عوارض کراتین مو

عوارض کراتین مو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

خدمات مو | عوارض کراتین مو

کراتین مو یا کراتینه کردن مو یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای داشتن موهای…

کراتین مو یا کراتینه کردن مو یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای داشتن موهای لخت و صاف و براق می باشد که تا حد زیاد موهای وز و مجعد را بهبود می بخشد. در این روش هدف تامین کراتین مورد نیاز برای لختی و لطافات مو می باشد که با مواد شیمیایی و طبیعی انجام میشود. سالن زیبایی عروس رومینا زیر نظر استاد شیدا اشتیاقی در ادامه به هر آنچه که باید درباره کراتین مو آمریکاریی و برزیلی، عوارض، حساسایت ها، مراقبت های قبل و بعد از انجام این کار و همچنین قیمت و نحوه اجرای آن اشاره خواهد داشت.

کراتین مو چیست؟

مو برای رشد و زیبایی و حفظ لطافت و نرمی به مواد و ویتامین های متعددی نیاز دارد که از مهم ترین آنها، کراتین است. کراتین یکی از مهم ترین پروتئین های مورد نیاز برای مو می باشد که تاثیر مستقیم بر لخت و صاف بودن آنها دارد. استفاده از مواد شیمیایی مختلف در رنگ کردن موها، اتو کردن و حرارت دهی مستقیم با سشوار و غیره به مرور باعث میشود کراتین مو از بین رفته و تغییر حالت دهد. اگر توجه کرده باشید، اغلب افراد بعد از رنگ کردن مو از وز و مجعد شدن موهای خود ناراضی هستند. کراتین مو به فرآیندی گفته میشود که در آن مواد کراتین روی موها قرار میگیرد تا بخش های آسیب دیده را ترمیم کند. در واقع مواد کراتین روی سطح مو قرار گرفته و باعث ترمیم کوتیکول ها میشوند. تا زمانی که شما از مواد شیمیایی و رنگ ها روی موهای خود استفاده نکرده اید و موهای شما حالت طبیعی دارند پروتئین در موهای شما قرار دارد. با ترمیم کوتیکول به صورت موقت فر و وز و مجعد بودن موها از بین رفته و کاملا صاف و نرم و لخت خواهند شد. با توجه به اینکه این مواد تاثیر موقت روی مو دارند، به همین دلیل نمی توان با این تکنیک برای همیشه فرم و حالت مو را تغییر داد و پس از چندین ماه و با رشد مو باید قسمت ریشه مو دوباره کراتین شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بوتاکس مو و آموزش اکستنشن مو  با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

عوارض کراتینه مو

اصلی ترین عوارضی که برای کراتینه کردن مو وجود دارد، تاثیر فرمالدهید موجود در برخی از این مواد بر سیستم تنفسی و خون می باشد.  علاوه بر این ممنوعیت برای خانم های باردار و برخی واکنش های آلرژیک از جمله مشکلات نه چندان مهم کراتینه کردن مو به شمار می روند. برای درمان موهای آسیب دیده و بهبود ظاهر آن ها استفاده از خدمات مو از جمله کراتینه می تواند ایده ای مناسب باشد. اگر به دنبال ایجاد ظاهری نرم و درخشان و همچنین درمان آسیب دیدگی موهای خود هستید، توصیه ما به شما استفاده از این روش است. بسیاری از افراد امروزه با استفاده از کراتین درمانی  مشکلات موهای خود را برطرف میکنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش شینیون با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

از نظر علم پزشکی فرمالدهید سرطان زا می باشد و اطلاع از این موضوع قبل از هرگونه اقدام برای صاف و لخت کردن موها ضروری است. از دیگر عوارض این روش می توان به خطراتی اشاره کرد که برای خانم های باردار دارد. مواد شیمیایی مورد استفاده در مواد کراتینه در حین اتو زدن مو در فضای اطراف پراکنده میشوند. به همین دلیل خانم های باردار نباید در چنین محیطی حضور داشته باشند، در غیر این صورت از طریق تنفس مواد وارد بدن آنها شده و برای جنین مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. توجه داشته باشید که این مواد برای افراد حاضر در سالن های زیبایی و آرایشگران نیز مضر می باشند. به همین دلیل لازم است حتما از دستکش و ماسک استفاده شود.

آیا کراتینه درمانی برای موهای شما خوب است؟

کراتین سلول‌هایی را که روی هم قرار می‌گیرند و رشته‌های مو را تشکیل می‌دهند صاف می‌کند، که به معنی موهای قابل کنترل‌تر و وز شدن کمتر است. این باعث می شود موهایی که با وز کمی خشک می شوند ظاهری براق و سالم پیدا کنند. کراتین همچنین می‌تواند با چسباندن موقت موها به هم، دو شاخه شده را کاهش دهد.

بهترین مارک کراتینه مو

برندهای شناخته شده متعددی در دنیا مواد کراتینه را برای زیبایی موها تولید می کنند. از بهترین برندها و مارک های کراتینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کراتین مو برزیلی

برزیلی های اصیل موهای بسیار وز و مجعدی دارند و به همین دلیل بهترین مواد را برای لخت و صاف شدن موهای خود تولید می کنند. از جمله مارک های شناخته شده برزیلی در این زمینه می توان به کراپلکس یا خاویار تراپی اشاره کرد. ریو، گلوبال، کادیو از دیگر مارک های شناخته شده در زمینه تولید کراتین مو برزیلی به شمار می روند.

کراتین مو آمریکایی

یکی دیگر از مواد بسیار باکیفیت برای لخت و نرم شدن موها توسط کشور آمریکا تولید میشود. برندهای شناخته شده و معروفی در این زمینه فعالیت داشته و البته قیمت محصولات آنها گران است. به عنوان مثال، juvexin ، gk best، کراتین نانو گلوبال از جمله گزینه های پرطرفداری هستند که می توانند تا حد زیادی سلامتی و زیبایی را به موهایتان هدیه دهند.

قیمت کراتین مو

با توجه به اینکه قیمت کراتین مو به مقدار مواد استفاده شده در حین کار بستگی دارد، لذا نمی توان نرخ ثابتی را برای آن ارائه داد. موهای بلند و پرپشت و وز بدون شک به مایع کراتین بیشتری نسبت به موهای کوتاه و کم پشت و لخت احتیاج دارند. علاوه براین، برند و مارک تولید کننده این مواد نیز می توانند به شدت در قیمت نهایی کار موثر باشند. به دلیل وارداتی بودن مواد کراتین نوسانات نرخ ارز می تواند قیمت های آنها را تغییر دهد و به همین دلیل در طول سال قیمت ها متغیر خواهند بود.

انواع کراتین مو

انواع مختلفی برای کراتین مو در دسترس هستند. هر نوع درمان کراتینه نتیجه متفاوتی را برای مشتری ایجاد می کند. یک درمان صاف کننده برای از بین بردن موخوره بدون به خطر انداختن کامل شکل فر مو استفاده می شود. این روش زمان سشوار کشیدن را به نصف کاهش می دهد و سشوار کشیدن را بسیار آسان می کند. هر درمان کراتین مو بسته به اینکه قبلا درمان کراتین انجام شده یا نه سه تا شش ماه طول می کشد.
اگر قبلا انجام داده باشید به احتمال زیاد دوام بیشتری خواهد داشت، زیرا هنوز مقدار کمی از محصول از زمان قبل در موها وجود دارد. مهم ترین مسئله در انجام کراتین مو، پیدا کردن بهترین روش برای انجام آن متناسب با بافت مو است.

کمپلکس کراتین مو
این محصول برای مشتریانی که هدف اصلی آن ها از بین بردن موخوره است عالی است. کمپلکس کراتین برای مشتریانی با موهای موج دار با ضخامت متوسط ایده آل است. زیرا از بین انواع کراتین مو این مورد کمترین استحکام را دارد. با این حال، مطمئنا برای مشتری که فقط می خواهد موخوره را کاهش دهد موثر است.
اگر مشتری برای بار اول می خواهد کراتین مو را انجام دهد و نمی داند که کدام مورد را انتخاب کند، این مورد مناسب تر است زیرا بسیار متنوع است و باعث می شود موها بسیار نرم شوند.

مراحل زدن کراتین مو

برای انجام کراتین مو روزی را انتخاب کنید که در آن آزاد باشید و زمان کافی برای استراحت داشته باشید زیرا یک درمان طولانی است. درمان کراتین مو تقریبا سه ساعت طول می کشد و شامل مراحل زیر است:

 • شستشوی مو(شامپو و نه حالت دهنده)
 • سشوار برای از بین بردن رطوبت
 • استفاده از محلول کراتین
 • موها به حالت سفت شدن باقی می مانند
 • یک دور دیگر سشوار خشک
 • به دنبال آن یک اتو صاف کننده برای کمک به آب بندی محلول انجام می شود.
 • همه چیز تمام شد. 

نتیجه نهایی، موهای صاف، براق و لخت خواهد بود که حداقل سه ماه با انجام مراقبت های مخصوص کراتین برای شما دوام می آورد. اگرچه کراتین مو هیچ گونه عوارض جانبی اثبات شده ای ندارد اما از ماده به نام فرمالدهید در آن استفاده می شود. این ماده شیمیایی در تولید محصولات مختلف خانگی استفاده شده است و قطعا چندان ایمن در نظر گرفته نمی شود. به همین دلیل می تواند تحریک یا عفونت خفیف در پوست و چشم ایجاد شود. به همین دلیل بسیار مهم است که این روش توسط آرایشگر آموزش دیده و با تجربه انجام شود.

فاصله بین دو کراتین مو

درمان کراتین مو لزوما مضر نیست، بلکه می تواند موها را تغذیه کند. با گذشت زمان، ما شروع به از دست دادن پروتئین کراتین خود در مو می کنیم و یک درمان کراتین مو می تواند دوباره آن را به مو برگرداند. وقتی نوبت به اتو کردن می رسد، در اینجاست که آسیب وارد می شود. اتو کردن مو برای ماندگاری و تثبت مواد بر روی مو یک درمان ضروری است و بسته به نوع و وضعیت مو، بادی توسط آرایشگر شما مورد ارزیابی قرار گیرد. درافرادی که هایلایت های زیادی دارند، می توانند از تنظیم حرارت کمتر استفاده کنند.

به طور معمول درمان کراتین مو باید بین ۳ تا ۶ ماه طول بکشد، بسته به اینکه چندبار شامپو می زنید و مطمئن شوید که فقط از شامپوهای بدون سولفات استفاده می کنید تا اثر کراتین مو را از بین نبرد. بسیاری از افراد این سوال برایشان پیش می آید که چند بار در سال می توان بدون آسیب رساندن کراتین مو را انجام داد؟ آرایشگران برجسته توصیه می کنند در صورت امکان ۲ تا ۳ بار کراتین مو انجام شد. کراتین مو ارزان نیست بنابراین باید برای انجام آن برنامه ریزی کرد. هر درمان کراتین مو در صورت انجام مراقبت ها می تواند تا ۶ ماه دوام بیاورد. بنابراین می توان گفت اگر به درستی از موها مراقبت کنید می توانید دفعاتی که در سال نیاز است تا کراتین انجام شود را به حداقل برسانید. زمانی که مرتب کراتین مو را انجام می دهید و مراقبت های لازم از مو انجام می دهید، در دفعات بعدی که برای کراتین مو اقدام می کنید مقداری از مواد از دفعات قبل بر روی موها باقی مانده و به این ترتیب هم در درمان جدید مقدار مواد مورد استفاده کمتر خواهد بود و هم اینکه ماندگاری و کیفیت مو از دفعات قبل بهتر خواهد بود. این همان دلیلی است که توصیه می شود حداقل در طول سال دو بار کراتین مو را انجام دهید.

از درمان کراتین مو چه انتظاری باید داشت؟

درمان کراتین باعث ایجاد موهای صاف ابریشمی می شود که پس از چند ماه به تدریج محو می شوند. درمان کراتینه بر خلاف فرآیند صاف کردن/ریباندینگ است. موهای نه به طور کامل صاف می شود و نه هیچ حجمی می گیرد و نه باعث می شود ریشه موهای شما به صورت مجعد رشد کند و انتهای موها براق باشد. ماده تشکیل دهنده کراتین مو اساسا مانند یک نرم کننده عمیق فوق العاده قوی است. نتایج کراتین مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در اصل قسمت هایی از مو را که آسیب دیده اند بازسازی می کند. براق بودن مو، وز شدن کمتر و شانه کردن آسان موها از جمله مزایایی است که می توانید پس از درمان کراتین مو انتظار داشته باشید. ممکن است فردی باشید که موهای بسیار مجعد، موی فر دار و کمی صاف داشته باشید. از طرف دیگر، فردی که موهای موج دار دارد، در نهایت موهای صاف و براق دارد. تاثیرات درمان کراتین برای همه یکسان نیست. بنابراین اگر به موهای صافی که به دنبالش بودید نرسیدید ناامید نشوید. درمان کراتین مو بیشتر برای ایجاد موهای صاف و بدون گره، لخت و بدون آسیب و موخوره است که ظاهر مناسبی به شما می دهد نه برای ایجاد موهای چسبان صاف و غیرطبیعی.  قبل از رفتن به سالن زیبایی، بررسی کنید که آیا کراتین مو برای موهای شما مناسب یا خیر.

اگر دوستان شما آن را انجام داده اند و از نتیجه راضی هستند به این معنی نیست که برای شما هم مناسب است. به گفته آرایشگران برجسته، موهایی با بافت مجعد یا وز برای انجام درمان کراتین مو مناسب هستند. از سوی دیگر، افرادی که موهای نازک و نسبتا صاف دارند باید به طور کی از درمان اجتناب کنند. نکته مهم دیگر که قبل از انجام کراتین با به آن دقت کنید، مشورت با آرایشگر است. بهتر است یک آرایشگر مورد اعتماد و با تجربه برای موهای خود انتخاب کنید. مشاوره با آرایشگر تضمین می کند که فرمول مناسب موهای خود را دریافت کنید. این مورد را حتما جدی بگیرید. زیرا روند انجام کراتین و مواد کراتین برای همه افراد به صورت یکسان انجام نمی شود. همچنین مطالعه و تحقیق قبل از کراتین مو به شما کمک می کند، زیرا به شما ایده خوبی در مورد آنچه انتظار دارید می دهد. از استعلام قیمت غافل نشوید زیرا با توجه به طول مو متفاوت است.

کراتین به مو آسیب میزند؟

از دیگر سوالات بسیار رایجی که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند این است که آیا، کراتین به مو آسیب میزند؟ با توجه به اینکه در این تکنیک از مواد مصنوعی حاوی فرمالدهید استفاده میشود، به همین دلیل ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. علاوه براین، برخی از موهای حساس ممکن است در برابر تماس با این مواد دچار ریزش شوند. البته میزان آسیبی که به مو در حین کراتینه وارد میشود، به نحوه اجرای کار و کیفیت مواد استفاده شده بستگی دارد.

مزایای استفاده از کراتینه مو

به طور قطع هیچ خانمی دوست ندارد موهای وز و مجعد داشته باشد. چرا که شانه کردن این نوع مو به سختی امکان پذیر است. همه خانم ها به دنبال روش ‌های درمانی برای رهایی از این مشکل می گردند. با این حال استفاده از کراتینه مو به بهترین شکل می‌ تواند موجب رفع نیازهای شما در این زمینه شود. بررسی مزایا نشان می دهد که به راحتی می توانید از این روش جهت رفع مشکلات خشکی و وزی موهای خود استفاده نمایید. ما در مجموعه شبنم نظیف به شما این اطمینان را می دهیم که به بهترین شکل موهای شما را کراتینه نماییم.

 • مناسب برای انواع مو

یکی از مهمترین ویژگی ها و مزایای این روش عدم محدودیت و قابلیت استفاده برای انواع مو خواهد بود. فرقی نمی کند که شما دارای موهای فر یا مجعد باشید و یا موهایتان صاف باشد. در هر حالت می توانید از کراتینه مو استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

 • بدون آسیب برای مو

صاف کردن مو با استفاده از روش ‌های سنتی مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آورد. با این حال استفاده از کراتین هیچ گونه آسیبی به موی شما وارد نخواهد کرد. توجه داشته باشید که پس از کراتینه کردن موهای خود باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

 • حالت دهی آسان

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کراتینه کردن مو حالت دهی مو پس از کراتینه خواهد بود. شما با کراتینه مو می توانید به راحتی و بدون استفاده از حرارت وسیله هایی مانند اتو مو، موهای خود را حالت دهید. این ویژگی موجب می شود که آسیب کمتری به موهای شما در برابر مواد شیمیایی وارد شود.

 • مراقبت های کمتر

استفاده از کراتینه نسبت به سایر روش ها نیاز به مراقبت های بسیار کمتری خواهد داشت. برای اینکه شما بتوانید مدت زمان بیشتری از کراتینه موهای خود بهره مند شوید و موهای شما دوام بیشتری بیاورند، نیاز به استفاده از محصولات خاصی نخواهید داشت.

جداکننده
 • بهبود کیفیت ساختار مو

با کراتینه کردن مو شما می توانید حفره های ساقه مو را به بهترین شکل پر نمایید. این عمل موجب می شود که موهای شما دارای ساختاری نرم تر و براق تر شده و درصد وز شدن موهای شما کاهش یابد.

 • بدون عوارض جانبی

تاکنون هیچ نوع عارضه ای برای استفاده از روش کراتینه مو اثبات نشده است. شما می توانید با خیال آسوده موهای خود را کراتین کنید.

 • شانه کردن راحت تر مو

پس از کراتینه کردن شما به راحتی می توانید موهای خود را شانه کنید. علاوه بر این حالت دهی موهای شما پس از کراتینه مو به راحتی امکان پذیر است. شما پس از کراتینه کردن موها تا مدت زیادی نیاز به استفاده از محصولات نرم کننده  نخواهید داشت.

 • تقویت مو

برای کراتینه کردن موها از موادی استفاده می شود که می توانند ویتامین های مورد نیاز مو را تامین کند. این عمل علاوه بر از بین رفتن وز مو، موجب نرم تر و صاف تر شدن موهای شما می شود. علاوه بر این با تقویت ساقه مو می توانید موهای جذاب تر و سالم تر داشته باشید.

مراقبت های بعد از کراتینه مو

یکی از اصلی ترین دلایلی که بسیاری از خانم ها و آقایان کراتینه مو را به استفاده از ماسک و شامپوهای مختلف ترجیح می دهند، سرعت تاثیر بسیار بالا و ماندگاری بیشتر آنها است. با توجه به نوع مواد استفاده شده و همچنین نحوه اجرای کار و رعایت اصول و استانداردها، حدود ۳ تا ۶ ماه لختی و نرمی موها ماندگار هستند. مراقبت های بعد از کراتین مو اهمیت زیادی در افزایش مدت زمان ماندگاری اثر آنها دارد. برای مراقبت از مو بعد از لخت و نرم شدن موها با این تکنیک لازم است موارد زیر را رعایت کنید:

 • شستشوی موها با شامپوهای حاوی سولفات به شدت به موها آسیب وارد می کند.
 • تا حد امکان در هفته دو تا سه مرتبه موها را بشویید. شستشوی مداوم اثر مواد کراتین را کاهش می دهد.
 • برای تقویت موها از ماسک های مخصوص و طبیعی استفده کنید.
 • بلافاصله پس از کراتینه کردن موها، تا ۷۲ ساعت نباید موها خیس شوند.
 • تا حد امکان از اتوی مو برای موهای کراتینه شده استفاده نکنید.
 • قبل از ورود به استخر برای جلوگیری از آسیب کلر به کراتین مو، حتما از نرم کننده های مخصوص و بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید. مواد نرم کننده مانع از آسیب کلر به کراتین مو میشود.

آیا کراتین باعث ریزش مو می شود؟

ریزش مو در بین زنانی که از کراتینه درمانی استفاده می کنند رایج است. این فرآیند به خودی خود به فولیکول مو آسیب وارد می کند و آن را ضعیف می کند. این باعث می‌شود موهایتان راحت‌تر ریزش کنند، بنابراین ممکن است حتی زمانی که دستتان را روی موهایتان می‌کشید، متوجه ریزش تارهای بیشتری شوید.

کراتینه مو به شکل تخصصی

روشی که بسیاری از خانم ها امروزه با آگاهی از آن و جهت رفع موهای مجعد و وز و نرم کردن آن ها اقدام  به استفاده از آن می نمایند. نتایج فوق العاده ای که با کراتین مو به دست می آورید به گونه ‌ای است که شما در مدت زمان طولانی می توانید اثرات آن را مشاهده نمایید. برای کراتین درمانی روش های مختلفی وجود دارد. آرایشگر متخصص باید بتواند متناسب با نیاز موهای شما و با توجه به فرم آن ها به استفاده از کراتین درمانی روی آورد.

کراتین مو از چی درست میشه؟

همان طور که اشاره شد، کراتین یک پروتئین طبیعی در مو می باشد که می توان به شیوه های مختلف آن را بهبود بخشید. به عنوان مثال برخی از ماسک های طبیعی حاوی کراتین بوده و به مرور موها را بدون عوارض جانبی بسیار خوش حالت و لخت و نرم می کنند. هر چند که این روش ها و ماسک های طبیعی قدرت صاف کردن مویشان به اندازه کراتینه نیست! مواد کراتیه که در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها استفاده میشود کاملا شیمیایی هستند. در این مواد از فرمالدهید استفاده میشود که یک ماده بسیار سرطان زا و خطرناک است. در ماسک های طبیعی برای تهیه کراتین می توانید از ترکیب تخم مرغ و موز استفاده کنید. علاوه بر این، ترکیب آووکادو و سس مایونز و همچنین ماسک تخم مرغ و عسل و روغن بادام نیز می توانند تا حد مطلوبی کراتین مورد نیاز برای سلامتی مو را تامین کنند. همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، هیچ یک از این ماسک ها قدرت نرم و لخت کردن مو را به اندازه مواد شیمیایی کراتینه مو ندارند. اما استفاده از آنها به صورت مداوم می تواند تاثیر زیادی بر سلامت مو و حفظ زیبایی آن داشته باشد.

شامپو کراتینه چیست؟

علاوه بر روش هایی که در سالن های زیبایی برای لخت و نرم شدن موها اجرا میشود، بعضی از شامپوهای تولید شده توسط برندهای معروف نیز می توانند در این زمینه موثر عمل کنند. نحوه استفاده از این شامپوها مانند سایر مواد شوینده می باشد و به مرور می تواند تا حد مطلوبی کراتین مورد نیاز برای موها را تامین کند. در بسیاری از این شامپوها به جای مواد شیمیایی بیشتر از مواد طبیعی و روغن های مختلف استفاده شده و به همین دلیل تاثیر آن با سرعت کمتری مشاهده می شود. شامپو کراتینه مو لروکس مدل Aloevera، لامینین، آردن سری هرباسنس، مورانو مدل Aloe Vera، دیترون مدل Keratin و سولکس مدل کراتینه از جمله شامپوهای شناخته شده و معروف در این زمینه می باشند.

حساسیت به کراتین مو

مانند سایر تکنیک های زیبایی، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی احتمال حساسیت و آلرژی در افراد وجود دارد. از مهم ترین موارد حساسیت به کراتین مو می توان به آبریزش بینی و سوزش چشم اشاره نمود. توجه داشته باشید که بوی زننده ای که در مرحله اتوکشی موها در حین کراتینه کردن به مشام می رسد، برای افرادی که آلرژی دارند خطرناک است. چون این بو منجر به سوزش گلو و چشم و بینی خواهد شد.

کراتین مو کوتاه

بسیاری افراد مدل موی کوتاه را به موی بلند ترجیح می دهند. زیرا رسیدگی و مراقبت از موهای بلند به مراتب سخت تر از موهای بلند است. موهای بلند را باید مرتب اتو و سشوار کشید و با سرم و ماسک موهای مغذی آن ها را تقویت کرد. میزان مصرف شامپو و مواد مغذی هم به مراتب بیشتر از موهای بلند است. مدل موهای کوتاه معمول طرفدار زیادی دارد اما در صورتی که موها سالم و لطیف و لخت باشند جلوه بهتری خواهد داشت. موهای مجعد در صورتی که کوتاه باشند جلوه خوبی ندارند. برای موهای کوتاه معمولا از کش یا گیره مو و کلیپس نمی توان استفاده کرد و به این ترتیب موها را کنترل کرد. بنابراین موهای کوتاه در صورتی که کراتینه شوند بسیار زیباتر هستند. کراتین مو برای افرادی که موی کوتاه دارند بسیار ضروری تر از افرادی است که موهای بلند دارند. آقایان نیز در صورتی که موهای مجعد و وز و یا فرفری دارند می توانند از کراتین مو استفاده کنند. امروزه کراتین مو برای همه افراد استفاده می شود و روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند. علاوه بر زیبایی به سلامت موها نیز کمک کرده و در صورتی که سالی دوبار کراتین مو انجام شود می تواند تاثیرات طولانی مدت خود را حفظ کند.

کراتینه مو با بالاترین کیفیت

بر اساس آنچه در طول متن به آن اشاره شد، کیفیت و ماندگاری و همچنین میزان عوارض کراتین مو تا حد زیادی به نحوه اجرای آنها بستگی دارد. سالن زیبایی عروس رومینا با بررسی دقیق جنس و نوع موها و شرایط جسمی و همچنین حساسیت و آلرژی های افراد، با بهترین مارک ها خدمات کراتین مو را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان سالن زیبایی عروس رومینا تماس بگیرید.

کراتین یکی از مهم ترین پروتئین های مورد نیاز برای مو می باشد که تاثیر مستقیم بر لخت و صاف بودن آنها دارد.

هدف تامین کراتین مورد نیاز برای لختی و لطافات مو می باشد که با مواد شیمیایی و طبیعی انجام میشود.


برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه