آموزش هاشور ابرو

آموزش هاشور ابرو

توسط علیرضا جلیلی | 3 شهریور 1402

آموزش هاشور ابرو | خدمات ابرو

آموزش هاشور ابرو یکی از تخصصی ترین دوره ها می باشد که توسط آموزشگاه ها…

آموزش هاشور ابرو یکی از تخصصی ترین دوره ها می باشد که توسط آموزشگاه ها و مراکز معتبر در این حوزه برگزار میشود. با توجه به اینکه انجام این تکنیک ها نیاز به استفاده از سوزن و تزریق رنگ به پوست دارد، به همین دلیل باید اصول متعددی رعایت شود. لذا مواردی که در ادامه به آن اشاره میشود، آموزش هاشور ابرو نچرال و تیغ ماهی و غیره را به صورت کلی بیان می کند و برای اجرا حتما باید زیر نظر اساتید متخصص به صورت عملی فرا گرفته شوند.

آموزش هاشور زدن ابرو

اگر می خواهید آموزش هاشور ابرو را یاد بگیرید و ابروهای خود را مانند حرفه ای ها فرم دهید، در صورت نیاز ابتدا آن ها را کوتاه کنید. وقتی موهای ابرو بلند است، گاهی اوقات خانم ها در زمانی که مشغول طراحی و فرم دهی ابرو هستند موهای بلند ابرو و موهای زائد می توانند مزاحمت ایجاد کنند.  در آموزش هاشور ابرو می آموزید که ابتدا موهای ابرو را کوتاه کنید و موهای اضافی را از بین ببرید. در منابع آموزش هاشور ابرو، این گونه تعریف شده است که هاشور یعنی ایجاد خطوط، پایه گذاری ابرو و خط انداختن بر روی ابرو. چند نوع هاشور خطی، هایلایت، سه یعدی وجود دارد. به عبارت دیگر یعنی ایجاد خطوط برای هرچه طبیعی تر نشان دادن کادر ابرو است. در هاشور خطی یک سری خطوط منظم از پایین به بالا دقیقا مطابق با خطوط ابرو کشیده می شود.  خیلی از خانم ها تمایل دارند در زیر خطوط ابرو یک کادر یا قالب مشخص داشته باشند تا هنگام اصلاح ابرو دقیقا مرز ابروها قابل شناسایی باشد.

در این صورت یک خط در زیر ابرو طراحی می شود و خطوط منظم و ردیفی از پایین به بالا طراحی می شود و هرچه به انتهای ابرو نزدیک تر می شویم حالت خطوط را خوابیده تر در نظر می گیریم تا به نوک ابرو برسیم. در نکات آموزش هاشور ابرو اشاره می شود که خواب ابرو رو به پایین است. بعضی از خانم ها تمایل دارند که خطوط هاشور بسیار شلوغ و پر باشند. در این صورت در آموزش هاشور ابرو شما یاد خواهید گرفت که خطوطی را بین خطوط اصلی طراحی کنید. این خطوط از وسط شروع می شوند. آموزش هاشور ابرو سه بعدی به این صورت است که خطای دید ایجاد می کنیم تا ابرو برجسته تر نشان داده شود. در این روش خطوط مانند روش های دیگر به صورت نیم خط طراحی نمی شوند بلکه به صورت دو خط که حدودا زاویه ۳۰ درجه را ایجاد می کند طراحی می شوند. آموزش هاشور ابرو سه بعدی از این جهت حائز اهمیت است که به ابروهای طبیعی بیشتر شباهت دارند.

آموزش هاشور ابرو هایلات نیز از ضروریات است. یک آرایشگر باید با تمام روش های هاشور ابرو آشنا باشد تا صورت لزوم از بهترین روش استفاده کند. در آموزش هاشور ابرو هایلات یاد خواهید گرفت که از دو رنگ برای خطوط ابرو استفاده کنید. آموزش هاشور ابرو هایلات نیز از این جهت بسیار اهمیت دارد که ابروها را به فرم طبیعی و بسیار زیبا نشان خواهد داد. در این روش خطوط اصلی با رنگ تیره طراحی شده و با یک رنگ دیگر خطوطی را بین خطوط اصلی می کشیم.

آموزش هاشور ابرو با آکوا

با توجه به اینکه در تکنیک های میکروپیگمنتیشن برای ایجاد هاشور روی ابروها باید روی پوست خراش ایجاد شود، به همین دلیل برخی از افراد تمایلی به آن ندارند. در این شرایط می توان از روش های غیر تهاجمی بدون خراشیدگی مانند آکوا استفاده کرد. آکوا مواد رنگی و ژلی می باشد که در رنگ های مختلف تولید میشوند. برای استفاده از این مواد و ایجاد هاشور بدون خراشیدگی که ماندگاری بالایی ندارد مراحل زیر را باید طی کنید:

 • ابتدا ابروها را برس بزنید تا مرتب شوند.
 • قسمت های خالی و ناقص ابرو را مشخص کنید.
 • مواد آکوا را با قلم های بسیار باریک بین موهای ابرو و قسمت های خالی بکشید.
 • در نحوه ایجاد هاشور با آکوا باید دقت زیادی داشته باشید تا خطوط طبیعی و ظریف باشند. در غیر این صورت ابروها غیر طبیعی جلوه می کنند.
آموزش هاشور ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن

ابرو به دلایل مختلف از قبیل استرس، افزایش سن، بارداری و تغییر هورمون ها، کاهش آهن بدن و غیره ممکن است دچار ریزش شود. علاوه براین، در حالت طبیعی ابروی اغلب افراد نامتقارن است و به همین دلیل تکنیک های مختلف برای رفع این نواقص بوجود آمده است. یکی از بهترین روش ها برای اینکه بتوانید ابروهایی طبیعی داشته باشید، هاشور می باشد. هاشور ابرو به روشی گفته میشود که در آن خراش هایی روی پوست ابرو ایجاد شده و رنگ های مخصوص به آن تزریق میشود. این تکنیک ها برخی با دستگاه اجرا شده و تعدادی با ابزارهای دستی انجام میشوند. مهم ترین مساله ای که در آموزش هاشور ابرو با دستگاه باید به آن اشاره شود، عمق خراش های ایجاد شده روی پوست است. این روش که به میکروپیگمنتیشن معروف است، با دستگاه برقی انجام شده و رنگ را به لایه های عمیقی از پوست تزریق می کند.

به صورت کلی مراحل آموزش هاشور ابرو با دستگاه بصورت زیر می باشد:

 • ابتدا ابروها باید مرتب و موهای ذائد و اضافه آن حذف شوند.
 • سپس با مداد و ابزار و خط کش های مخصوص طرح ابرو باید کشیده شود. در این مرحله سلیقه و خواسته مشتری اهمیت زیادی دارد و پس از اتمام طراحی باید فرد آن را تایید کند.
 • مواد بی حسی را روی ابرو بکشید تا پوست کاملا بی حس شود. سپس یک نوار پلاستیکی روی ابرو قرار دهید.
 • پس از حدود ۲۵ دقیقه پوست زیره ابروها باید بی حس شده باشد.
 • سوزن و تیغ یو یا اسلوپ را در دستگاه برقی قرار دهید.
 • با توجه به اینکه کدام مدل و طرح هاشور را قصد دارید اجرا کنید باید زاویه دست و دستگاه تنظیم شود. در بهترین حالت زاویه سوزان درون دستگاه و همچنین دست باید ۹۰ درجه باشد.
 • رنگ مناسب را انتخاب و سوزن دستگاه را به آن آغشته کنید. توجه داشته باشید که رنگ زیاد روی سوزن باعث میشود روی پوست پخش شده و پس زده شود.
 • از قسمت تاج ابرو شروع کنید و خراش هایی روی پوست ایجاد کنید تا رنگ به درون آن نفوذ کند.
 • در نهایت با دستمال رنگ های اضافه را از روی ابرو پاک کنید.
 • این روند را ادامه دهید تا تمام قسمت های ابرو هاشور زده شود.
 • پس از اتمام کار بررسی کنید که آیا ابروها متقارن هستند و تمام بخش های طرح اولیه اجرا شده است یا خیر.

