آموزش کراتینه مو

آموزش کراتینه مو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آموزش کراتینه مو | خدمات مو

آموزش کراتینه مو که در دوره های فنی حرفه ای و پیشرفته در آکادمی های…

آموزش کراتینه مو که در دوره های فنی حرفه ای و پیشرفته در آکادمی های مختلف برگزار میشود، دارای جزئیات متعددی است. چون استفاده از مواد شیمیایی برای مو اگر بر اساس استانداردها صورت نگیرد می توان آسیب جدی به بدن و موها وارد کند.در ادامه مراحل کراتین مو را به صورت گام به گام و از صفر تا صد با مواد برزیلی و روش های بدون قرنطینه و غیره را ارائه خواهیم داد. با سالن زیبایی عروس رومینا همراه باشید

قیمت آموزش کراتینه مو

مانند سایر دوره های آموزشی، قیمت آموزش کراتینه مو با توجه به مدرک قابل ارائه، تجهیزات و تکنیک ها و میزان تخصص اساتید آن متفاوت است. علاوه براین، نرخ هایی که برای آموزش کراتین مو و آموزش رنگ مو در کرج اعلام میشود با شهرستان ها متفاوت و بیشتر است. سالن زیبایی عروس رومینا دوره های تخصصی آموزش کراتین مو با تکنیک های مختلف را زیر نظر اساتید حرفه ای با مدارک بین المللی برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

آیا می توان کراتینه درمانی را در خانه انجام داد؟

بله، شما می توانید یک نسخه خانگی از درمان کراتینه را انجام دهید، فقط ممکن است به اندازه آن نسخه های حرفه ای و با کیفیت سالنی قوی نباشد.

دوره آموزش کراتینه مو

با شرکت در دوره آموزش کراتینه مو، موهای صاف تر و قابل کنترل تری به مشتریان خود بدهید. در این دوره روش های صحیح سشوار کشیدن موها را یاد می گیرید تا آن ها را کاملا صاف و قابل کنترل کنید و مواد کراتینه به خوبی جذب موها شود. دوره آموزش کراتینه مو شامل جسله آموزشی مبتنی بر تکنیک عملی است که توسط مربیان با تجربه و متخصص آموزش می بینید و بر روی مدل های واقعی تمرین خواهید کرد. ارائه مدرک بین المللی یکی از ویژگی های مثبت دوره آموزش کراتینه مو است. در این دوره ابتدا موارد تئوری به طور کامل به شما آموزش داده خواهد شد و سپس کار عملی را از پایه به صورت تخصصی یاد می گیرید.

قبل از شروع آموزش کراتینه مو، ویژگی های مو و روش های کار ایمن با آن را خواهید آموخت. با بهترین محصولاتی که برای کراتینه مو در بازار موجود می باشد آشنا می شوید. روش های مشاوره و جذب مشتری را نیز یاد خواهید گرفت. دوره آموزش کراتینه مو هم برای مبتدیان و هم برای متخصصان با تجربه مناسب است. مزایا و معایب انجام کراتینه را خواهید آموخت. در این دوره شما دانش و مهارت هایی را به دست خواهید آورد که به شما کنترل مطلق روش ها و مواد مورد استفاده برای صاف کردن و تقویت و بازسازی و ترمیم موها را می دهد. برای شرکت در دوره آموزش کراتینه مو لازم است که یک کیت صاف کننده کراتین و یک اتوی مو سرامیکی قابل قبول به همراه داشته باشید. سعی کنید در صورت امکان یک اتوی سرامیکی تهیه کنید که بتواند با تنظیم حرارت متغیر تا بیش از ۱۸۵ درجه گرم شود. یک مدل که دارای موهای بلندتر از شانه داشته باشد نیز مورد نیاز است.

 آموزش کراتینه مو و انجام عملی آن بر روی مدل حدودا ۳ ساعت طول می کشد و این مدل نباید باردار باشد و هیچ منع مصرفی برای کراتین درمانی نداشته باشد. دوره آموزش کراتینه مو تمام موضوعات اصلی و مهم را پوشش می دهد و با انجام کار عملی زیر نظر متخصصان باتجربه می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید. امروزه آموزش کراتینه مو بسیار مورد تقاضاست، زیرا متدهای زیبایی تغییر کرده اند و همه افراد به روش های زیبایی نیمه دائم روی آورده اند. از این رو داشتن شغلی در این صنعت رو به رشد می تواند درامد خوبی داشته باشد و خواهید دید که کراتینه مو به بخش سودآمور سالن شما تبدیل خواهد شد.

آموزش کراتینه مو برای چه کسانی مفید است؟

افراد مبتدی که هیچ تخصصی در زمینه خدمات زیبایی ندارند می توانند در این دوره شرکت کنند. قصد این افراد از آموزش کراتینه مو متفاوت است. شاید فردی بخواهد با آموزش کراتینه مو، با انجام آن در منزل از وقت و هزینه خود صرفه جویی کند. شاید فردی بخواهد در این صنعت زیبایی رو به رشد و پر درآمد کسب درآمد کند و وارد بازار کار شود.

افراد دیگری هستند که سالن زیبایی دارند و می خواهند کراتینه مو را نیز به خدمات خود اضافه کنند و مشتریان بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتری را به دست آورند. در حقیقت شرکت در دوره آموزش کراتینه مو برای همه این اهداف می تواند مهم باشد. با شرکت در دوره آموزش کراتینه مو، با انواع مو و ویژگی های آن ها آشنا خواهید شد و نوع موی مشتری را به راحتی می توانید تشخیص دهید. کیفیت و ساختار مو که شامل موهای رنگ شده، موهای بکر و دست نخورده، موهای هایلایت شده و دیگر سوابق مو را می توانید تشخیص دهید و بهترین روش کراتینه درمانی مناسب با آن را می توانید انتخاب کنید. با راه های حفظ سلامت مو و پوست سر آشنا می شوید و اقدامات لازم برای حفظ سلامتی و جلوگیری از اقدامات مضر به شما آموزش داده خواهد شد. آشنایی با خواسته های مشتری و تاکید برا نحوه مشاوره با مشتری و تعیین انتظارات واقع بینانه از دیگر مسائلی است که در دوره آموزش کراتینه مو می آموزید. آماده سازی مو برای انجام کراتینه، تقسیم بندی موها، انتخاب بهترین روش برای صاف کردن و احیا مو از موارد مهم مورد بحث در دوره آموزش کراتینه مو خواهد بود. اقدامات نامطلوب که موجب نتایج ناخواسته خواهد شد از مواردی است که باید یاد بگیرید. کار بر روی انواع مو را یاد گرفته و با انجام کار عملی تمام مراحل را با جزئیات می آموزید. به طور کلی تمام مسائل مهم و ضروری را در دوره آموزش کراتینه مو یاد خواهید گرفت تا بتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

آموزش صفر تا صد کراتینه مو

کراتین یکی از مهم ترین مواد و ترکیبات موجود در موی طبیعی می باشد که از وز شدن مو تا حد زیادی جلوگیری می کند. به طوریکه با کاهش کراتین و آمینو اسیدها به مرور موها لختی و لطافت خود را از دست داده و زبر و وز میشوند. کراتینه کردن مو به تکنیکی گفته میشود که در آن از مواد مخصوص استفاده شده و کمبود کراتین را در موهایتان جبران می کند. مراحل انجام این تکنیک شامل موارد زیر می باشد:

آماده کردن ابزارها؛ اولین مرحله آموزش کراتینه مو

تفاوتی ندارد که در دوره های آموزش کراتینه مو تخصصی شرکت کنید یا بخواهید در منزل این کار را انجام دهید، در هر صورت ابتدا باید ابزارها و مواد مورد نیاز را تهیه کنید که عبارتند از:

 • شامپوی ضد پسماند و مخصوص قبل کراتین مو
 • مواد کراتینه مناسب و معتبر
 • اتو مو
 • شانه و برس با دانه های درشت و پلاستیکی
 • دستگاه نانو استیم یا مارکومیست برای هیدروژن رسانی به موها
 • سشوار مو
 • دستکش مخصوص 
 • ماسک مخصوص

البته لازم به ذکر است که در سالن های زیبایی از تجهیزات دیگری از قبیل دستگاه رطوبت سنج مو نیز استفاده میشود تا روند کار کاملا استاندارد پیش برود.

علاوه براین، دقت داشته باشید که اتو مو باید قادر به افزایش دما تا ۲۷۰ درجه سانتی گراد باشد.

شامپو و ماسک برای بعد از کراتینه

یکی از موارد بسیار ضروری برای افزایش ماندگاری کراتین استفاده از شامپو‌ها و ماسک‌های فاقد سولفات(free Sulfate) است. زیرا سرب موجود در شامپو باعث از بین رفتن مواد کراتین استفاده شده روی مو شده و مو دوباره وز و فر میشود.

آموزش شستشوی مو قبل از کراتینه

یکی از مهم ترین گام ها که باید به آن توجه ویژه داشت، آماده سازی موها قبل از کراتین می باشد. تمام لایه های چربی روی مو به کمک شامپوی مخصوص کراتینه باید از بین بروند. از این شامپو دو تا سه مرتبه باید استفاده کنید تا تمام مواد جانبی از روی موهایتان از بین بروند. به جای شامپو کراتین می توانید از شامپو بچه نیز استفاده کنید.

یکی از مهم ترین گام ها که باید به آن توجه ویژه داشت، آماده سازی موها قبل از کراتین می باشد. تمام لایه های چربی روی مو به کمک شامپوی مخصوص کراتینه باید از بین بروند. از این شامپو دو تا سه مرتبه باید استفاده کنید تا تمام مواد جانبی از روی موهایتان از بین بروند. به جای شامپو کراتین می توانید از شامپو بچه نیز استفاده کنید.

آموزش کراتینه مو بدون قرنطینه

با توجه به نوع مواد کراتینی که استفاده می کنید روش کار ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از مواد کراتینه برزیلی می باشند و در دستور العمل آنها قید شده است که نیاز به قرنطینه ندارند. در واقع روند کار در این تکنیک به صورت بالا می باشد، اما تفاوت های جزئی در آنها وجود دارد. برای کراتینه مو بدون قرنطینه مراحل زیر را باید انجام دهید:

 • با شامپوی مخصوص قبل کراتین یا شامپو بچه چند مرتبه موها را بشویید تا کاملا تمیز شوند.
 • موها را با سشوار خشک کنید. در این روش تاکید زیاد بر رطوبت ۱۰ درصدی موها می باشد. به همین دلیل نباید کاملا موها را خشک کنید.
 • موها را تقسیم بندی کنید.
 • با برس مواد کراتین را روی تارهای مو بمالید.
 • حدود ۴۰ دقیقه تا یک ساعت به مو فرصت دهید تا مواد را به خود جذب کند.
 • سپس با سشوار براشینگ را انجام دهید. براشینگ باعث میشود مواد کراتین با سرعت بیشتری روی تارهای مو اثر بگذارند. موهارا ۱۰۰ درصد خشک کنید تا هیچگونه خیسی روی مو باقی نماند.
 • با اتو ۲۷۰ درجه تا جایی که دیگر از روی مو بخار بلند نشود روی تارهای مو بکشید.
 • با توجه به اینکه این تکنیک کراتینه مو بدون قرنطینه می باشد، می توانید پس از اتو زدن، موها را با آب ولرم بدون شامپو بشویید.
 • ماسک مخصوص کراتین را حدود ۱۵ دقیقه روی موها قرار داده و مجدد آنها را بشویید.
 • در این مراحل نباید از شامپوهای حاوی سولفات استفاده شود؛ بهتر است مو با آب خالی تمیز شود.
آموزش هیدورژن رسانی قبل از کراتینه مو

هیدروژن رسانی تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه کار نهایی و لطافت و ابریشمی شدن موها دارد. به همین دلیل پس از شستشوی موها با کمک دستگاه نانو استیم هیدروژن رسانی به مقدار مورد نیاز انجام میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش اکستنشن مو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

آموزش کراتینه مو با مواد برزیلی

همان طور که اشاره شد، مراحل آموزش کراتینه مو برزیلی مشابه با روش بدون قرنطینه می باشد. دقت داشته باشید که نوع موادی که برای این شیوه کراتین استفاده میشود متفاوت است و از برندهای معتبر و شناخته شده باید خریداری کنید. علاوه براین، حتما قبل از کراتینه موها باید کمی رطوبت داشته باشد تا اثرپذیری بهتری از مواد کراتینه دریافت کنید. در نهایت نیز بلافاصله پس از اتو کشی می توانید موها را با آب خالی و ولرم شستشو داده و ماسک بگذارید. در واقع اصلی ترین تفاوت در این روش، رطوبت داشتن موها قبل از کراتین و شستشوی بعد از اتمام کار است. سایر روش ها برای اثرپذیری به حدود سه روز قرنطینه نیاز دارند.

آیا کراتینه حرفه ای برای مو خوب است؟
کراتین موها را قوی و درخشان می کند. اما پروتئین در موهای مجعد و بافت ضعیف تر است که منجر به خشکی و وز می شود. کراتینه درمانی چیزی نیست جز یک فرآیند شیمیایی که در آن متخصصان آرایشگاه تارهای مو را با پروتئین می پوشانند تا آنها را صاف و براق کند.

خشک کردن موها

با توجه به اینکه از چه نوع موادی برای کراتین میخواهید استفاده کنید، باید رطوبت موها را تنظیم نمایید. برخی از مواد کراتین باید روی موهای کاملا خشک استفاده شوند و برخی از آنها نیاز به مقدار کمی رطوبت دارند. ابتدا موها را با سشوار به اندازه مورد نیاز خشک کنید. اگر مواد نیاز به رطوبت دارند موها نباید کاملا خشک شوند.

طریقه تقسیم بندی مو برای کراتین

در گام بعدی آموزش کراتینه مو به تقسیم بندی موها میپردازیم. با توجه به اینکه موهای کم پشت یا پرپشتی دارید موها را به حداقل ۴ قسمت تقسیم کنید. موهای پرپشت را بهتر است تا ۸ دسته تقسیم بندی نمایید تا مواد راحت تر روی آنها قرار گیرند.

اتو زدن مو

یکی از مهم ترین گام هایی که در  آموزش شینیون به آن پرداخته میشود، نحوه استفاده از اتو می باشد. اتو برای سرعت بخشیدن به اثرگذاری مواد کراتین است، اما نباید به گونه ای از آن استفاده شود که موها بسوزد. هر تار مو حدود حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۵ مرتبه باید اتو کشیده شود و سرعت حرکت دست نیز نباید خیلی پایین باشد. قبل از اتو زدن بهتر است موها با سشوار خشک شوند.

پس از اتمام این مراحل، حدود سه روز نباید موها شستشو داده شوند و به این بازه اصطلاحا قرنطینه گفته میشود

آموزش مواد گذاری در کراتین مو

مواد کراتین را داخل ظرف پلاستیکی یا شیشه ای بریزید و با کمک شانه مخصوص رنگ تمام سطح موهایتان را به آن آغشته کنید. توجه داشته باشید که مواد باید حدود یک سانت از ریشه مو فاصله داشته باشد. پس از آغشته شدن تمام سطح مو با این مواد، کلاه پلاستیکی سر کنید. با توجه به جنس موهایتان حدود ۱ ساعت باید فرصت دهید تا مواد کراتین به مو نفوذ کرده و اثر بگذارد

مدرک فنی حرفه ای کراتینه مو

بسیاری از سالن های زیبایی دوره های کراتین مو را در طول سال ارائه می دهند، اما تعداد اندکی از آنها مدرک فنی حرفه ای اعطا می کنند. اگر با شرکت کردن در دوره های آموزش کراتینه مو هدفتان فعالیت در این حوزه می باشد، دقت داشته باشید که حتما مدرک فنی حرفه ای ارائه شود. البته با شرکت در دوره های بین المللی نیز می توانید در این زمینه فعالیت داشته باشید.

مانند سایر دوره های آموزشی، قیمت آموزش کراتینه مو با توجه به مدرک قابل ارائه، تجهیزات و تکنیک ها و میزان تخصص اساتید آن متفاوت است. علاوه براین، نرخ هایی که برای آموزش کراتین مو و آموزش رنگ مو در تهران اعلام میشود با شهرستان ها متفاوت و بیشتر است.

یکی از مهم ترین گام هایی که در آموزش کراتین مو و آموزش شینیون به آن پرداخته میشود، نحوه استفاده از اتو می باشد. اتو برای سرعت بخشیدن به اثرگذاری مواد کراتین است، اما نباید به گونه ای از آن استفاده شود که موها بسوزد. هر تار مو حدود حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۵ مرتبه باید اتو کشیده شود و سرعت حرکت دست نیز نباید خیلی پایین باشد. قبل از اتو زدن بهتر است موها با سشوار خشک شوند.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه