آموزش رنگ مو

آموزش رنگ مو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آموزش رنگ مو | خدمات مو

آموزش رنگ مو با توجه به مدل و رنگ مورد نظر دارای جزئیات زیادی می…

آموزش رنگ مو با توجه به مدل و رنگ مورد نظر دارای جزئیات زیادی می باشد و بدون شک مسلط شدن به آن نیاز به پشت سر گذاشتن دوره های تخصصی دارد. برخی از مدل های ساده و تک رنگ را می توان با کمی دقت در منزل نیز اجرا کرد. در غیر این صورت موهای رنگ شده خیلی زود دچار آسیب میشوند و وز و خشک خواهند شد. در آموزش رنگ مو که در ادامه ارائه میشود، به تکنیک هایی اشاره خواهد شد. با سالن زیبایی عروس رومینا (استاد شیدا اشتیاقی) همراه باشید.

آموزش رنگ مو از مبتدی تا پیشرفته

با توجه به اینکه در رنگ مو از مواد شیمیایی حاوی آمونیاک استفاده میشود، به همین دلیل نباید بدون دانش و تخصص نسبت به استفاده از آنها اقدام کنید. آمونیاک موجود در رنگ کوتیکول های مو را جدا می کند و به همین دلیل است که مواد رنگی امکان نفوذ به داخل تارهای مو را پیدا می کنند. قبل از آموزش رنگ مو و تکنیک های مختلف آن لازم است چند نکته مهم را بدانید تا بتوانید نتیجه خوبی از این کار دریافت کنید که عبارتند از:

 • مواد رنگی روی پوست صورت و دست خیلی زود اثر می گذارند، به همین دلیل ابتدا باید قبل از رنگ کردن با کرم مرطوب کننده پوست را چرب کنید. پوست چرب رنگ نمیگیرد!
 • با توجه به شماره رنگ درجه تیره و روشن بودن آنها متفاوت است. رنگ ها از شماره یک تا ۱۰ درجه بندی شده اند، به طوریکه هر چه این رقم بیشتر باشد، رنگ روشن تر میشود. رنگ شماره یک سیاه و ۱۰ بلوندی پلاتینی می باشد.
 • برای آماده سازی مواد رنگ از ظروف فلزی نباید استفاده کنید.
 • قبل از رنگ کردن، موها باید حتما با شامپو تمیز شوند.

۷ تکنیک مختلف در رنگ کردن مو چیست؟
بالایاژ. این تکنیک محبوب رنگ های فوق العاده ملایم و آفتاب گیر را در سراسر مو ایجاد می کند. …
لایت روشن. این برای کسانی که مایل به نرم کردن و از بین بردن خط موی خشن یا رشد مجدد کرکی هستند ایده آل است. …
امبره …
هایلایت …
لایت تیره. …
رنگ ثابت …
بالایاژ معکوس.

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ

بعد از انتخاب رنگ مناسب که با موهای شما تناسب داشته باشد، لازم است موها را تقسیم بندی کنید. تقسیم بندی برای مدیریت بهتر رنگ کردن موها انجام میشود. به طوریکه با تقسیم کردن موها به دسته های کوچک تر راحت تر می توانید مدیریت کنید که آیا تمام سطح مو به رنگ آغشته شده است یا خیر؟ در آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ ابتدا باید به این سوال پاسخ دهید که آیا موهای کوتاه دارید یا بلند و پرپشت؟ چون نحوه تقسیم بندی موها برای این دو مدل مو با هم فرق دارد.

تقسیم بندی موهای کوتاه برای رنگ

برای موهای کوتاه باید تمام موهای سر به چهار دسته مساوی تقسیم شوند که به صورت زیر انجام میشود:

 • ابتدا موها را کاملا شانه بزنید تا گره های آنها از بین برود.
 • از پشت سر، فصله دو گوش را با شانه مشخص کنید و موها را به بالا و پایین جدا کنید.
 • سپس موهایی که به جلو شانه زده اید را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید.
 • موهای پشت سر را به دو قسمت مساوی تقسیم بندی کنید.

با این روش می توانید کل موهای سر را به چهار قسمت تقسیم کنید. در نهایت رنگ زدن هر بخش را شروع می کنید و پس از اتمام آن به بخش بعدی میروید و به این صورت موها بهتر و راحت تر به مواد رنگ آغشته خواهند شد.

تقسیم بندی موهای بلند برای رنگ

اگر موهای بلندی دارید، تقسیم بندی برای رنگ باید بیشتر باشد تا بهتر بتوانید آنها را با مواد رنگی آغشته کنید. به عنوان مثال می توانید با تکنیک بالا ابتدا موها را به چهار قسمت تقسیم کنید. سپس هر بخش را به دو قسمت دیگر تقسیم کنید. این کار را تا یک مرحله دیگر ادامه دهید تا موها به ۱۶ قسمت تقسیم شوند و هر بخش را با گیره های پلاستیکی جدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بوتاکس مو با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

آموزش ترکیب رنگ مو

در این قسمت از مطلب آموزش رنگ مو می خواهیم به تکنیک های رنگ مو بپردازیم. با یادگیری تکنیک های ترکیب رنگ های مختلف می توانید رنگ های متنوع تر و زیباتری را خلق کنید. آشنایی با انواع رنگ ها و فرمول ترکیب و همچنین آشنایی با انواع موها از مواردی است که با شرکت در دوره آموزش رنگ مو به طور کامل به آن پرداخته می شود. علاوه بر رعایت فرمول ترکیب رنگ ها، توجه به مدت زمان استاندارد برای قرار گرفتن رنگ بر روی موها از مسائل مهمی است که آموزش رنگ مو یاد خواهید گرفت.
آشنایی با انوع رنگ ها و ویژگی های هرکدام از نکات مهمی است که درایجاد رنگ نهایی بسیار اهمیت دارد. اصول رنگ شناسی و حفظ تعادل رنگ ها و شناخت رنگ های اصلی و فرعی از مواردی است که بعد از گذراندن دوره آموزش رنگ مو خواهید آموخت.
همانطور که می دانید رنگ های قرمز و آبی و زرد اصلی بوده و با ترکیب کردن آن ها می توان رنگ های فرعی زیادی ساخت. با دانستن این فرمول خواهید توانست چگونه رنگ ها را ترکیب کنید و رنگ های مخالف را از بین ببرید. به طور مثال برای خنثی کردن رنگ بنفش رنگ زرد می تواند استفاده شود و برای از بین بردن رنگ نارنجی نیز می توان از رنگ آبی استفاده کرد. فرمول ترکیب و خنثی کردن رنگ ها بسیار اهمیت دارد و در آموزش رنگ مو باید به طور کامل بررسی شوند.
آشنایی با ویژگی های انواع رنگ مو در دوره آموزش رنگ مو بررسی خواهد شد. این نکته لازم به ذکر است که موهای طبیعی معمولا یکی از سه رنگ با نتاژ مختلف از رنگ قهوه ای هستند. به طور کلی رنگ موهای طبیعی بین سه دسته ی قهوه ای، سیاه و بلوند که ترکیبی از قهوه ای با نارنجی، قهوه ای خیلی تیره با رنگ آبی، قهوه ای با رنگ زرد هستند.
شناخت رنگ های سرد و گرم از الزامات اصول ترکیب رنگ است که در دوره آموزش رنگ مو به آن اشاره خواهد شد. رنگ های قرمز، نارنجی، مسی و طلایی رنگ ها گرم به شمار می رود و رنگ های بنفش و آبی و سبز نیز رنگ های سرد هستند. ترکیب رنگ های هم گروه می تواند نتایج فوق العاده ای به همراه داشته باشد. به عنوان مثال رنگ دودی از ترکیب رنگ سیاه و سفید و آبی ساخته می شود که تغییر مقدار رنگ ها می تواند رنگ های متفاوتی را ایجاد کند.

آموزش رنگ مو بدون دکلره

یکی از نگرانی های اصلی در رنگ کردن موها، استفاده از مواد دکلره می باشد. این مواد به شدت به بافت مو آسیب وارد می کند و پس از استفاده از آنها موهایتان وز و مجعد شده و حتی امکان ریزش شدید مو نیز وجود دارد. به همین دلیل در ادامه آموزش رنگ مو بدون دکلره را ارائه می دهیم. در این روش ها تنها از مواد رنگ و اکسیدان متناسب با رنگ مورد نظر و موهای طبیعی استفاده میشود. برای رنگ کردن بدون دکلره باید موارد زیر را  مد نظر داشته باشید:

 • برای آماده سازی مواد رنگ لازم است اکسیدان مناسب را با رنگ مخلوط کنید.
 • اگر میخواهید موهایتان تا ۵ درجه بدون دکلره روشن کنید، از اکسیدان ۱۲ درصدی باید استفاده کنید.
 • درصد اکسیدان برای روشن شدن موها تا سه درجه، باید ۹ درصد باشد و اکسیدان ۶ درصد برای روشن شدن تا یک درجه کاربرد دارد.
 • هر چه مو ضخامت بیشتری داشته باشد، اکسیدان با درصد بالاتر را باید انتخاب کنید.
 • با توجه به رنگ مورد نظر و جنس موهای طبیعی تان مقدار اکسیدان و درصد آن متفاوت خواهد بود.
  •  به عنوان مثال، برای اینکه موهای عسلی داشته باشید و نمیخواهید از مواد دکلره استفاده کنید، به رنگ شماره ۹ و رنگ موی دودی ۹.۲، ترکیبی از اکسیدان ۹ و ۱۲ درصد به همراه رنگ موی ۳ صفر و واریانس طلایی ۰۰۳ احتیاج دارید. این موارد را در ظرف غیر فلزی با هم مخلوط کنید و پس از تقسیم بندی روی موها بکشید. البته توجه داشته باشید که با توجه به جنس و نوع موهایتان بهتر است ترکیب رنگ را از آرایشگاه و متخصص این حوزه بپرسید.

  • برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش شینیون با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.
  آموزش رنگ مو زیتونی

  زیتونی از پرطرفدارترین رنگ ها برای مو می باشد و اغلب دختران جوان و خانم ها ترجیح می دهند آن را تجربه کنند. در آموزش رنگ مو زیتونی روند کار را به دو گروه تقسیم بندی می کنیم که شامل رنگ زیتونی با مواد دکلره و بدون دکلره می باشد. برای رنگ مو زیتونی بدون دکلره لازم است ترکیب زیر را آماده کنید: رنگ موی 000 با اکسیدان شماره 3 باید با هم ترکیب و موها را با آن کمی روشن کنید. سپس رنگ M با شماره 5، 9، 10 و 01 را با واریانس سبز و نقره ای و اکسیدان شماره 2 مخلوط کنید. در نهایت موها را تقسیم بندی و مواد رنگ را روی آنها بکشید. حدود نیم ساعت این مواد باید روی سر قرار بگیرد و در نهایت شستشو داده شود. برای اینکه نتیجه مطلوبی دریافت کنید، بهتر است مقدار اکسیدان دو برابر مواد رنگ باشد. اگر در استفاده از مواد دکلره محدودیتی ندارید، نوع مواد و روند کار برای اینکه موهایتان زیتونی شوند کمی متفاوت خواهد بود.

  ابتدا با دکلره باید موهایتان را تا پایه ۹ برسانید. سپس مواد رنگ را با فرمول زیر آماده کنید:

  ۲۰ سی سی اکسیدان ۶ درصد، رنگ شماره ۶ و ۲ و ۴۰ سی سی آب

  این مواد را در ظرف غیر فلزی با هم مخلوط و روی موها قرار دهید. بعد از حدود ۲۰ دقیقه باید موها را با شامپو مخصوص و بدون اسید شستشو دهید.

  آیا برای آرایشگری دیر شده است؟
  اگر تعهد یادگیری و انگیزه موفقیت دارید، می توانید بدون در نظر گرفتن اینکه چند سال دارید، یک آرایشگر موفق شوید.

  آموزش رنگ مو استخوانی

  رنگ مو استخوانی از دیگر انتخاب های پرطرفدار می باشد که جلوه فوق العاده زیبایی را به موهای شما میبخشد. برای آموزش رنگ مو استخوانی ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که با دکلره باید موها را به پایه ۹ برسانید. سپس با فرمول های مختلف می توان استخوانی را به شیوه های متعددی روی موهای سر اجرا کرد. به عنوان مثال، یکی از ترکیب های مناسب برای اینکه موهایتان استخوانی شود عبارتند از:

  رنگ شماره ۱۰.۱ و ۱۱.۰۰ هر کدام نصف تیوپ، اکسیدان ۶ درصد و ۱۰ سانت رنگ شماره صفر

  البته تکنیک ها و روش های مختلفی برای رنگ استخوانی وجود دارند که با توجه به نوع موهایتان می توانید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال، کافیست بعد از اینکه موها به پایه ۹ رسید، از شامپو سیلور دو مرتبه استفاده کنید. 

  این شامپو رنگ زرد موها را تا حد زیادی کاهش می دهد. در نهایت با اکسیدان و موی بژ شماره ۸ می توانید موها را کاملا استخوانی کنید.

  آموزش رنگ مو آمبره

  مهم ترین نکته در آموزش رنگ مو آمبره، تفاوت درجه روشنی رنگ موها در ریشه و ساقه می باشد. در تکنیک آمبره مو قسمت ریشه موها تیره تر بوده و قسمت انتهایی و نوک موها روشن تر می باشند. برای اجرای این تکنیک به دو نوع مواد دکلره و اکسیدان احتیاج دارید. مراحل کار به صورت زیر می باشد:

  • ابتدا موها باید کاملا شانه زده شوند و گره ها از بین بروند.
  • با توجه به قد مو و میزان تراکم آنها تقسیم بندی را انجام دهید. حدود ۸ قسمت برای اجرای رنگ مو آمبره مناسب است.
  • مواد ظرف اول که حاوی دکلره ضد قرمزی و اکسیدان ۹ درصد را به اندازه یک و نیم برابر رنگ مورد نظر می باشد را با شانه مخصوص از قسمت ریشه تا وسط ساقه موها بکشید.
  • مواد ظرف دو که حاوی دکلره و اکسیدان ۱۲ درصد می باشد را از قسمت وسط تا نوک موها بکشید.
  • بعد از حدود نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه موها را کاملا شستشو دهید و با حوله خشک کنید. تا این مرحله دکلره انجام شده و در گام بعد آموزش رنگساژ باید آماده شود. هر رنگی که انتخاب کنید، به دلیل تفاوت هایی که در پایه موهایتان وجود دارد باعث میشود تفاوت در ریشه و ساقه دیده شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کراتین مو با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید
  آموزش رنگ مو با فویل

  با توجه به اینکه چه مدلی را برای رنگ موهایتان انتخاب می کنید، کاربرد فویل متفاوت است. به عنوان مثال اگر هدف مش کردن موها می باشد، برای جداسازی موها و استفاده از مواد رنگی متفاوت برای هر بخش فویل کاربرد دارد. در مدل های ساده و یک رنگ و برای بالا رفتن سرعت رنگ گرفتن موها و همچنین مرتب تر شدن کار از فویل استفاده میشود. در این تکنیک ها ابتدا موها باید کاملا برس زده شده و تقسیم بندی شوند. سپس هر بخش که با مواد رنگ آغشته میشود در فویل قرار گرفته و قسمت بعدی رنگ میشود و این مراحل ادامه پیدا می کنند. در نهایت پس از گذشت زمان فویل ها از روی مو جدا شده و شستشو انجام میشود.

  آموزش هایلایت مو

  آموزش هایلایت مو نیاز به تخصص و مهارت دارد و لازم است در آموزشگاه ها و زیر نظر اساتید انجام شود. در حالت کلی در این تکنیک ها از فویل و دو نوع مواد رنگی استفاده میشود تا سایه روشن لا به لای موها ایجاد شود. نکته بسیار مهم در هایلایت این است که تفاوت رنگ نباید زیاد باشد و تنها باید در حد سایه بنظر برسد. هر اندازه این تفاوت رنگ طبیعی تر باشد، بدون شک کار حرفه ای تر انجام شده است. به همین دلیل است که هایلایت نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد تا بتواند نتیجه خوبی را برایتان ایجاد کند

  آموزش رنگ و مش با کلاه

  مش به تکنیکی از رنگ کردن موها گفته میشود که در آن دو رنگ با درجه متفاوت برای موها استفاده میشود. برای اینکه موها به خوبی در این روش تقسیم بندی شده و سپس به مواد رنگی آغشته شوند از کلاه استفاده میشود. پس از قرار گرفتن کلاه روی سر، با قلاب های مخصوص تارهای مو از سوراخ های کلاه بیرون آورده میشوند. سپس رنگساژ برای موهای بیرون آمده از کلاه انجام شده و روی آنها فویل قرار میگیرد. بعد از گذشت زمان با توجه به نوع رنگ مورد نظر، کلاه از روی سر برداشته شده و فویل ها باز میشوند و شستشو صورت میگیرد. به دلیل تفاوت رنگی که ممکن است در قسمت ریشه و ساقه مو در این تکنیک بوجود آید، آموزش رنگ و مش با کلاه زمان بر بوده و باید در سالن های زیبایی توسط اساتید ارائه شود.

  آموزش تخصصی رنگ مو

  سالن زیبایی عروس رومینا یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین مراکز تخصصی رنگ مو با جدیدترین متدهای دنیا می باشد. در این مجموعه انواع روش ها از قبیل آمبره، سامبره و هایلایت و غیره به صورت کاملا طبیعی و حرفه ای انجام شده و در نهایت با استفاده از ماسک های مناسب احیای موها انجام میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سالن زیبایی عروس رومینا تماس بگیرید.

  شناخت درجه رنگ مو، نوع و مقدار اکسیدان مورد نیاز و همچنین مراحل شروع کار تا شستشو و مراقبت های بعد از آن همگی باید با دقت اجرا شوند تا بتوان نتیجه خوبی را دریافت کرد.

  • مواد رنگی روی پوست صورت و دست خیلی زود اثر می گذارند، به همین دلیل ابتدا باید قبل از رنگ کردن با کرم مرطوب کننده پوست را چرب کنید. پوست چرب رنگ نمیگیرد!
  • با توجه به شماره رنگ درجه تیره و روشن بودن آنها متفاوت است. رنگ ها از شماره یک تا ۱۰ درجه بندی شده اند، به طوریکه هر چه این رقم بیشتر باشد، رنگ روشن تر است. رنگ شماره یک سیاه و ۱۰ بلوندی پلاتینی می باشد.
  • برای آماده سازی مواد رنگ از ظروف فلزی نباید استفاده کنید.
  • قبل از رنگ کردن موها باید حتما با شامپو تمیز شوند.

  برچسپ ها:
  استاد شیدا اشتیاقی
  بهترین آرایشگاه کرج
  بهترین سالن کرج
  سالن زیبایی عروس رومینا
  سالن های زیبایی

  ارسال دیدگاه