با توجه به اینکه روی پوست ابرو خراشیدگی ایجاد میشود، به همین دلیل بعد از اتمام کار تا حداقل ۳ روز پوست با آب نباید برخورد داشته باشد. در این مدت باید به پوست استراحت داد تا جراحت ها را درمان کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش لیفت ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

آموزش هاشور خطی

در آموزش هاشور ابرو اولین قانون برای طراحی خطوط هاشور این است که فقط بر روی فرم اصلی ابرو تمرکز کنید. سعی نکنید خطوط ابرو جدا از ابرو طراحی شوند. در گذشته که تاتو و میکروپیگمنتیشن و سایر روش های تهاجمی طراحی ابرو پا به عرصه مد گذاشته بودند، بعضی از آرایشگران یک فرم دلخواه را برای ابرو طراحی می کردند و گاهی خود ابرو تراشیده می شد و خطوط بالاتر از ابرو قرار می گرفت یا نصفی از ابرو را پوشش می داد که در نهایت یک فرم غیر طبیعی را به وجود می آورد. امروزه در روش های جدید آموزش هاشور ابرو و طراحی خطوط تمرکز بر روی خطوط اصلی است و سعی می شود نواقص ابرو با خطوط هاشور پر شود و در نهایت ابروی طبیعی و زیبا ایجاد شود. به طور مثال در آموزش هاشور ابرو برای یک ابرو که در انتها نسبتا نازک است و به طور کلی فرمی صاف دارد یاد خواهید گرفت که می توان کمی به آن ها قوس داد اما قوس شدید درست نیست. اولین نکته ای که در آموزش هاشور ابرو یاد خواهید گرفت این است که خطوط ابرو را از کجا شروع کنید.

قاعده کلی برای فرم دادن به ابرو این بوده است که اگر خط کشی را به گوشه داخلی چشم خود ببرید، همان جایی است که باید ابرو شروع شود. این موقعیت زمانی جذاب است که چشمان شما خیلی به هم نزدیک باشد، زیرا شروع از گوشه داخلی چشم باعث می شود دورتر به نظر برسند. خانم هایی که پیشانی کوچک، صورت باریک و اجزای صورت کوچک دارند، بهتر است این روش را انتخاب کنند. قوس ابرو یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی فرم ابرو است که در آموزش هاشور ابرو مد نظر قرار داده می شود. خط کش یا مداد ابرو را روی نوک بینی خود قرار دهید و آن را مطابق با مردمک چشم خود قرار دهید. این اوج قوس ابرو است. اگر می خواهید قوس کوتاه باشد وسط مردمک را در نظر بگیرید و در صورتی که قوس بلند را می پسندید بالای مردمک را ملاک قرار دهید. در ادامه آموزش هاشور ابرو یاد خواهید گرفت که چطور ابرو را به پایان برسانید.

یک سر خط کش یا مداد ابرو را در قسمت بیرونی بینی و سمت دیکر را در گوشه چشم قرار دهید. اینجا جایی است که ابرو باید به پایان برسد. ابروهای اگثر خانم ها دقیقا به جایی ختم می شود که این خط قرار دارد. یاد گرفتن قاب اصلی ابرو در آموزش هاشور ابرو بسیار حائز اهمیت است. در آموزش هاشور ابرو با نحوه طراحی این سه خط یاد خواهید گرفت که فرم اصلی ابرو را چگونه طراحی کنید. وقتی ابروها به درستی شکل می گیرند، چشم ها به خوبی قاب می شوند. اگر اولین چیزی که در مورد کسی متوجه می شوید ابروهای اوست، آن ها شکل مناسبی ندارند. آن ها باید چهره و به خصوص چشم ها را تقویت کنند اما خودشان خیلی جلب توحه نکنند. یاد گرفتن این نکات در آموزش هاشور ابرو بسیار حیاتی و مهم است.

آموزش هاشور ابرو به روش فیبروز

فیبروز ابرو با سوزن و ابزارهای خاصی اجرا شده و خراش هایی که روی پوست ایجاد میشود عمق کمی دارند. مراحل آموزش هاشور ابرو به روش فیبروز به صورت زیر می باشد:

 • ابروها را با برس مرتب کنید.
 • بی حسی روی تمام بخش های ابرو بکشید.
 • سوزن مناسب را با توجه به فرم و حالت ابرو انتخاب کنید.
 • سوزن را به رنگ آغشته و هاشورهای بسیار ظریف از قسمت تاج ابرو ایجاد کنید.
 • قسمت میانی و دم و انتهای ابرو را هاشور بزنید.
 • برای طبیعی تر شدن ابرو بهتر است قسمت تاج را دو مرتبه رنگ دهی کنید.
آموزش هاشور ابرو با قلم

آموزش هاشور ابرو با قلم یکی از مواردی است که هر خانمی باید آن را جدی بگیرد. هاشور ابرو با روش های تهاجمی همراه با درد و زمان بهبودی طولانی است. بسیاری از خانم ها به این دلیل هنوز به سراغ این روش ها نرفته اند. هرچند که خیلی ها به دنبال آموزش هاشور ابرو هستند به این دلیل که طرفداران زیادی دارد، اما بسیاری از خانم ها نیز روش های نیمه دائم را نمی پسندند و دوست دارند آموزش هاشور ابرو با قلم را یاد بگیرند تا از روش های موقت برای زیبایی و آرایش ابروها استفاده کنند.

قلم هاشور یک وسیله حرفه ای است که برای این روش استفاده می شود و در انواع مختلفی نیز وجود دارد. این قلم برای ایجاد خطوط یک دست و منظم طراحی شده است و مانند طراحی با روش های دیگر نیازی به دقت فراوان ندارد. آموزش هاشور ابرو با قلم بسیار آسان است و به راحتی می توانید آن را فرابگیرید.
قلم های متنوعی برای هاشور طراحی شده است. بعضی از آن ها مغز قطوری دارد و چرب تر از انواع دیگر است که باعث می شود ماندگاری آن بیشتر شود. برای تیز کردن این قلم از تراش های مخصوصی باید استفاده کرد.
نوع دیگری که در آموزش هاشور ابرو با قلم با آن آشنا خواهید شد قلم هاشور ماژیکی است. سر نمدی اریب و تیز این نوع قلم آن را از سایر مدل ها متمایز کرده است. با استفاده از آن خطوط ظریف و به شکل تارهای مو را لابلای تارهای اصلی ابرو می توان طراحی کرد.

نوع دیگری از قلم هاشور معرفی شده و نوک آن سه دندانه نازک و مویی شکل دارد. برای آموزش هاشور ابرو با این قلم راه راه سختی در پیش ندارید. این قلم کار هاشور را بسیار آسان کرده است. تنها کافی است ابتدا در تاج ابرو از پایین به بالا خطوطی را بکشیم و در قسمت قوس ابرو نیز چند خط از بالا به پایین طراحی کنیم تا به انتهای ابرو برسیم.
نوع دیگری از قلم وجود دارد که باز هم آموزش هاشور ابرو با استفاده از آن بسیار ساده است. این قلم ها مانند براش هستند که جنس آن نسبتا سفت و محکم است که با استفاده از سایه خطوط طبیعی را ایجاد می کند.
به طور کلی فراگیری آموزش هاشور ابرو با انواع قلم ها بسیار آسان است، اما نوع دیگری از قلم هاشور وجود دارد که نسبت به سایر مدل ها راحت تر است. قلم ماژیکی هاشور با نوک ظریفی که دارد خطوط مویی و نازکی را طراحی می کند تا به ابروها فرمی طبیعی بدهد.

آموزش هاشور ابرو نچرال

روش ها و تکنیک هایی که در آموزش هاشور ابرو ارائه میشود با توجه به مدل هاشور متفاوت است. به عنوان مثال، در آموزش هاشور ابرو نچرال تاکید زیادی به طبیعی بودن نتیجه نهایی کار وجود دارد. به همین دلیل خراشیدگی و خطوط باید ظرافت بالایی داشته باشند. برای اجرای هاشور ابرو نچرال به قلم و سوزن مخصوصی احتیاج دارید که با دست استفاده شده و به دستگاه برقی متصل نخواهد شد. روند کار و نحوه هاشور زدن در این روش کاملا شبیه به موارد بالا می باشد و تنها تفاوت در نوع سوزن آن است. نکته بسیار مهم دیگری که در آموزش هاشور ابرو نچرال وجود دارد، هم جهت بودن خطوط با تارهای ابروی طبیعی فرد است. به همین دلیل هیچ خط غیر طبیعی روی ابرو ایجاد نشده و چهره فرد طبیعی جلوه می کند. در این تکنیک تنها تلاش میشود نقص ها و قسمت های خالی ابرو با خط های ظریف پر شود.

آموزش هاشور ابرو تیغ ماهی

از دیگر روش های پرطرفدار که در آموزش هاشور ابرو به آن پرداخته میشود، هاشور تیغ ماهی می باشد. مهم ترین ویژگی که در این نوع هاشور وجود دارد، برخورد تارهای ابرو به هم و ایجاد طرح در قسمت انتهایی ابرو می باشد. برای اجرای این تکنیک مراحل زیر باید طی شوند:

 • ابتدا ابروها مرتب شده و تارهای اضافه حذف شده و بالای ابرو نیز با قیچی باید هم سطح شود.
 • طرح کلی ابرو با توجه به سلیقه مشتری و حالت طبیعی ابروها با مداد کشیده شود.
 • مواد بی حسی را روی تمام قسمت های ابرو بکشید و پس از ۲۵ دقیقه هاشور زدن را شروع کنید.
 • سوزن مخصوص را روی دستگاه قرار داده و آن را به رنگ آغشته کنید.
 • برای ایجاد خراش و هاشور نقطه کانونی را باید انتهای ابرو در نظر بگیرید.
 • سپس از قسمت تاج ابرو تمام خطوط را به سمت انتهای ابرو بکشید.
 • در نهایت مواد رنگی اضافه را از روی ابرو با دستمال تمیز کنید.
آموزش هاشور ابرو مویی

هاشور ابرو مویی یکی از بهترین روش ها برای زیباتر شدن ابروهای کم پشت می باشد و خطوط بسیار ظریف و همرنگ با تارهای موی طبیعی لا به لای ابروها ایجاد میشود. این روش با هر دو تکنیک میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن اجرا میشود و در برخی از مواقع با سایه نیز تلفیق خواهد شد. به همین دلیل به خوبی نواقص را پنهان می کند و جلوه ای طبیعی و نچرال ایجاد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هاشور ابرو با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

آموزش هاشور ابرو با سوزن

در تمام روش های هاشور زدن ابرو سوزن برای ایجاد خراش استفاده میشود و تنها تفاوت در نحوه استفاده از آنها می باشد. به طوریکه برخی از سوزن ها روی دستگاه برقی نصب شده و تعدادی روی ابزارهای دستی کاربرد دارند. در آموزش هاشور ابرو با سوزن تاکید زیادی بر رعایت اصول بهداشتی و ایمنی وجود دارد. با توجه به مدل هاشور و نچرال یا تیغ ماهی بودن و غیره آنها از سوزن های مختلفی استفاده میشود. از جمله سوزن های مورد استفاده در فیبروز می توان به مدل یو و اسلوپ اشاره کرد.

هاشور ابرو جدید با بهترین کیفیت و ماندگاری بالا

سالن زیبایی عروس رومینا زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای انواع تکنیک های هاشور ابرو را با بالاترین کیفیت و ماندگاری در کرج ارائه می دهد. انواع خدمات هاشور ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن، فیبروز، میکروبیلدینگ در این مجموعه با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی انجام میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کارهای اجرا شده می توانید با سالن زیبایی عروس رومینا تماس بگیرید.

آموزش هاشور ابرو عروس

مراحل آموزش هاشور ابرو عروس مانند روش های بالا می باشد و هیچ تفاوتی در آن وجود ندارد. مساله بسیار مهمی که برای هاشور ابرو عروس وجود دارد، زمان اجرای آن است. با توجه به اینکه بهبود زخم و جراحت های ابرو پس از هاشور تا حداقل ۷ روز طول میکشد و بعد از حدود ۲۰ تا ۲۵ روز مرحله ترمیم باید انجام شود، زمان باید جدی گرفته شود. حدود یک ماه قبل از تاریخ عروسی باید هاشور ابروها انجام شود. بعد از این مدت رنگ های اضافه از روی ابرو حذف شده و جای زخم و جراحت نیز از بین میرود.

مهم ترین مساله ای که در آموزش هاشور ابرو با دستگاه باید به آن اشاره شود، عمق خراش های ایجاد شده روی پوست است. این روش که به میکروپیگمنتیشن معروف است، با دستگاه برقی انجام شده و رنگ را به لایه های عمیقی از پوست تزریق می کند.

 • ابروها را با برس مرتب کنید.
 • بی حسی روی تمام بخش های ابرو بکشید.
 • سوزن مناسب را با توجه به فرم و حالت ابرو انتخاب کنید.
 • سوزن را به رنگ آغشته و هاشورهای بسیار ظریف از قسمت تاج ابرو ایجاد کنید.
 • قسمت میانی و دم و انتهای ابرو را هاشور بزنید.
 • برای طبیعی تر شدن ابرو بهتر است قسمت تاج را دو مرتبه رنگ دهی کنید.

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه