بوتاکس مو

بوتاکس مو

توسط علیرضا جلیلی | 31 مرداد 1402

بوتاکس مو | خدمات مو

بوتاکس مو از روش های جدید برای احیا و از بین بردن مشکلاتی از قبیل…

بوتاکس مو از روش های جدید برای احیا و از بین بردن مشکلاتی از قبیل وزی و موخوره و نازک شدن سطح موها بوده و با مواد کاملا طبیعی انجام میشود. برخلاف بوتاکس صورت، در این روش هیچگونه تزریقی انجام نشده و تمام مراحل در سالن های زیبایی یا در منزل با کمک مواد مخصوص قابل انجام است. با توجه به جدید بودن این روش ابهامات زیادی درباره روش انجام این کار، مزایا، مضرات، قیمت و مدت زمان تاثیر آن وجود دارد. ما در سالن زیبایی عروس رومینا در ادامه به هر آنچه که باید درباره بوتاکس تراپی مو و تفاوت های آن با کراتینه و تاثیر آن بر موهای فر و وز بدانید اشاره خواهیم داشت.

بوتاکس مو چیست؟

مو از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی زنان و مردان می باشد و با گذشت زمان و افزایش سن به دلایل مختلف طراوت و تازگی آنها کاهش پیدا می کند. علاوه بر افزایش سن، رنگ کردن مداوم موها و استفاده بیش از اندازه از اتو و سشوار و حتی تغذیه نامناسب همگی می توانند به مرور منجر به ایجاد ترک و شکستگی در سطح مو و همچنین نازک شدن آنها و داشتن حالت مجعد و وز شود. بوتاکسِ مو از جمله روش های بسیار مناسب برای ضخیم شدن تارهای مو و بهبود موخوره و ترک و شکافتگی های آن می باشد که با مواد طبیعی و انواع ویتامین ها انجام میشود. ترکیبی از انواع ویتامین های مختلف از جمله ویتامین B6 و E و کلاژن و روغن خاویار و همچنین مواد مرطوب کننده و آبرسان در بوتاکس مورد استفاده قرار میگیرد. این مواد به صورت مستقیم روی موها قرار گرفته و سطح مو را به مرور بهبود داده و منجر به پر شدن موها و خوش حالت شدن آنها خواهد شد.

فواید بوتاکس مو

بوتاکس تراپی مو و استفاده از ویتامین ها و پروتئین و لیپیدهای مورد نیاز مو تاثیرات چشمگیری دارد و در بازه زمانی کوتاه می تواند نتیجه آن را مشاهده کنید. از بهترین مزایا و فواید بوتاکس تراپی مو می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • پر شدن سطح نازک شده مو با مواد پروتئینی
 • از بین بردن موخوره و شکافتگی های سر مو
 • بهبود آسیب های وارد شده به موها به دلیل استفاده زیاد از رنگ و سشوار
روش بوتاکس مو

با توجه به مواردی که در طول متن اشاره شد، برای بوتاکسِ مو نیاز به مواد خاصی می باشد که توسط برندهای مختلف تولید میشوند. برای انجام بوتاکس مو در منزل یا سالن زیبایی و آرایشگاه مراحل کار به صورت زیر می باشد:

 • ابتدا موها کاملا شستشو داده شده و هرگونه گره در آنها باز میشود.
 • مواد مخصوص بوتاکس را از قسمت ریشه تا ساقه و نوک مو بکشید و موها را ماساژ دهید.
 • با توجه به جنس موها و میزان آسیبی که قبلا به آنها وارد شده است، بازه ۲۰ تا ۹۰ دقیقه را در نظر بگیرید و سپس موها را بشویید.
 • برای شستشوی موها حتما از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید.
 • پس از شستشو موها را خشک کنید و تا حد امکان از سشوار در این مرحله نباید استفاده کنید.
بوتاکس مو بهتره یا کراتینه؟

سوال بسیار رایج بعدی این است که بوتاکس مو بهتره یا کراتینه؟ در بوتاکس تمام موادی که استفاده میشوند طبیعی بوده و مواد شیمیایی در کمترین حالت ممکن در آنها کاربرد دارد. به همین دلیل می توانید خیالتان بابت عوارض و مضرات آن راحت باشد و مطمئن باشید که خطر جدی شما را تهدید نمی کند. در مقابل، کراتینه با مواد شیمیایی و فرمالدهیدها انجام میشود که می تواند عوارض خطرناک از قبیل سرطان را به همراه داشته باشد. علاوه براین، موادی که در کراتینه مو استفاده میشوند گران تر از بوتاکس هستند و اجرای آن نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارد.

بهترین مارک بوتاکس مو چیست؟

تاثیری که بوتاکس بر موها ایجاد می کند تا حد زیادی به نحوه اجرا و همچنین مواد استفاده شده بستگی دارد. حال سوال این است، بوتاکسِ مو چه مارکی خوبه؟ کدام مارک و برند را برای احیای موهای مجعد و فر بخریم؟ برندهای مختلفی در تولید این مواد فعالیت دارند و کیفیت محصولات آنها با هم تفاوت دارد. از جمله مارک های معتبر و شناخته شده می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • یونیک orocare
 • نانو بوتاکس ریچه اصل برزیلی
 • Kashmir Keratin Hair Botox
 • BotoHair Inoar
 • Majestic Hair
 • کرم بوتاکس مو نویر خاویار
بوتاکس مو بدون اتوکشی

استفاده از اتو برای بوتاکس ضروری نیست و بیشتر برای افزایش اثر مواد از آن استفاده میشود. در این صورت کافیست پس از قرار دادن مواد بوتاکس روی موها اجازه دهید تا ۲۰ تا ۹۰ دقیقه با توجه به جنس مو زمان بگذرد. پس از گذشت زمان موها را بدون اتوکشی بشویید و اثر آن را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش اکستنشن مو و کراتین مو با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

مضرات بوتاکس مو

یکی از بزرگترین نگرانی ها در اغلب روش های احیای مو و بهبود حالت آنها، عوارض جانبی می باشد که می تواند بر سلامت بدن بوجود آید. اگر به دنبال این هستید که بدانید مضرات بوتاکس مو چیست لازم است بدانید که مواد استفاده شده در این روش کاملا طبیعی بوده و پروتئین و ویتامین ها را شامل میشود. به همین دلیل برخلاف کراتینه اثر منفی به همراه ندارد و می تواند موهایی سالم را به شما هدیه دهد. البته اشاره به این نکته لازم است که اگر در استفاده از بوتاکس تراپی مو زیاده روی کنید، امکان نازک شدن موهای طبیعی پس از رشد وجود دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از بوتاکس مو با متخصص این حوزه مشورت کنید تا تعداد دفعات مورد نیاز را برایتان مشخص کنند.

مضرات بوتاکس مو

کرم های مورد استفاده برای احیای مو توسط برندهای مختلفی تولید میشوند و از نظر کیفیت و قیمت با هم فرق دارند. به همین دلیل نمی توان نرخ مشخص و ثابتی را برای آنها ارائه داد. علاوه براین، توجه داشته باشید که اغلب این کرم ها وارداتی بوده و به همین دلیل تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار گرفته و در طول سال قیمت ها با افزایش مواجه میشوند.

بوتاکسِ مو از جمله روش های بسیار مناسب برای ضخیم شدن تارهای مو و بهبود موخوره و ترک و شکافتگی های آن می باشد که با مواد طبیعی و انواع ویتامین ها انجام میشود.

ترکیبی از انواع ویتامین های مختلف از جمله ویتامین B6 و E و کلاژن و روغن خاویار و همچنین مواد مرطوب کننده و آبرسان در بوتاکس مورد استفاده قرار میگیرد. این مواد به صورت مستقیم روی موها قرار گرفته و سطح مو را به مرور بهبود داده و منجر به پر شدن موها و خوش حالت شدن آنها خواهد شد.

 • پر شدن سطح نازک شده مو با مواد پروتئینی
 • از بین بردن موخوره و شکافتگی های سر مو
 • بهبود آسیب های وارد شده به موها به دلیل استفاده زیاد از رنگ و سشوار
 • کرم های مورد استفاده برای احیای مو توسط برندهای مختلفی تولید میشوند و از نظر کیفیت و قیمت با هم فرق دارند. به همین دلیل نمی توان نرخ مشخص و ثابتی را برای آنها ارائه داد. علاوه براین، توجه داشته باشید که اغلب این کرم ها وارداتی بوده و به همین دلیل تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز قرار گرفته و در طول سال قیمت ها با افزایش مواجه میشوند.

برچسپ ها:
استاد شیدا اشتیاقی
بهترین آرایشگاه کرج
بهترین سالن کرج
سالن زیبایی عروس رومینا
سالن های زیبایی

ارسال دیدگاه