتان باشد. استفاده بیش از حد از ماسک های لایه بردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

به طور کلی پاکسازی صورت شامل چندین مرحله است. همانطور که اشاره کردیم در ابتدا لازم است دست ها و صورت را به طور کامل از آلودگی ها پاک کنید. برای این کار بهتر است از پاک کننده های روغنی استفاده کنید و سپس با ژل مخصوص شستشو دهید. لایه برداری یکی از مراحل اصلی در پاکسازی صورت است. مواد خانگی و طبیعی بسیاری برای لایه برداری در منزل وجود دارد. توصیه می شود از اسکراب های ملایم استفاده کنید و به آرامی با حالت دورانی شروع به مالیدن کنید. این کار نباید مدت زیادی طول بکشد، یک دقیقه برای آن کافی است. بعد از تمیز کردن و لایه برداری در روتین پاکسازی صورت نوبت به ماساژ صورت می رسد. ماساژ بسیار اهمیت دارد و باعث افزایش خون رسانی و با طراوت شدن پوست شده و در دراز مدت موجب سفت شدن و درخشان تر شدن پوست می شود. بعد از اقداماتی که ذکر شد بهتر است منافذ پوست را به طور کامل تمیز کنید. بخور گرم بسیار مفید و اثرگذار خواهد بود و باعث می شود مواد مقوی و مرطوب کننده به خوبی جذب پوست شوند. بعد از اقدامات پاکسازی نوبت به تقویت و تغذیه پوست می رسد. ماسک پاکسازی صورت باز هم به از بین بردن آلودگی های روی پوست کمک می کند و با استفاده از مواد مغذی پوست را تقویت می کند که موجب می شود درخشان تر و با طراوت تر باشد. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با استفاده از یک تونر به بسته شدن منافذ کمک کنید که موجب می شود پوست از آلودگی ها دور بماند. در نهایت نیاز است تا با استفاده از یک مرطوب کننده قوی کار پاکسازی پوست را به پایان برسانید. مراحل لایه برداری و پاکسازی باعث خشکی می شود و رطوبت رسانی از الزامات آن است.

فواید پاکسازی صورت

با افزایش شادابی و لطافت پوست، روند پیری پوست را به تعویق بیاندازید. ماساژ پوست و از بین بردن آلودگی های پوست باعث تقویت و تحریک کلاژن سازی شده که در جوان سازی پوست بسیار موثر است. با افزایش سن پوست به مراقبت بیشتری احتیاج دارد که با پاکسازی منظم و ماساژ و از بین بردن آلودگی ها می تواند شادابی و لطفات پوست را به آن برگردانید و با افزایش کلاژن سازی از پیری پوست زودرس جلوگیری کنید. یکی دیگر از فواید پاکسازی صورت، سم زدایی و رفع تمام آلودگی هاست. پوست در طول روز در معرض آلودگی های مختلفی است که با این روش می توانید تمامی مواد زائد روی پوست را از بین ببرید. انجام پاکسازی صورت نیاز به دقت و تجربه و تخصص دارد. در صورتی که توسط افراد غیرحرفه ای انجام شود ممکن است موجب آسیب بیشتر به پوست شود.افرادی که جوش های سرسفید یا سرسیاه دارند می تواند با انجام پاکسازی صورت آن ها را از بین ببرند.

یکی از فواید بسیار با اهمیت پاکسازی صورت تخلیه جوش ها و رفع ضایعات زیرپوستی است. برای از بین بردن جوش ها از ابزار مخصوصی استفاده می شود تا بدون آسیب رساندن به پوست از بین بروند. منافذی که در اثر آلودگی بسته می شوند در حین پاکسازی صورت توسط بخور مرطوب باز می شود که باعث از بین رفتن آکنه و سلول های مرده پوست می شود. لایه برداری و سفت شدن پوست از دیگر فواید پاکسازی صورت است که بسیار با اهمیت هستند. پف زیر چشم و تیرگی آن نیز در اثر این روتین مراقبتی پوست از بین می روند. استفاده از ماسک های تقویت کننده در ایجاد پوست لطیف و درخشان بسیار موثر است.

قیمت پاکسازی صورت

قیمت پاکسازی پوست تا حد زیادی به روش انجام آن بستگی دارد. در حالت کلی روش هایی که در کلینیک ها با دستگاه انجام میشوند گران تر از خدمات سالن های زیبایی می باشند. همچنین لازم به ذکر است، مواد آبرسان و ماسک ها و برند تولید آنها نیز می تواند بر قیمت نهایی این خدمات تاثیر زیادی داشته باشد. جهت پاکسازی پوست و ماساژ و جوانسازی صورت می توانید از خدمات سالن زیبایی عروس رومینا استفاده کنید. تمام مراحل پاکسازی صورت در این مجموعه زیر نظر افراد متخصص در این حوزه انجام شده و دارای بالاترین سطح کیفیت می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت مراجعه می توانید از راه های ارتباطی در پایین صفحه استفاده کنید.

  • ابتدا پوست شستشو داده شود و سلول های مرده را از روی صورت به طور کامل حذف کنید.
  • آلودگی ها و لایه های چربی انباشته شده در منافذ پوست به طور کامل پاکسازی می شوند.
  • به شیوه های مختلف از جمله ماسک و سرم آبرسانی انجام میشود.

با افزایش شادابی و لطافت پوست، روند پیری پوست را به تعویق بیاندازید. ماساژ پوست و از بین بردن آلودگی های پوست باعث تقویت و تحریک کلاژن سازی شده که در جوان سازی پوست بسیار موثر است.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه