میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

خدمات ابرو | میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ از تکنیک های پرطرفدار برای پهن و متراکم کردن ابروها می باشد که زیرمجموعه…

میکروبلیدینگ از تکنیک های پرطرفدار برای پهن و متراکم کردن ابروها می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود. در این روش هاشورهای بسیار ظریف و کاملا طبیعی با رنگ در لایه غشایی ابرو ایجاد شده و از این طریق نواقص و کاستی های آن پنهان میشود. با توجه به اینکه سوالات و ابهامات زیادی درباره نحوه انجام این کار، تفاوت های آن با میکروپیگمنتیشن، عوارض و مدل ها و قیمت میکروبلیدینگ وجود دارد، در ادامه سالن زیبایی عروس رومینا اطلاعات جامعی در این زمینه ارائه خواهد داد.

میکروبیلدینگ چیست؟

ابرو از مهم ترین اجزای صورت می باشد که به شدت بر ظاهر و زیبایی افراد تاثیرگذار است. به همین دلیل است که اغلب خانم ها و آقایان ترجیح می دهند ابروهای پهن و پر و متقارن و بدون نقص داشته باشند. این در حالیست که به صورت طبیعی تعداد اندکی از افراد ابروهایشان بدون نقص است و اغلب با مشکل خالی بودن بخش هایی از ابرو یا نازک و کم رنگ بودن موهای آن مواجه هستند. میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود. در تکنیک میکروبلیدینگ ابزاری دستی به نام بلید مورد استفاده قرار میگیرد که سر آن چند سوزن بسیار ظریف وجود دارد. با سوزن های ظریف و ریز خراش هایی روی لایه غشایی پوست ابرو ایجاد شده و رنگ های مخصوص تزریق میشود. با توجه به اینکه هاشورهای ظریف بین تارهای ابروی فرد در لایه رویی پوست ایجاد میشود، به همین دلیل جلوه ابروها بسیار طبیعی و زیبا می شود. هاشورهای میکروبلیدینگ در قسمت تاج و دم و بخش انحنا در جهت طبیعی رویش ابروها ایجاد شده و به همین دلیل مانع از مصنوعی و غیر طبیعی شدن صورت خواهد شد.

فواید میکروبلیدینگ ابرو

همان طور که اشاره شد، در تکنیک میکروبلیدینگ ابرو هاشورهای بسیار ظریف در لایه رویی و غشایی پوست ایجاد میشود. به همین دلیل چند مزیت مهم در این روش نسبت به سایر روش ها وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • ایجاد ابروهای پهن و پر و کاملا طبیعی به دلیل نازک بودن هاشورها
 • عدم ایجاد خراش عمیق روی پوست و کاهش عوارض جانبی آن نسبت به تاتو و میکروپیگمنتیشن
 • ایجاد هاشورها ظریف هم جهت با رویش تارهای طبیعی ابرو در قسمت تاج و دم و قوس ابرو
 • ماندگاری بالا نسبت به استفاده از سایه و ژل ابرو
 • بهبود سریع زخم و محل خراشیدگی ابرو به دلیل ایجاد خراش های نازک و کم عمق در لایه غشایی پوست
میکروبیلدینگ چه عوارضی دارد؟

تمام روش هایی که در آنها ایجاد خراشیدگی و تزریق رنگ و مواد شیمیایی وجود دارد، با توجه به شرایط جسمی افراد ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. بدون شک میکروبلیدینگ نیز از این قضیه مستثنی نخواهد بود. هر چیزی در دنیا دو جنبه مثبت و منفی دارد. میکروبلیدینگ نیز مانند سایر خدمات زیبایی دائمی یا نیمه دائمی با وجود داشتن مزایای بسیار، معایبی نیز دارد که لازم است قبل از اقدام به میکروبلیدینگ از آن ها آگاه شوید. میکروبلیدینگ روشی است که به منظور بهبود ظاهر ابروها و به طور کلی صورت است و در ایجاد اعتماد به نفس بسیار مهم است. اگر این هدف شما باشد، ممکن است وسوسه شوید و معایب این فرآیند را نادیده بگیرید. آگاهی از معایب هر چیزی موضوع بسیار مهمی است زیرا به شما کمک می کند چگونه از آن ها عبور کنید. در این مطلب معایب و نقاط منفی میکروبلیدینگ را بیان می کنیم.

برخی از عوارض این تکنیک عبارتند از:

 • ایجاد حساسیت های پوستی به رنگ و مواد استفاده شده در حین هاشور زدن ابرو
 • ایجاد خارش و قرمزی و التهاب پوست ابرو و اطراف آن
 • ایجاد سوزش چشم و ابرو
 • امکان بروز عفونت های پوستی به دلیل اجرای این تکنیک در سالن های زیبایی غیر استاندارد و بدون رعایت اصول ایمنی و بهداشتی
 • امکان ریزش ابرو بعد از میکروبلیدینگ به دلیل عدم کیفیت مواد و اشتباه در روند اجرا
 • آلرژی

سیستم های بدن ما به مواد مختلف واکنش نشام می دهند. هر چیزی که برای بدن شخص دیگری خوب است برای شما خوب نیست و همیشه باید عدم حساسیت به ماده مد نظرتان را بررسی کنید. برای میکروبلیدینگ، از رنگ دانه آی استفاده می شود. ممکن است بدن شما به این رنگدانه حساسیت داشته باشد.

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو
 • هنگام دوش گرفتن، صورت خود را از سر دوش دور نگه دارید.
 • ناحیه ابروها را در حمام، استخر یا جکوزی خیس نکنید، تا زمان بهبودی کامل (۳۰ روز) از شنا در آب یا استخر کلر دار خودداری کنید.
 • به مدت ۳۰ روز از سونای گرم استفاده نکنید.
 • هنگام ورزش، از عرق گیر استفاده کنید تا در ناحیه ابرو عرق نکنید.
 • ابروهای میکروبلیدینگ شده را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. پس از بهبودی کامل نیز برای جلوگیری از کم رنگ شدن هاشور ابرو در برابر آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید ممکن است باعث شود که رنگدانه ها سریع تر محو شوند.
 • خارش و پوسته پوسته شدن ممکن است در طول هفت روز اول بعد از میکروبلیدینگ رخ دهد. پوسته ها را دستکاری نکنید. آن ها باید خود به خود بریزند وگرنه ممکن است احتمال از بین بردن رنگ و زخم شدن را خواهید داشت.
 • در طول فرآیند بهبودی ابروهای میکروبلیدینگ شده، هیچ آرایشی نباید بر روی ابروها انجام شود.
 • دقت داشته باشید اگر می خواهید اسکن MRI انجام دهید لطفا به پزشک خود اطلاع دهید که میکروبلیدینگ انجام داده اید.
 • اگر قصد دارید لایه برداری شیمیایی یا هر روش پزشکی دیگری انجام دهید، لطفا درمانگر خود را از روش هاشور ابروی خود مطلع کنید. گاهی نیاز است این اقدامات در زمان بهبودی کامل میکروبلیدینگ انجام شود.
 • اگر قرار است در طول فرآیند بهبودی خون بدهید، حتما پرستار خود را مطلع کنید. زیرا ممکن است میکروبلیدینگ نتایج را تغییر دهد.
 • اگر در طول فرآیند بهبودی ابروهای شما خیس شد، آن ها را با ملایمت با حوله نرم خشک کنید. دقت کنید حوله را روی ابروها نمالید. به صورت ضربه های آرام آن ها را خشک کنید.
 • از دست زدن به ابروهایتان خودداری کیند و مراقب باشید تا زمانی که ابروهایتان خوب نشده به پشت بخوابید.
قیمت میکروبلیدینگ

در تعیین قیمت میکروبلیدینگ فاکتورهای متعددی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به تعداد هاشورهای ایجاد شده لا به لای تارهای طبیعی ابرو اشاره کرد. ابروهای باریک و کم پشت برای پهن شدن نیاز به هاشور بیشتری داشته و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آنها افزایش پیدا می کند. علاوه براین، قیمت میکروبلیدینگ به کیفیت و مارک رنگ استفاده شده و موقعیت جغرافیایی سالن زیبایی نیز بستگی دارد. به طوریکه قیمت در تهران بیشتر از شهرستان ها می باشد و البته میزان تخصص اجرا کننده ی این تکنیک را نباید فراموش کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

میکروبلیدینگ چقدر ماندگاری دارد؟

همان طور که در طول متن اشاره شد، خراش هایی که روی پوست ابرو در این تکنیک ایجاد میشود بسیار کم عمق بوده و تنها لایه غشایی پوست رنگ میشود. به همین دلیل نسبت به تاتو ماندگاری کمتری دارد. مدت زمان ماندگاری این تکنیک به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر پوست چربی داشته باشید رنگ ابرو خیلی زود کم رنگ شده و تغییر پیدا می کند.  میزان رعایت مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ، کیفیت رنگ و نحوه اجرا همگی می توانند در این زمینه موثر باشند. در حالت کلی مدت زمان ماندگاری میکروبیلدینگ حداقل ۶ و حداکثر ۳ سال است. نکته بسیار مهم اینکه، برای افزایش مدت زمان ماندگاری اثر این روش، لازم است به صورت مرتب و دوره ای بخش هایی که دچار تغییر رنگ شده اند را ترمیم کنید. بازه های زمانی ترمیم ابرو با توجه به نوع پوست فرد متفاوت است و ابتدا هر ۴ تا ۸ هفته یک مرتبه باید برای ترمیم به سالن زیبایی مورد نظر مراجعه کنید.

میکروبلیدینگ یکی از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای ایجاد خطوط بسیار ظریف بین تارهای طبیعی ابرو می باشد که زیرمجموعه ای از تاتو به شمار می رود.

در تعیین قیمت میکروبلیدینگ فاکتورهای متعددی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به تعداد هاشورهای ایجاد شده لا به لای تارهای طبیعی ابرو اشاره کرد. ابروهای باریک و کم پشت برای پهن شدن نیاز به هاشور بیشتری داشته و به همین دلیل رنگ مورد نیاز برای آنها افزایش پیدا می کند.

 • ایجاد ابروهای پهن و پر و کاملا طبیعی به دلیل نازک بودن هاشورها
  عدم ایجاد خراش عمیق روی پوست و کاهش عوارض جانبی آن نسبت به تاتو و میکروپیگمنتیشن
  ایجاد هاشورها ظریف هم جهت با رویش تارهای طبیعی ابرو در قسمت تاج و دم و قوس ابرو
  ماندگاری بالا نسبت به استفاده از سایه و ژل ابرو
  بهبود سریع زخم و محل خراشیدگی ابرو به دلیل ایجاد خراش های نازک و کم عمق در لایه غشایی پوست

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه