آرایش صورت

آرایش صورت

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

آرایش صورت | آرایش و میکاپ

آرایش صورت تاثیر بسیار زیادی بر جلوه ظاهری افراد دارد و به همین دلیل دختران…

آرایش صورت تاثیر بسیار زیادی بر جلوه ظاهری افراد دارد و به همین دلیل دختران و بانوان در گروه های سنی مختلف با روش های متفاوت میکاپ مورد نظر را انجام می دهند. فرم صورت و لاغر یا گرد و چاق بودن آن، رنگ پوست سبزه و روشن، فرم صورت لاغر و استخوانی و سلیقه افراد در انتخاب بهترین آرایش صورت موثر هستند. سالن زیبایی “عروس رومینا” در ادامه نکات مهمی که برای آرایش های ساده و ملایم دخترانه، اسموکی و ترکی و غیره باید رعایت شوند را معرفی خواهد کرد.

آرایش صورت گرد

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای انتخاب سبک آرایش و رنگ بندی رژ و سایه و رژگونه و غیره باید مدنظر قرار داد، فرم صورت می باشد. چون رنگ ها و نحوه آرایش می تواند در چاق یا لاغر جلوه کردن صورت تاثیر زیادی داشته باشد و اشتباه در آن نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت. برای آرایش صورت گرد و چاق لازم است چند نکته مهم مدنظر قرار گیرد که عبارتند از:

 • تفاوتی ندارد که صورت لاغر استخوانی  یا گرد و تپل داشته باشید، در هر صورت در اولین مرحله از پرایمر متناسب با جنس پوست استفاده کنید. پرامیر تاثیری بر فرم صورت ندارد و تنها باعث پر شدن منافذ پوست و افزایش ماندگاری کرم پودر میشود.
 • کرم پودرهایی را انتخاب کنید کمی تیره باشند. هر اندازه کرم پودر روشن تری استفاده کنید، صورت تپل تر و گردتری جلوه می کند.
 • ابروها را تا حد امکان به صورت زاویه دار مرتب کنید. ابروهای زاویه دار یا مدل هایی که رو به بالا انحنا داشته باشند صورت را باز و کشیده تر نشان می دهند.
 • رژ گونه کمی تیره را از روی استخوان گونه تا نزدیک چشم بکشید.
 • استفاده از رژ لب تیره باعث میشود صورت گرد و تپل جلوه کند و بهتر است تا حد امکان رنگ های روشن و حتی برق لب را انتخاب کنید.
 • استفاده از کرم پودر تیره روی استخوان بینی به هیچ عنوان توصیه نمیشود. بهترین انتخاب، کرم پودر روشن برای روی استخوان و پودرهای تیره برای دو طرف بینی می باشد.
 • در آرایش چشم توجه داشته باشید که تا حد امکان سایه های دودی و خاکستری را انتخاب کنید. علاوه براین، از ریمل زدن بیش از اندازه برای مژه های ردیف پایین خودداری کنید.
آرایش صورت ساده

اگر شما نیز جز کسانی هستید که از آرایش های سنگین و پر زرق و برق فراری هستید و طرفدار آرایش صورت ساده و طبیعی هستید و یا قصد یادگیری یک آرایش ساده و مرتب برای محل کار، دانشگاه، قرار کاری و …دارید ادامه ی مطلب را دنبال کنید زیرا میخواهیم مراحل انجام آرایش صورت ساده را بگوییم.

 • قبل از انجام هر نوع آرایش روی صورت ابتدا لازم است پوست خود را آماده کنید، این کار کمک می کند که آرایش زیباتری داشته باشید.
 • قبل از انجام آرایش توصیه میکنیم با مواد شوینده مناسب پوستتان، صورتتان را به خوبی بشویید و پس از خشک کردن آن از یک کرم مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.

انجام این دو کار قبل از آرایش باعث میشود که پوست شما تمیزتر شود و آرایش تان طبیعی تر جلوه کند و میزان چربی پوست کنترل شود.

 • مرحله ی بعدی آرایش صورت استفاده از پرایمر است؛ پرایمر منافذ شما را می بندد و با پر کردن خط و خطوط و چین های صورت کمک می کند که پوست شما یک دست به نظر برسد.

همچنین استفاده از پرایمر ماندگاری آرایش شما را بالاتر می برد؛ پس از زدن پرایمر غافل نشوید و همه جای صورت به خوبی آن را پخش کنید.

 • استفاده از فاندیشن های که پوشش مناسبی دارند و با نوع پوست شما همخوانی دارد برای یک آرایش ساده ضروری است. با استفاده از یک قلم پهن یا پد کرم پودر را به خوبی همه جای صورت پخش کنید.
 • مرحله ی بعد زدن کانسیلر است که یکی از مهم ترین قسمت های آرایش صورت است زیرا میتوانید با استفاده از آن عیب های صورت مثل لک و جای جوش را بپوشانید و حلقه های تیره دور چشم را کاور کنید.

هنگام خرید کانسیلر دقت کنید که یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد.

کانسیلر را به صورت مثلثی یا نقطه ای زیر چشم بزنید و آن را به کمک براش مناسب به خوبی محو کنید.

 • مرحله ی بعدی آرایش صورت ساده زدن پودر فیکس یا تثبیت کننده است که با گرفتن چربی اضافه پوست به ماندگاری آرایش شما کمک می کند و پوست شما را مات می کند.

با کمک یک قلموی بزرگ پودر فیکس را به همه جای صورتتان بزنید.

 • آرایش ابروها در آرایش صورت بسیار مهم است؛ با استفاده از سایه ابرو، مداد ابرو یا ماژیک های هاشوری رنگ متناسب با ابروهایتان بزنید تا آرایش شما زیباتر به نظر برسد.
 • رژ لب تاثیر بسیار زیادی در زیبایی آرایش صورت شما خواهد داشت؛ سعی کنید از رژ لب هایی که نزدیک به رنگ لبتان هستند بزنید.
 • برق لب نیز به عنوان آخرین مرحله میتواند تکمیل کننده آرایش تان باشد و با بزرگتر نشان دادن لب ها، زیبایی خاصی به آن ها ببخشد.
آرایش صورت ساده دخترانه

مهم ترین ویژگی در آرایش صورت دخترانه، ساده بودن آن است. در این نوع آرایش صورت سایه های تیره، رژ لب تیره و رژ گونه زیاد و خط چشم کشیده کاربرد ندارد. در مقابل، تلاش میشود با رنگ های کاملا ملایم حالت طبیعی و زیبا به صورت داده شود. این نوع آرایش عروس که بیشتر برای حضور در محیط های عمومی و دانشگاه استفاده میشود، باید سادگی و زیبایی را با هم تلفیق کند.

به عنوان مثال، یکی از آرایش های ملایم و ساده دخترانه برای محیط های کاری و دانشگاه و موارد مشابه به صورت زیر اجرا میشود:

 • شستشوی صورت با آب ولرم و پاکسازی با اسکراب و غیره یکی از مهم ترین گام ها در این سبک آرایش می باشد. چون در این سبک آرایش صورت تا حد امکان از مواد آرایشی و کرم پودر به مقدار کم استفاده میشود.
 • پس از پاکسازی پوست،از پرایمر مناسب پوست خود استفاده کنید. اگر پوست سالم و بدون لک دارید، استفاده از کرم ضد آفتاب با رنگ ملایم کفایت می کند. در صورت تمایل به استفاده از کرم پودر، گزینه هایی را انتخاب کنید که تا حد امکان براق نباشند.
 • اگر ترجیح می دهید سن تان کمتر دیده شود، از سایه سفید برای پلک بالا و پایین استفاده کنید. البته اغلب دختران جوان به سایه های صورتی ملایم و یاسی علاقه مند می باشند و استفاده از آنها در آرایش صورت ساده گزینه مناسبی است.
 • با استفاده از مداد چشم سفید داخل پلک پایین را بکشید. این کار باعث میشود چشم درشت تر و زیباتر جلوه کند.
 • مژه های بالایی را به مقدار کم ریمل بزنید. پر شدن بیش از اندازه مژه ها با ریمل تاثیر خوبی در آرایش صورت ساده دخترانه ندارد و تا حد امکان باید مژه ها حالت طبیعی داشته باشند.
 • با رژ گونه های صورتی بسیار کم رنگ و ملایم به صورت دورانی با براش مخصوص روی گونه بکشید. رنگ گونه ها باید کاملا طبیعی و کمی صورتی باشد و به هیچ عنوان رنگ های تیره و براق با این سبک آرایش صورت تناسب ندارند.

برای مشاوره بیشتر در رابطه با آموزش میکاپ صورت میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

برای آرایش چه چیزی روی صورتت میزنی؟
مرحله ۱: مرطوب کننده قبل از اینکه آرایش خود را شروع کنید، زمانی را برای آماده سازی پوست خود با یک مرطوب کننده با کیفیت بالا اختصاص دهید. …
مرحله ۲: پرایمر …
مرحله ۳: فونداسیون مایع …
مرحله ۴: کانسیلر. …
مرحله ۵: پودر فونداسیون …
مرحله ۶: برنزر. …
مرحله ۷: رژگونه. …
مرحله ۸: هایلایتر

آرایش صورت عروس

به جرات می توان گفت مهم ترین کار در حرفه میکاپ و آرایشگری، آرایش صورت عروس می باشد. با توجه به اینکه عروس در مراسم بیشترین اهمیت را داشته و نقطه توجه تمام مهمانان می باشد، به همین دلیل تا حد امکان تلاش میشود بهترین جلوه از او نمایش داده شود. در آرایش صورت عروس به موارد متعددی باید توجه شود که مهم ترین آنها، فرم صورت و لاغری و گرد بودن آن و همچنین رنگ پوست است. از دیگر موارد مهمی که در میکاپ صورت عروس باید به آن توجه داشت، سبک مورد نظر برای آرایش است. آیا به دنبال سبک های عربی و خلیجی و شلوغ هستید یا آرایش های لایت و ملایم اروپایی را می پسندید؟ این دو نوع آرایش عروس تفاوت بسیار زیادی با هم دارند که در جلسه مشاوره قبل از روز مراسم این موارد بررسی میشوند. در نهایت با توجه به تجربه میکاپ آرتیست، فرم صورت و سلیقه و خواسته عروس بهترین گزینه انتخاب و اجرا میشود.

نکته بسیار مهم دیگری که در میکاپ عروس باید به آن توجه داشت، نوع مواد آرایشی و ماندگاری و کیفیت آنها می باشد. به دلیل طولانی بودن مدت زمان جشن عروسی، مواد آرایشی باید در برابر گرمای زیاد هوا ماندگاری بالایی داشته و تا آخر مراسم هیچ تغییری در جلوه و ظاهر صورت ایجاد نشود.

آرایش صورت استخوانی و لاغر

فرم صورت انسان ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و متناسب با ژن و نژاد نیز تفاوت هایی در آن مشاهده میشود. یکی از سوالات رایجی که در آرایش صورت وجود دارد این است که برای صورت استخوانی و لاغر چه میکاپی مناسب است؟ برای آرایش صورت های لاغر و استخوانی موارد زیر باید مد نظر قرار گیرند:

 • تا حد امکان افرادی که صورت لاغر و استخوانی دارند نباید ابروهایشان را باریک و کوتاه کنند. بهترین حالت ابرو برای صورت های لاغر، ابروهای پهن و کشید و بلند می باشد.
 • تا حد امکان برای صورت های لاغر از کرم های دو درجه روشن تر از پوست استفاده کنید. هر اندازه کرم روشن تر باشد، صورت تپل و چاق تر جلوه می کند.
 • رژ گونه بیشترین اهمیت را در آرایش صورت های استخوانی دارد. با براش از قسمت پایین استخوان گونه به سمت بالا و شقیقه ها را هایلایت کنید. رژ گونه برای صورت های لاغر نباید خیلی تیره باشد و تاثیر منفی دارد.
 • با هایلایتر از قسمت خط گوش تا استخوان فک را بکشید.
 • روی قوس بینی را با هایلایتر کاملا طبیعی و با براش کوچک بکشید.
 • برای سایه چشم حتما از رنگ های براق استفاده کنید.

اول کانسیلر یا کرم پود؟

استفاده از فونداسیون ابتدا یک پایه برای کاهش قرمزی کلی، تغییر رنگ و لکه های جزئی ایجاد می کند. اگر ابتدا از کانسیلر خود استفاده می کنید، ممکن است زمانی که فونداسیون را استفاده می کنید یا از محصولی بیشتر از حد لازم استفاده می کنید، مقداری از آن را پاک کنید، که می تواند ظاهری سنگین و کیکی ایجاد کند.

آرایش صورت با پوست سبزه

همان طور که اشاره شد، رنگ پوست اهمیت بسیار زیادی در آرایش صورت دارد و بر همین اساس باید سایه، رژ گونه و کرم پودر را انتخاب کرد. به عنوان مثال، برای آرایش صورت با پوست سبزه لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • برای روشن تر شدن رنگ پوست به هیچ عنوان نباید از کرم های سفید و بسیار روشن برای پوست برنزه استفاده شود. رنگ کرم در حالت ایده آل باید سه درجه روشن تر از رنگ پوست صورت باشد.
 • بهترین انتخاب برای آرایش صورت با پوست سبزه، رژ لب های تیره و قرمز و شرابی می باشد
 • از دیگر نکات بسیار مهم که در آرایش عروس برای پوست های سبزه تیره باید به آن توجه داشت، استفاده از رژ گونه های نارنجی و مسی می باشد. این رنگ ها روی پوست های سبزه جلوه بسیار زیبایی دارد و نباید از آنها غافل شد.
آرایش صورت دخترانه

همانطور که همه ی ما میدانیم آرایش های غلیظ و سنگین برای دختران جوان اصلا مناسب نیست و سن آن ها را بیشتر نشان می دهد؛ در عوض آرایش های دخترانه و لایت باعث میشود که ظاهری آراسته و مرتب داشته باشند. بنابراین مهم است که دختران جوان از سبک درست آرایشی مناسب با سن و سالشان پیروی کنند. یکی از مهم ترین مشخصه های آرایش دخترانه استفاده از رنگ های لایت و ملایم است. رعایت چند نکته در انجام آرایش صورت دخترانه مهم است؛ یادگیری این نکات کمک می کند که بتوانید آرایشی دخترانه و بی نقص داشته باشید.

– به عنوان اولین ترین و مهم ترین نکته در آرایش دخترانه باید به مراقبت های پوستی و داشتن روتین پوستی مناسب با نوع پوست اشاره کنیم؛ هرچقدر بیشتر از پوستتان محافظت کنید، آبرسانی کنید و به موقع آن را لایه برداری کنید آرایشی طبیعی تر خواهید داشت و چهره تان زیباتر و شاداب تر به نظر می رسد.

– در آرایش دخترانه خبری از خط چشم های پررنگ، کانتورهای تیره، رژ ها و رژ گونه های پر رنگ و یا سایه های جیغ نیست؛ در این سبک آرایش باید چهره شما به طبیعی ترین حالت ممکن آرایش و آراسته شود.

– در آرایش دخترانه بهتر است از رنگ هایی مثل گلبهی، هلویی، مرجانی، قرمز روشن برای سایه، رژ گونه و رژ لب انتخاب کنید.

حال میخواهیم مراحل انجام آرایش دخترانه با یکدیگر دنبال کنیم.

 1. اولین مرحله ای که قبل از هر نوع آرایشی لازم است اجرا شود زدن پرایمر است؛ پرایمر با بستن منافذ، کنترل چربی و پر کردن چین و چروک ها پوست شما را آماده انجام آرایش می کند و باعث ماندگاری بیشتر آرایش میشود.
 2. کانسیلر بزنید؛ کانسیلر باید یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد. کانسیلر را اطراف دهان، روی بینی، زیر چشم و وسط پیشانی بزنید و به خوبی به کمک یک براش یا پد آن را پخش و محو کنید.
 3. با توجه به تناژ پوست باید کرم پودر مناسب پوستتان را بزنید؛ در آرایش دخترانه بسیار مهم است که کرم پودر همرنگ پوستتان باشد در غیر اینصورت آرایش شما غیر طبیعی جلوه می کند.
 4. ابروها قاب صورت هستند و مرتب بودن آن ها در نتیجه ی نهایی آرایش بسیار اثرگذار خواهد بود.

اگر ابروهای پرپشت و خوش حالتی دارید نیازی به آرایش ابروها ندارید اما اگر ابروهایتان قرینه نیستند با کمک سایه یا مداد عیوب ابرو را بپوشانید و آن ها را قرینه کنید.

اگر از سایه ابرو استفاده می کنید ابتدا ابروها را به سمت پایین شانه کنید و با براش مخصوص ابروها را در راستای خط طبیعی آن ها سایه بزنید و سپس آن ها را به سمت بالا شانه کنید و زیر ابرو را نیز با سایه در امتداد خط پایین سایه بزنید. البته توجه داشته باشید سایه ابرو باید رنگ طبیعی داشته باشند و در زدن آن ها اغراق نکنید.

آرایش صورت استخوانی و لاغر
 1. یکی از ویژگی های آرایش دخترانه این است که در این سبک آرایش نیاز به کانتور نیست و تنها با استفاده از برنزر در زیر استخوان گونه و زیر گردن میتوان به صورت رنگ داد.
 2. در این مرحله باید سایه ی رنگ گرم و متناسب با نوع آرایش تان را انتخاب کنید اما قبل از آن بهتر است پرایمر بزنید تا پشت پلک شما یکدست و زیبا باشد.
 3. مرحله ی بعدی ریمل زدن است؛ با کمک ریمل مژه ها را تیره تر کنید و با کمک فرمژه، مژه ها را حالت دهید.
 4. در آرایش دخترانه کشیدن خط چشم های پررنگ و تیره مرسوم نیست؛ به جای کشیدن خط چشم میتوانید با یک سایه تیره روی خط مژه یک خط تیره بکشید و گوشه خارجی پلک هایتان را سایه بزنید تا طبیعی تر جلوه کند. البته در صورت تمایل میتواند با خط چشم مایع یک خط چشم نازک بکشید.
 5. اکنون نوبت رژگونه است؛ رنگ های ملایم را برای رژ گونه انتخاب کنید و با براش بالای استخوان گونه را رژ گونه بزنید و با براش بزرگتر و تمیز اضافه رژ گونه را بتکانید.
 6. در مرحله ی بعد میتوانید روی تیغه ی بینی، بالای لب، وسط چانه و بالای گونه را هایلایتر بزنید.
 7. مرحله ی آخر انتخاب رژ لب طبیعی و متناسب با آرایش تان است.
آرایش صورت اسموکی

آرایش صورت اسموکی همان طور که از نامش مشخص است، بیشتر به رنگ دودی بوده و در فیلم های کلاسیک نمونه های آن را زیاد می توان مشاهده کرد. در این سبک آرایش تمرکز زیادی به استفاده از سایه های تیره وجود دارد. مراحل آرایش صورت اسموکی به صورت زیر می باشد:

 • به دلیل غلیظ و سنگین بودن آرایش، ابتدا باید پوست با کرم های مناسب مرطوب و ماساژ داده شود.
 • یک لایه کرم پودر متناسب با رنگ پوست استفاده کنید و تمام سطح صورت را بپوشانید.
 • برای سایه رنگ های دودی و طلایی و نقره ای گزینه های مناسبی می باشند. سایه را با براش مخصوص به سمت خارج از پلک هدایت کنید.
 • خط چشم بسیار باریک روی خط رویش مژه ها کشیده و به مقدار کم و تیز آن را به گوشه های بیرونی چشم هدایت کنید.
 • اگر پلک های کشیده ندارید، بهتر است قسمت میانی پلک را سایه روشن تر بزنید و برای پایین و بالای آن از رنگ های تیره تر استفاده کنید. برای چشم های پف دار بهترین انتخاب، سایه های کمی روشن از قبیل قهوه ای می باشد.
 • رژ لب های تیره در آرایش صورت اسموکی کاربرد زیادی ندارند و در عوض بهترین انتخاب، رژ لب های مات و بدون چربی هستند.
 • با رژ گونه تیره سعی کنید گونه ها را درشت تر کنید. در این سبک گونه های درشت جلوه بهتری دارند.
آرایش صورت ایرانی

آرایش صورت ایرانی ترکیبی از سبک های خلیجی و عربی و اروپایی می باشد و ملاک و معیار مشخصی در آنها وجود ندارد. با توجه به فرم صورت و رنگ پوست و محیطی که قصد دارید در آن حضور داشته باشید، می توانید ترکیب ایده آل را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال آرایش صورت ایرانی برای عروسی و تولد هستید، بر حسب سلیقه می توانید آرایش عروس هندی و عربی و اروپایی را انتخاب کنید. برای محیط های کاری و عمومی، با توجه به فرهنگ ایران استفاده از آرایش های هندی و عربی گزینه مناسبی به شمار نمی روند و بهترین گزینه، آرایش های ساده و ملایم است.

چگونه با آرایش صورت خود را لاغر کنیم؟

همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، با رعایت استانداردها می توان فرم صورت را لاغرتر یا چاق و تپل تر از حالت معمول نشان داد. اگر به دنبال این هستید که چطور با آرایش، صورت را لاغر و کشیده تر نشان دهید کافیست چند نکته زیر را رعایت کنید:

 • تا حد امکان از رنگ های روشن برای کرم و سایه و رژ گونه فاصله بگیرید. هر اندازه رنگ های روشن تری استفاده کنید، صورت تپل تر جلوه می کند.
 • ابروها را به صورت زاویه دار و رو به بالا مرتب کنید.
 • در قسمت رویش مو در بالای پیشانی از کرم پودرهای تیره استفاده کنید. با این انتخاب پیشانی کشیده تر و صورت لاغرتر نشان داده خواهد شد.
 • برای کشیده تر شدن چشم ها از خط چشم های گربه ای و بالدار در کنار مژه های حالت دار و ریمل زده غافل نشوید.
 • روی استخوان گونه را با کرم پودرهای مناسب روشن تر کنید. هر اندازه استخوان گونه برجسته تر باشد، به همان اندازه صورت لاغرتر خواهد بود.
 • چانه های پهن را می توان با کمی کرم برنزه کشیده و لاغرتر نشان داد. 
 • برای آرایش لب از رژهای روشن استفاده کنید. هر چه رنگ رژ تیره و براق تر باشد، صورت گرد و تپل تر بنظر میرسد.

برای تجربه چهره ای متفاوت و زیبا و در عین حال طبیعی، می توانید از خدمات سالن زیبایی “عروس رومینا”  زیر نظر استاد شیدا اشتیاقی استفاده کنید. این مجموعه با آخرین متدهای روز دنیا انواع سبک های آرایشی را با بهترین مواد آرایشی ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت قبلی می توانید با این مجموعه تماس بگیرید.

آرایش صورت ترکی

از دیگر سبک های بسیار پرطرفدار در آرایش صورت می توان به آرایش ترکیه ای اشاره کرد. این سبک آرایش دارای دو نوع ملایم و ساده و همچنین شلوغ و غلیظ تقسیم بندی میشود. نوع ملایم و ساده آرایش صورت ترکی گزینه مناسبی برای دختران جوان می باشد و مهم ترین ویژگی آن، عدم استفاده از خط چشم است. به جای خط چشم، در این سبک آرایش تمرکز اصلی بر روی ریمل و سایه می باشد و به همین دلیل جلوه فوق العاده زیبایی به چشم ها می دهد. یکی از پرطرفدارترین شیوه های سایه زدن چشم در آرایش صورت ترکیه ای، استفاده از رنگ های لایت برای قسمت های بالایی پلک و تیره کردن بخش بیرونی چشم می باشد. علاوه براین، توجه داشته باشید که در هر دو نوع ساده و غلیظ این آرایش لازم است مژه ها تا حد امکان پر و بلند و تیره باشند.

آرایش صورت تپل و گرد

برای آرایش صورت تپل و گرد نکاتی وجود دارد که میتواند به زیباترین شدن آرایشتان کمک کند. اولین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که ابروهایتان را زاویه دار کنید طوری که نه نازک باشند و نه پهن. به طور کلی در آرایش هر نوع صورتی استفاده از رنگ های تیره صورت را لاغرتر نشان می دهد. استفاده از این تکنیک برای زیباتر کردن آرایش صورت تپل و گرد بسیار مهم است. در آرایش صورت تپل و گرد برای باریک تر نشان دادن تیغه ی بینی میتوانید از سایه، کانتور و یا کرم پودر تیره تر از رنگ پوستتان استفاده کنید و آن را در دوطرف تیغه بینی و یک سانت مانده به سوراخ های بینی بکشید و سپس با کمک براش کانتور به خوبی آن را محو کنید تا تنها سایه ای از رنگ تیره باقی بماند. برای ایجاد سایه روشن از هایلایتر بر روی تیغه ی بینی خود استفاده کنید. اگر بینی کشیده ای دارید بخش های میان دو استخوان بینی را نیز کانتور کنید و به خوبی فید کنید تا بینی کوتاه تر دیده شود.

رژ گونه را از رنگ های روشن انتخاب کنید تا گونه ها پرتر و زیباتر دیده شوند. البته زدن رژگونه بسیار مهم است؛ باید رژگونه را با حرکات رفت و برگشتی ملایم از استخوان گونه به سمت نزدیکی چشم ها ببرید. خط چشم کشیدن برای صورت های گرد بهتر است به صورت شکسته به سمت بالا باشد تا چشم هایتان را درشت تر از حالت معمول نشان دهد. ریمل زدن نیز به زیبایی چشم هایتان کمک می کند. انتخاب رژ لب های رنگ روشن و ملایم بهترین انتخاب برای صورت های گرد است.

زیباترین مدل آرایش صورت

همانطور که میدانید چهره ی هرکسی با دیگری متفاوت است، فرم صورت، نوع پوست و نوع لوازم آرایشی میتواند زیباترین مدل آرایش صورت را تعیین کند. نمی توان برای همه نسخه های یکسان پیچید و همه را مجبور کرد از یک نوع سبک آرایشی مشخص پیروی کنند و هرکسی باید بتواند زیباترین مدل آرایش صورت خود را پیدا کند. در ادامه تکنیک هایی را خواهیم گفت که به زیباتر شدن آرایش کمک می کند.

 • کرم مرطوب کننده و آبرسان مناسب پوستتان را بزنید تا آرایشی زیباتر داشته باشید؛ استفاده از آبرسان و مرطوب کننده ها به پوستتان طراوت می بخشند و آن را تغذیه می کنند، به مرور عیوب پوست را بهبود می بخشند و چربی پوست را نیز کنترل می کنند که در نتیجه باعث میشوند کمتر جوش بزنید و التهابات قرمز را از بین می برند.
 • به ابروها و مژه های خود برسید؛ ابروهای پرپشت و مرتب و مژه های بلند و پر به تنهایی برای زیبایی صورت کافی هستند و نقش بسیار مهمی در زیبایی هر فرد دارند.
 • برای داشتن آرایش صورت زیبا از کرم پودرهای باکیفیت و متناسب با نوع و رنگ پوستتان استفاده کنید؛ کرم پودر نقش بسیار زیادی در کاور کردن و پوشاندن عیوب آن دارد.
 • برای داشتن یک آرایش زیبا از رژگونه غافل نشوید؛ رژ گونه کمک می کند که چهره ای شاداب تر داشته باشید اما این نکته را فراموش نکنید که رژگونه متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید.
 • مدل چشم های خود را بشناسید و آرایش چشم را متناسب با فرم چشم تان انجام دهید.

تکنیک های کانتورینگ را متناسب با فرم صورتتان یاد بگیرید و به صورت صحیح آن را روی صورتتان اجرا کنید تا آرایشی زیبا و بی نقص داشته باشید.

مهم ترین ویژگی در آرایش صورت دخترانه، ساده بودن آن است. در این نوع آرایش صورت سایه های تیره، رژ لب تیره و رژ گونه زیاد و خط چشم کشیده کاربرد ندارد. در مقابل، تلاش میشود با رنگ های کاملا ملایم حالت طبیعی و زیبا به صورت داده شود.

در آرایش صورت عروس به موارد متعددی باید توجه شود که مهم ترین آنها، فرم صورت و لاغری و گرد بودن آن و همچنین رنگ پوست است.

 • برای روشن تر شدن رنگ پوست به هیچ عنوان نباید از کرم های سفید و بسیار روشن برای پوست برنزه استفاده شود. رنگ کرم در حالت ایده آل باید سه درجه روشن تر از رنگ پوست صورت باشد.
 • بهترین انتخاب برای آرایش صورت با پوست سبزه، رژ لب های تیره و قرمز و شرابی می باشد
 • از دیگر نکات بسیار مهم که در آرایش برای پوست های سبزه تیره باید به آن توجه داشت، استفاده از رژ گونه های نارنجی و مسی می باشد. این رنگ ها روی پوست های سبزه جلوه بسیار زیبایی دارد و نباید از آنها غافل شد.

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه