آموزش مراحل لیفت و لمینت مژه

آموزش مراحل لیفت و لمینت مژه

توسط علیرضا جلیلی | 21 شهریور 1402

آموزش مراحل لیفت و لمینت مژه | خدمات مژه

لیفت مژه و تاثیر بسیار زیادی که بر زیباتر شدن حالت و فرم مژه و…

لیفت مژه و تاثیر بسیار زیادی که بر زیباتر شدن حالت و فرم مژه و چشم دارد، باعث شده است تا در حال حاضر طرفداران زیادی داشته باشد. آموزش لیفت مژه که در ادامه ارائه میشود، گام به گام از تمام مواردی که باید برای اجرای این تکنیک در کنار لمینت مژه بدانید را شامل میشود. توجه داشته باشید، علیرغم کامل بودن نکات ارائه شده، بهتر است ابتدا این کار را زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای انجام دهید تا به سلامت مژه و چشم آسیب وارد نشود. برای آشنایی با مراحل گام به گام آموزش لیفت مژه به ساده ترین شکل از صفر تا صد در ادامه با سالن زیبایی عروس رومینا همراه باشید.

آموزش صفر تا صد لیفت و لمینت مژه

این متن که در آن مراحل آموزش لیفت و لمینت مژه توضیح داده شده است به دو قسمت تقسیم شده است. بخش ابتدایی مراحل لیفت مژه را توضیح داده و در قسمت بعد لمینت مژه بررسی میشود. توجه داشته باشید که لیفت و لمینت مژه در اغلب مواقع در کنار هم کاربرد دارند و مکمل یکدیگر هستند. اما امکان استفاده مجزا نیز وجود دارد. این روش باعث تقویت و خوش فرم شدن مژه ها شده و هیچ ویژگی منفی نخواهد داشت. روند کار برای اینکه مژه هایی با فرم بسیار زیبا و تقویت شده داشته باشید به صورت زیر می باشد:

بعد از لیفت مژه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟

 1. مراقبت بعد از لیفت مژه
 2. با مژه های خود ملایم باشید؛ بدون مالش
 3. در ۲۴ ساعت اول مژه های خود را خیس نکنید.
 4. از محصولات زبر برای چشم/مژه استفاده نکنید.
 5. استفاده از سونا/بخار پس از ۲۴ ساعت امکان پذیر است اما ممکن است اثر لیفت را ضعیف کند.
 6. بدون آرایش چشم به مدت ۲۴ ساعت.
 7. از ریمل های ضد آب خودداری کنید.
آموزش آماده سازی مژه برای لیفت مژه

به عنوان اولین گام باید تمام لوازم آرایش و ریمل و غیره که روی تارهای مژه و پلک قرار دارند پاکسازی شوند. برای اینکار می توانید از سرم های مخصوص شستشوی مژه استفاده کنید.

آموزش مرتب سازی در لیفت مژه

دومین مرحله به مرتب سازی مژه ها اختصاص داده میشود. با برس های مخصوص که شانه های بسیار ظریفی دارند تمام تارهای مژه را از هم جدا کنید. دقت داشته باشید که مژه ها نباید به هم چسبیده باشند، در غیر این صورت مواد به خوبی روی آنها اثر نمی گذارد.

آموزش نحوه چسباندن پد سیلیکونی لیفت مژه

قبل از چسباندن پد روی پلک بالایی و زیر پلک پایینی، باید تمام اطراف چشم با کرم نرم و لطیف شود. در حالت کلی برای لیفت مژه از دو نوع پد استفاده میشود. نوع اول که برای پلک پایین کاربرد دارد از نوع چسبی و کاغذی بوده و برای پلک بالایی از پد سیلیکونی یا بیگودی استفاده خواهد شد. پد پلک پایین را درست در زیر مژه ها بچسبانید. پد سیلیکونی باید روی پلک بالایی و پشت مژه ها قرار گیرد.

آموزش سرم زدن به مژه ها

به عنوان آخرین مرحله از لیفت، سرم سفت کننده باید به تارهای مژه زده شود. برای این منظور باید چشم ها بسته باشد و تمام سطح تارهای مژه با سرم یا همان چسب پوشانده شود. دقت داشته باشید که سرم های پخش شده در گوشه چشم باید کاملا تمیز شوند. لوسیون پرم و فیکس که در کیت های لیفت مژه قرار دارند در این مرحله به ترتیب استفاده میشوند. ابتدا لوسیون پرم را روی تارهای مژه بزنید و پس از حدود ۱۵ دقیقه آن را تمیز نموده و مجدد لوسیون فیکس بزنید.

هزینه آموزش لیفت مژه

هزینه آموزش لیفت مژه در مرحله اول به این بستگی دارد که آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه میشود یا خیر؟ علاوه براین سرفصل های آموزشی و تخصص و مهارت اساتید آن نیز می توانند باعث گران یا ارزان شدن آموزش لیفت و لمینت مژه شوند. سالن زیبایی عروس رومینا علاوه بر ارائه خدمات لیفت و لمینت مژه، در آکادمی خود دوره های آموزشی متعددی را زیر نظر اساتید حرفه ای برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دوره های آموزشی می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید.

آموزش لیفت مژه با مواد شاینی

آموزش لیفت مژه با مواد شاینی را مورد بررسی قرار می دهیم که با روش های قبلی کمی متفاوت است. مواد به کار رفته مانند موادی است که در روش های آموزش لیفت مژه که در قسمت های قبل شرح دادیم است. مواد شاینی نیز شامل سه نوع از مواد است. مواد شماره یک کار لیفت را برای مژه ها انجام می دهند. مواد شماره ۲ به عنوان فیکساتور عمل کرده و مژه ها را به صورت ثابت نگه می دارد.  مواد شماره ۳ حاوی مواد مغذی و آبرسان است که باعث می شود از تارهای مژه بسیار مقاوم شده و از ریزش و خشکی آن ها جلوگیری می شود. نکته ای که در آموزش لیفت مژه با مواد شاینی باید به آن توجه کنید این است که هنگام استفاده از مواد شماره ۱ نباید مواد به نوک مژه ها برخورد کنند و فقط از ریشه تا وسط ساقه تار مژه ها پوشش دهد. این مواد بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بسته ضخامت و تراکم تارها باید بر روی آن ها قرار بگیرد. مواد شماره دوم بر روی کل قسمت های مژه قرار داده می شود و حدود ۱۵ دقیقه باید در حالت استراحت قرار گیرد. در مرحله آخر نیز مواد کراتینه را روی مژه ها می مالیم و باید به مدت ۲۴ ساعت بر روی مژه ها باقی بمانند تا به عمق مژه ها نفوذ کند.

آموزش لیفت مژه با مواد استار کالر

آموزش لیفت مژه با مواد استارکالر را در این قسمت از مطلب شرح می دهیم. مواد طبیعی برای تقویت مژه ها و لیفت آن ها بسیار تاثیرگذارند. با استفاده از مواد طبیعی دیگر عوارضی شما را تهدید نمی کند. لیفت با استفاده از مواد سالم و مغذی که شامل کراتی، مکمل و ویتامین است می تواند به راحتی مژه ها را فر کند و حالت دهد. لیفت با استفاده از مواد استارکالر مژه ها را از محل روش تا انتها فر می کند و به بالا لیفت می دهد. این کار باعث می شود مژه ها بلندتر و پرتر از حالت طبیعی دیده شوند. آموزش لیفت مژه با مواد استارکالر از این جهت پرطرفدار است که مواد لیفت مژه استارکالرز به دلیل استفاده از مواد طبیعی و استاندارد هیچ عوارضی ندارد و حتی خانم های باردار و شیرده هم بدون هیچ نگرانی می توانند از آن استفاده کنند. برای آموزش لیفت مژه نیاز است پک های کامل لیفت مژه را خریداری کنید. پک لیفت مژه استارکالر شامل مواد مختلفی از قبیل، مواد فر کننده مژه، مواد فیکساتور، تقویت کننده قوی، کلینزر، چسب مخصوص لیفت مژه به همراه بیگودی پروانه ای در دو سایز و همچنین یک شانه کوچک مخصوص است. آموزش لیفت مژه شامل نحوه استفاده از مواد استارکالر است که به طور کامل به آن می پردازیم. قبل از استفاده از هرگونه مواد آرایشی و درمانی باید محل مورد نظر را تمیز کنیم.

با استفاده از ژل مخصوص شستشوی چشم، آن ها را به طور کامل تمیز می کنیم تا هرگونه مواد آرایشی یا چربی و مواد اضافی بر روی مژه ها و پلک و پوست اطراف آن نباشد. برای آموزش لیفت مژه، نیاز است تا مژه ها در حالت ثابتی قرار گیرند، بنابراین با استفاده از یک چسب کاغذی پلک بالا را ثابت نگه می داریم. برای مژه های پایین نیز همین کار را با استفاده از یک چسب هلالی مخصوص انجام می دهیم. یک بیگودی همراه با بسته بندی استارکالر وجود دارد که می توانید آن را روی پلک قرار دهید و با استفاده از شانه مخصوصی که در بسته قرار داده شده است مژه ها را بر روی بیگودی به صورت مرتب شده بچسبانید. در این مرحله از آموزش لیفت مژه مواد فر مژه را روی مژه ها بمالید و بگذارید ۵ الی ۷ دقیقه به همان صورت باقی بماند. سپس برای مواد فیکساتور نیز همین کار را تکرار کنید. بعد از ۸ دقیقه می توانید بیگودی را از روی پلک بردارید. این کار را با نهایت دقت انجام دهید. مواد تقویت کننده را نیز بر روی مژه ها قرار دهید. در مرحله آخر آموزش لیفت مژه می توانید مواد کلینزر را نیز بر روی مژه ها بمالید تا آن ها را کاملا تمیز کند. آموزش لیفت مژه با مواد استارکالر مزایای بسیاری دارد. با استفاده از مواد کاملا طبیعی مژه ها را پر و محکم می کند و در آن از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نشده است. بنابراین عوارضی مانند ریزش و خشک شدن را در پی نخواهد داشت. یکی دیگر از مزایای آموزش لیفت مژه با این مواد ماندگاری بالای آن است. این روش حدودا دو الی سه ماه دوام می آورد و نیازی به ترمیم هم نخواهد داشت. نکته که در آموزش لیفت مژه به آن تاکید می شود خودداری از شستشو تا مدت ۲۴ ساعت است تا مواد طبیعی به کار رفته از بین نرود.

آموزش لیفت مژه با مواد بایوتاچ

امروزه روتین های مراقبتی و آرایشی و بهداشتی بسیار تغییر کرده است و آموزش لیفت مژه با روش ها و مواد مختلف طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این قسمت از مطلب به آموزش لیفت مژه با مواد بایوتاچ می پردازیم. شاید تصور کنید که لیفت مژه فقط برای زیبایی و مرتب بودن مژه است اما باعث تقویت و حجیم شدن آن ها می شود. پرتر و فر به نظر رسیده و تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند. مواد بایوتاچ نیز مانند استارکالر از مواد ارگانیک و طبیعی ساخته شده و هیچ ضرری برای مژه ها و چشم به وجود نمی آورد.

تقریبا مواد لیفت ابرو مانند هم هستند و روش های استفاده از آن هاست که باعث تمایز بین آن ها می شود. در این قسمت از آموزش لیفت مژه با مواد بایوتاچ به نحوه استفاده از آن می پردازیم. بعد از تمیز کردن مژه ها با استفاده از چسب مژه آن ها را به بیگودی که در بسته بندی قرار داده شده است می چسبانیم و با استفاده از شانه کوچک مخصوص آن ها را مرتب می کنیم. در اولین مرحله از آموزش لیفت مژه مواد شماره یک را بر روی مژه ها می زنیم و ۱۵ دقیقه اجازه می دهیم استراحت کند. سپس مواد را از روی مژه پاک کرده و مژه ها به طور کامل به مواد شماره ۲ آغشته می کنیم و ۱۵ دقیقه دیگر به آن اجازه استراحت می دهیم. بهتر است آن ها را یک کاور کوچک بپوشانیم. در این مرحله از آموزش لیفت مژه با بایوتاچ در صورت تمایل می توانید رنگ را نیز استفاده کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی مژه ها باقی بماند تا اثربخشی خوبی داشته باشد. در مرحله آخر از آموزش لیفت مژه نیز به سراغ مواد تقویت کننده می رویم و مدت زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد آن ها را به طور کامل تمیز کرده و شستشو می دهیم. آموزش لیفت مژه با مواد بایوتاچ طرفداران زیادی دارد از این جهت که در آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود و عوارض جانبی نخواهید داشت. ماندگاری بالایی دارد و باعث تقویت مژه ها می شود و از ریزش و شکنندگی آن ها جلوگیری می کند.

آموزش لیفت مژه با مواد دالیزلش

در این قسمت از مطلب به آموزش لیفت مژه با مواد دالیزلش می پردازیم. مانند دیگر روش های آموزش لیفت مژه که در بالا اشاره شد، اولین کار تمیز کردن مژه هاست. بعد از اینکه کاملا تمیز شدند آن ها را خشک کرده و بیگودی که در بسته بندی موجود است را روی مژه ها قرار می دهیم. مواد شماره یک که برای فر کردم مژه ها و حالت دار شدن آن ها در نظر گرفته شده است را بر روی مژه از ریشه تا وسط مژه ها می مالیم. مژه ها را به طور کامل بر روی بیگودی ثابت می کنیم و آن ها را کاملا به مواد آغشته می کنیم.

بهتر است که ۲۰ الی ۲۵ دقیقه این مواد بر روی مژه ها باقی بمانند و آن ها را در این مدت ابتدا یک نایلون بر روی آن قرار می دهیم و سپس با یک حوله می پوشانیم تا در محیط گرم تری قرار بگیرند و اثر بخشی بهتری داشته باشند. همانطور که در مطالب قبلی آموزش لیفت مژه اشاره کردیم، لازم است مواد را از روی مژه ها پاک کنیم و با دستمال خشک کنیم سپس مواد بعدی را بر روی آن ها قرار دهیم. می توانید برای پاک کردن مواد از روی مژه از گوش پاک کن استفاده کنید و صبر کنید تا خشک شوند.
در مرحله بعدی باید مواد شماره دو را بر روی مژه ها قرار دهیم، به این صورت که از ریشه تا پایان ساقه مو را کاملا پوشش دهیم و باز هم حدود ۲۰ دقیقه زمان می دهیم و مانند مرحله قبل از آموزش لیفت مژه عمل می کنیم. در این مرحله فقط با نایلون آن را می پوشانیم و نیازی به قرار دادن حوله بر روی آن نیست. در صورتی که تمایل داشته باشید در این مرحله می توانید رنگ دلخواهتان را نیز به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید و بعد از شستن و خشک شدن مژه ها به قسمت نهایی آموزش لیفت مژه می رسیم.
مواد کراتینه و تقویت کننده را در مرحله نهایی روی مژه ها قرار می دهیم. این مواد مغذی به خوبی مژه ها آبرسانی کرده و برای سلامت آن ها و جلوگیری از ریزش آن ها بسیار موثر است. هرچند وصیه می شود که تا یک ساعت بعد از استفاده از کراتین مژه می توانید آن ها را شستشو دهید اما اگر سعی کنید تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیفت مژه از شستشوی آن بپرهیزید تا مواد مغذی کاملا در بافت تارهای مژه نفوذ کند بهتر است.

قیمت لیفت مژه

قیمت لیفت مژه تا حد زیادی به برند موادی که برای آن استفاده شده است بستگی دارد. برخی از مواد که توسط برندهای معروف تولید میشوند قیمت بالایی داشته و با نوسانات نرخ ارز نیز گران تر میشوند. علاوه براین، تخصص فرد و همچنین امکانات سالن زیبایی و شهر همگی می توانند بر قیمت لیفت مژه تاثیر داشته باشند.

مواد لیفت و لمینت مژه

لیفت مژه به تکنیکی گفته میشود که در آن با استفاده از مواد مخصوص تارهای مژه بالاتر از حد معمول کشیده میشوند. به همین دلیل با این روش مژه ها بلندتر جلوه می کنند و با ایجاد فر حالت زیباتری پیدا می کنند. از مهم ترین وسایل و مواد لیفت مژه که البته در کنار لمینت استفاده میشود می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • برس مخصوص مژه
 • پد سیلیکونی
 • سرم لیفت (لوسیون پرم و فیکس)
 • سرم لمینت
 • سرم و مواد شوینده مژه
 • کراتین
 • رنگ مژه
 • پنس و میله های جداکننده مژه

لازم به ذکر است که به پد سیلیکونی که بیشتر برای پلک بالایی استفاده میشود بیگودی نیز گفته میشود.

آموزش لمینت مژه

پس از لیفت و خشک و حالت دار شدن مژه ها، در این مرحله با رنگ و مواد کراتین می توانید تارهای مژه را ضخیم تر کنید. مواد رنگی را روی تارهای مژه بکشید و پس از حدود ۱۰ دقیقه می توانید آنها را کاملا تمیز کنید

چند بار می توانید از کیت لیفت مژه استفاده کنید؟

لیفت هشت هفته طول می کشد و می توانید از این کیت ۱۵ بار قبل از نیاز به کیت جدید استفاده کنید. این بدان معناست که برای دو سال مژه های بلند و زیبا خواهید داشت!

کراتین گذاری مژه

بعد از رنگ گرفتن تارهای مژه، با استفاده از مواد کراتین می توانید تارهای مژه ها را ضخیم تر کنید. این مواد را مجدد روی تارهای مژه بکشید و دقت کنید که برای تمام مژه های بالا و پایین این کار به درستی انجام شده باشد. در آخرین مرحله می توانید پدهای سیلیکونی را بسیار آهسته از روی پلک بالایی و پایین بردارید. توجه داشته باشید که مدت زمان ماندگاری اثر لیفت و لیمنت تا حد زیادی به مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است بلافاصله پس از انجام اینکار مژه ها با آب شستشو داده نشوند.

آموزش لیفت مژه بدون چسب

با توجه به اثرات منفی که چسب و سرم سفت کننده به تارهای مژه می تواند ایجاد کند، اغلب خانم ها به دنبال روش های جایگزین هستند. لازم به ذکر است که روش های جایگزین که بیشتر از مواد طبیعی برای این منظور استفاده می کنند، ماندگاری کمتری داشته و در خانه می توانید آنها را تهیه کنید. در ادامه آموزش لیفت مژه بدون چسب را با مواد طبیعی ارائه می دهیم:

 • ابتدا تمام سطح مژه را تمیز کنید تا مواد آرایشی پاک شوند.
 • سپس با برس تارهای مژه را از هم جدا کنید.
 • ژل آلوئه ورا را با برس روی تارهای مژه بکشید.
 • پس از گذشت چند ساعت می توانید این مواد را از روی مژه ها تمیز کنید.

دقت داشته باشید که این کار باید چندین مرتبه در هفته انجام شود تا به مرور آلوئه ورا منجر به تقویت مژه و رشد آنها گردد. علاوه بر آلوئه ورا می توانید از روغن کرچک و روغن هسته انگور نیز استفاده کنید.

لیفت مژه در آرایشگاه

مهم ترین تفاوت لیفت مژه در آرایشگاه با منزل در نوع مواد استفاده شده می باشد. در آرایشگاه ها از لوسیون پرم و فیکس و سایر مواد رنگی و کراتین برای لیفت و لمینت استفاده میشود که در طول متن به این مساله پرداخته شد. برای لیفت مژه در منزل بسیاری از افراد از مواد طبیعی استفاده می کنند که ماندگاری کمتری دارد.

 • ابتدا تمام سطح مژه را تمیز کنید تا مواد آرایشی پاک شوند.
 • سپس با برس تارهای مژه را از هم جدا کنید.
 • ژل آلوئه ورا را با برس روی تارهای مژه بکشید.
 • پس از گذشت چند ساعت می توانید این مواد را از روی مژه ها تمیز کنید.

دقت داشته باشید که این کار باید چندین مرتبه در هفته انجام شود تا به مرور آلوئه ورا منجر به تقویت مژه و رشد آنها گردد. علاوه بر آلوئه ورا می توانید از روغن کرچک و روغن هسته انگور نیز استفاده کنید.

هزینه آموزش لیفت مژه در مرحله اول به این بستگی دارد که آیا پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه میشود یا خیر؟ علاوه براین سرفصل های آموزشی و تخصص و مهارت اساتید آن نیز می توانند باعث گران یا ارزان شدن آموزش اکستنشن مژه شوند.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه