آمبره و سامبره مو

آمبره و سامبره مو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آمبره و سامبره مو | خدمات مو

آمبره مو یکی از پرطرفدارترین روش های رنگ کردن مو می باشد که خانم ها…

آمبره مو یکی از پرطرفدارترین روش های رنگ کردن مو می باشد که خانم ها در گروه های سنی مختلف به آن علاقه زیادی دارند. استفاده از چند ترکیب رنگ در کنار هم و ایجاد نوعی هارمونی از ریشه تا ساقه موها باعث میشود چهره شخص تغییر زیادی داشته باشد و شاداب و سرحال تر بنظر برسد. یکی از اصلی ترین دلایل برای انتخاب آمبره نسبت به مدل های ساده و معمولی ایجاد هارمونی روی موها می باشد که اگر حرفه ای انجام شود نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت. سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه تمام آنچه لازم است درباره آمبره موی کوتاه و بلند در رنگ بندی های مختلف و همچنین تفاوت آن با سامبره و بالیاژ بدانید را بررسی خواهد کرد.

آمبره مو چیست؟

کافیست نگاهی کوتاه و گذرا به مدل های مختلف رنگ مو داشته باشید تا با تنوع بسیار زیادی از آنها روبرو شوید. از نمونه های بسیار جذاب در این میان می توان به آمبره اشاره کرد. آمبره مو نوعی رنگ کردن مو است که در آن ریشه مو تیره بوده و این رنگ با رفتن به سمت ساقه ها روشن تر میشود. این تفاوت در رنگ ریشه و ساقه کاملا واضح بوده و با هم چند درجه اختلاف دارند. از مهم ترین مزایای آمبره مو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

  • با توجه به اینکه نیاز به دکلره کردن ریشه موها برای روشن شدن آنها نیست، به همین دلیل به پوست سر و مو آسیب کمتری وارد میشود.
  • می توان دو یا سه رنگ متفاوت را به شکل بسیار زیبا در کنار هم استفاده کرد، حتی اگر با رنگ پوست تناسب نداشته باشند. به عنوان مثال، اگر پوست برنزه و سبزه دارید، موی بلوند جلوه زیبایی برایتان نخواهد داشت. در این شرایط می توان با آمبره کردن مو و بلوند کردن قسمت انتهایی و ساقه مو از رنگ های روشن استفاده کرد.
  • با رشد مو نیاز به رنگ کردن ریشه ها و ریشه گیری نیست، چون در این تکنیک بیشتر ساقه و قسمت پایین مو رنگ میشود.
  • با توجه به اینکه در این تکنیک بیشتر تمرکز بر روی ایجاد تفاوت در ریشه و ساقه موها است، در نتیجه می توان از رنگ های سرد و گرم در کنار هم استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است، در آمبره مو می توان ریشه ها را رنگ کرد اما مهم این است که تفاوت آن با ساقه ها در حد دو تا سه درجه باشد. رنگ ریشه با توجه به رنگ پوست و سلیقه و مدل انتخابی تعیین می گردد، اما بهتر است تا حد امکان تیره در نظر گرفته شود تا تفاوت با ساقه واضح باشد.

انواع آمبره مو

اختلاف رنگ ریشه و ساقه موها در آمبره مو باعث جذابیت آن شده است. معمولا ریشه موها تیره تر و هرچه به نوک موها می رسیم روشن تر است به طوریکه نوک موها اختلاف رنگ زیادی با ریشه دارد و کاملا بلوند خواهد شد. با اینکه اختلاف رنگ از تیره به روشن بسیار رایج و محبوب است اما می تواند برعکس هم باشد و نوک موها تیره تر از ریشه باشد.
در این قسمت از مطلب می خواهیم به انوع آمبره مو بپردازیم. انواع آمبره مو را می توان از دو جهت مورد بررسی قرار داد، یکی از نظر انواع روش های انجام آمبره مو است و دیگری از نظر انواع مدل های آمبره مو. ابتدا سعی می کنیم انواع آمبره مو را بر اساس روش های انجام آن مورد بررسی قرار دهیم. آمبره با دیسکت، کش، پوشینگ و فلت انواع روش های انجام آمبره مو هستند که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.
در هر کدام از روش های آمبره مو ابتدا موها را به دسته های کوچکتر تقسیم بندی می کنیم تا روند کار منظم و به ترتیب انجام شود. بعد از تقسیم بندی موها، هر دسته از موها را برای قرار دادن رنگ به صورت اریب و به شکل هفتی جدا می کنیم. جدا کردن موها به این صورت و از پایین به بالا انجام می شود و کم کم به جلوی موها می رسیم. بعد از قرار دادن رنگ آن ها را با فویل یا سوئیت مش می پوشانیم تا اثرگذاری بهتری داشته باشد.
در روش پوشینگ برای جداسازی موها، دسته های نازک تری را در نظر می گیریم و ساقه مو را پوش می دهیم و موهای باقی مانده را به مواد رنگ آغشته می کنیم. البته در نظر داشته باشید که در این روش نباید فرچه رنگ را به صورت خطی بر روی موها قرار دهیم و این کار باید به صورت ضربه ای انجام شود. دلیل این کار این است که مرز بین رنگ های هایلایت باید کاملا نامحسوس باشد و تغییر رنگ های خطی و تکه ای نباشد.
در روش آمبره مو با دیسکت جدا سازی موها با روش پوشینگ متفاوت است. در آمبره مو با دیسکت تقسیم بندی موها به صورت دایره ای از مرکز سر انجام می شود. در هر قسمت از موها به شکل گرد به صورت لایه های نازک جدا می شود و روند قرار دادن مواد رنگ و پوشاندن با فویل نیز مانند روش قبل است.
برای آمبره مو روش دیگری وجود دارد که جداسازی موها با کش انجام می شود. موها به چهار دسته تقسیم شده و با استفاده از کش جدا سازی می شوند و موهای هر قسمت را لایه لایه به صورت نازک جدا کرده و بعد از قرار دادن رنگ با استفاده از فویل آن ها را می پوشانیم.
انواع آمبره مو از نظر مدل ها و رنگ ها بسیار متنوع است و هر آرایشگر طبق سلیقه خود و مشتری می تواند روش های موجود یا ابداعی را امتحان کند. آمبره مشکی و قرمز، بنفش و آبی از ترکیب های فانتزی و زیبایی هستند که مورد پسند خانم های جوان است. آمبره مو با تغییر رنگ زیاد به این صورت که اختلاف رنگ ریشه و نوک موها بسیار زیاد است و نوک موها بلوند و ریشه موها کاملا تیره خواهد بود که این نوع آمبره مو طرفداران زیادی دارد. آمبره مو از رنگ روشن به تیره هرچند خیلی متداول نیست اما باز هم طرفداران خاص خود را دارد.
آمبره چند رنگ، آمبره هایلایت با موهای کوتاه که بالاتر از گوش ها تغییر رنگ آغاز می شود، نیز نمونه های دیگری از آمبره مو هستند. در بعضی از روش های آمبره مو تغییر رنگ بسیار خفیف بوده که باز هم زیبایی و جذابیت فراوانی دارد. انتخاب انواع مختلف آمبره مو کاملا سلیقه ای است و بعد از دیدن مدل های موجود می توانید مدل مد نظرتان را با توجه به جنس و نوع موها و میزان بلندی آن با مشورت آرایشگر خود انتخاب کنید.

آمبره مو مشکی

یکی از حساس ترین موها برای آمبره شدن، موهای مشکی می باشد که نیاز به دکلره دارند. با توجه به اینکه ساقه موهای مشکی در این تکنیک باید حداقل دو درجه روشن تر از ریشه باشند، به همین دلیل دکلره ضروری است. در نتیجه باید رنگ کردن ساقه ها با دقت بالا و توسط افراد حرفه ای انجام شود تا اصطلاحا موها نسوزد و حالت و فرم طبیعی خود را از دست ندهند. از مزایای آمبره مو مشکی  داشتن حق انتخاب بالا در رنگ است، چون با بسیاری از رنگ ها می توان این تکنیک را به کار برد. به عنوان مثال، آمبره مشکی قهوه ای، آمبره مشکی فندوقی، آمبره مشکی نقره ای یا دودی و حتی رنگ های فانتزی از قبیل قرمز و صورتی و بنفش و آبی همگی نتیجه خوبی خواهند داشت. حتی می توان آمبره بلوند و مشکی را برای موهای کوتاه و بلند اجرا کرد که نتیجه چشمگیری دارد و گزینه ای عالی برای افرادیست که علاقه زیادی به موی روشن کنار صورت ندارند.

تفاوت آمبره و سامبره چیست؟

اغلب خانم ها آمبره مو و سامبره را نمی توانند از هم تشخیص دهند و دلیل آن، تشابه بسیار زیاد این دو تکنیک رنگ کردن مو است. مهم ترین تفاوت در آمبره و سامبره این است که اختلاف رنگ ریشه و ساقه در آمبره بیشتر از سامبره است. به طوریکه موهای سامبره هارمونی بسیار لطیفی داشته و تفاوت خیلی زیادی در ریشه و قسمت پایین مو احساس نمیشود. این در حالیست که برای آمبره تفاوت رنگ کاملا مشخص است و حتی ممکن است دو تن رنگی سرد و گرم با هم استفاده شود. میتوانید برای آموزش رنگ مو از طریق راه های ارتباطی با سالن زیبایی عروس رومینا در ارتباط باشید.

آمبره مو دودی

یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای این تکنیک، آمبره مو دودی است. با توجه به اینکه اغلب خانم های ایرانی موهای مشکی و قهوه ای دارند، به همین دلیل می توان از رنگ دودی برای قسمت پایین موها استفاده کرد که نتیجه فوق العاده ای دارد. با توجه به اینکه رنگ اصلی موها مشکی یا قهوه ای میباشد می توان تناژ های مختلفی از دودی را انتخاب کرد. علاوه براین، توجه داشته باشید که استفاده از آمبره دودی سرد کمی سن را بیشتر نشان می دهد و اگر از این موضوع ناراحت هستید، بهتر است دودی گرم را انتخاب کنید. به عنوان مثال قهوه ای دودی یکی از بهترین گزینه ها برای آمبره مو برای خانم ها در تمام گروه های سنی به شمار می رود.

تفاوت آمبره و سامبره چیست؟

یکی از بهترین مزایای آمبره مو این است که قسمت پایین موها رنگ آمیزی میشود و به همین دلیل تاثیر تناسب با رنگ پوست در آن کمتر از سایر روش های رنگ کردن مو است. مخصوصا اگر موهای بلندی دارید و پوستتان برنزه است، براحتی می توانید از هر یک از ترکیب رنگ ها استفاده کنید. اما اگر موهایتان کوتاه است، بهتر است تا حد امکان رنگ های بلوند را کنار بگذارید چون این قبیل رنگ ها سازگاری خوبی با پوست شما ندارند. اگر پوست برنزه دارید و بیشتر رنگ آن به سمت گرم گرایش دارد، بهترین انتخاب ها قهوه ای، نسکافه ای و فندوقی می باشد. اگر پوست برنزه با تن سرد دارید، رنگ های شکلاتی گزینه ایده آلی برایتان به شمار می رود.

آمبره مو فانتزی

دختران و خانم های جوان سلیقه متفاوتی با سایر افراد دارند و به دنبال تجربیات جدید هستند. به همین دلیل است که این گروه از افراد گرایش زیادی به آمبره مو فانتزی دارند و چهره ای جذاب و جوان با آن بدست می آورند. در این مدل آمبره کوتاه از رنگ های فانتزی از قبیل آبی، قرمز، صورتی و بنفش استفاده میشود. البته توجه داشته باشید که تنها زیبایی مدل آمبره مو فانتزی را نباید ملاک انتخاب قرار دهید و به سلامت موها نیز باید توجه شود. در آمبره مو فانتزی دکلره زیاد استفاده میشود به همین دلیل حتما باید از مواد احیا کننده و تقویت کننده برای حفظ سلامت موها استفاده شود. علاوه براین، رنگ کردن موها با این تکنیک و رنگ بندی حتما باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا موها نسوزد.

اغلب خانم ها آمبره مو و سامبره را نمی توانند از هم تشخیص دهند و دلیل آن، تشابه بسیار زیاد این دو تکنیک رنگ کردن مو است. مهم ترین تفاوت در آمبره و سامبره این است که اختلاف رنگ ریشه و ساقه در آمبره بیشتر از سامبره است. به طوریکه موهای سامبره هارمونی بسیار لطیفی داشته و تفاوت خیلی زیادی در ریشه و قسمت پایین مو احساس نمیشود. این در حالیست که برای آمبره تفاوت رنگ کاملا مشخص است و حتی ممکن است دو تن رنگی سرد و گرم با هم استفاده شود. میتوانید برای آموزش رنگ مو از طریق راه های ارتباطی با سالن زیبایی عروس رومینا در ارتباط باشید.

قیمت آمبره مو

در نرخ گذاری تکنیک های مختلف رنگ کردن موها فاکتورهای بسیار زیادی نقش دارند و به همین دلیل تفاوت در قیمت ها زیاد است. به عنوان مثال، قیمت آمبره مو تا حد زیادی به اندازه و قد موها بستگی دارد. این کاملا طبیعی است که هر چه موها بلند و پرپشت تر باشند، رنگ بیشتری نیاز داشته و به همین دلیل قیمت نهایی کار افزایش خواهد داشت. علاوه براین، برند رنگ و سایر موادی که استفاده میشوند نیز می توانند تاثیر زیادی بر قیمت داشته باشند. در بسیاری از مواقع تنها دلیل ارزان بودن آمبره مو استفاده از رنگ های بی کیفیت بوده که خیلی زود و با چند مرتبه شستشو کاملا از بین رفته و موها زیبایی خود را از دست می دهند.

ترکیب رنگ مو آمبره

با توجه به اینکه چه رنگ بندی را برای موهایتان انتخاب می کنید، فرمول و ترکیب رنگ متفاوت است. به عنوان مثال، در ادامه به ترکیب رنگ مو آمبره شنی طلایی اشاره می کنیم که بسیار پرطرفدار است:

برای اجرای این رنگ بندی نیاز به پایه مو ۹ دکلوره دارید. علاوه براین، رنگ موی شنی ۹ فراماسی ۱۵ سانت، طلایی ۸ فراماسی ۱۵ سانت، طبیعی ۹ فراماسی ۱۰ سانت و روشن کننده ۰۰۰، ۱۰ سانت و اکسیدان ۰.۵ درصد ۲ برابر نیز باید استفاده شوند. موردی که به آن اشاره شد تنها یک مثال است و آرایشگر با توجه به جنس و رنگ موها می تواند ترکیب و فرمول مناسب را تشخیص دهد. توجه داشته باشید که اشتباه در ترکیب رنگ و مقدار هر یک از آنها کاملا نتیجه را تغییر می دهد و حتی به شدت به موها آسیب وارد خواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به ترکیب دقیق و فرمول مطمئن که توسط آرایشگر ارائه میشود اکتفا کنید.

آمبره مو با جدیدترین مدل ها

رنگ کردن مو شاید در ظاهر کار آسانی بنظر بیاید، اما واقعیت این است که کمی بی توجهی در انجام آن می تواند به شدت به موها آسیب وارد کند. به همین دلیل ما در سالن زیبایی شبنم نظیف با بهترین و حرفه ای ترین افراد و مواد آرایشی اصل و اورجینال، این خدمات را با حفظ کیفیت و سلامت مو انجام می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارهای اجرا شده توسط سالن زیبایی عروس رومینا می توانید با شماره تلفن های پایین صفحه تماس بگیرید.

آموزش آمبره مو

برای آمبره کردن مو در منزل لازم است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از دکلره برای روشن شدن ساقه ها اگر درست انجام نشود می تواند آسیب زیادی به آنها وارد کند و حتی ریزش مو را زیاد می کند. به همین دلیل تنها در شرایطی موها را در منزل آمبره کنید که تخصص کافی در این زمینه داشته باشید. برای آمبره مو لازم است گام های زیر را طی کنید:

  • ابتدا موها را باید تقسیم بندی کنید تا رنگ آمیزی آنها بهتر و تمیزتر انجام شود. با گیره های پلاستیکی موها را در دسته های کوچک تقسیم بندی و از هم جدا کنید.
  • مواد دکلره را آماده کنید و با شانه رنگساژ تمام سطح بخشی از مو که میخواهید روشن شود را با این مواد آغشته کنید.
  • با توجه به درجه روشن بودن مو که مد نظر دارید، پس از گذشت زمان موها را بشویید. اگر نمیخواهید رنگ موها زیاد روشن شود، حدود ۱۰ دقیقه کافیست در غیر این صورت تا ۲۰ دقیقه و حتی ۴۰ دقیقه بر اساس جنس و رنگ موها می توانید صبر کنید و سپس مواد دکلره را بشویید.
  • مجدد موها را تقسیم بندی کنید و با شانه رنگساژ مجدد قسمت های مورد نظر را با مواد آغشته کنید. برای اینکه مرز مشخصی بین بخش تیره و روشن موها وجود نداشته باشد، بهتر است کمی بالاتر از قسمت دکلره شده را نیز رنگ کنید.
  • رنگ باید در قسمت دکلره شده حدود ۱۰ دقیقه و در قسمت های بالایی که بدون دکلره هستند تا ۲۰ دقیقه روی مو بماند.
  • سپس موها را با شامپو مخصوص و بدون سولفات بشویید و خشک کنید.

دقت داشته باشید که برای تقویت موها و جبران آسیب هایی که مواد شیمیایی به آنها وارد می کنند، حتما از شامپو و سرم های تقویت کننده برای احیای مو استفاده کنید.

آمبره مو یکی از پرطرفدارترین روش های رنگ کردن مو می باشد که خانم ها در گروه های سنی مختلف به آن علاقه زیادی دارند. استفاده از چند ترکیب رنگ در کنار هم و ایجاد نوعی هارمونی از ریشه تا ساقه موها باعث میشود چهره شخص تغییر زیادی داشته باشد و شاداب و سرحال تر بنظر برسد.

از مزایای آمبره مو مشکی می توان به داشتن حق انتخاب بالا در رنگ است، چون با بسیاری از رنگ ها می توان این تکنیک را به کار برد. به عنوان مثال، آمبره مشکی قهوه ای، آمبره مشکی فندوقی، آمبره مشکی نقره ای یا دودی و حتی رنگ های فانتزی از قبیل قرمز و صورتی و بنفش و آبی همگی نتیجه خوبی خواهند داشت.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه